Avrupalılar Windows 7'ye Aç

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Microsoft'un, Windows 7 için Avrupa'da başlattığı indirimli ön sipariş kampanyası yoğun ilgiye dayanamadı.

Microsoft, Windows 7 için ön sipariş programını Avrupa için 15 Temmuz'da başlatmıştı. İndirimli ön sipariş programının başlamasından sadece iki gün sonra, Microsoft'un resmi online satış sitesi çöktü.

windows7-europe-300x2221247838535.jpg

Büyük ilgi görmesi yüzünden çöken sitede Microsoft bir uyarı yayınladı. Uyarıda beklentilerin çok üzerinde olan talebi şu an için kaldıramadıkları, bu sebeple sitenin bir süreliğine hizmet veremeyeceği yazıyor.

Windows 7 Home Premium ve Professional'ı kapsayan indirimli ön sipariş programı 9 Ağustos tarihinde sona erecek.

::
Windows 7 piyasaya çıktığında kullanmayı düşünüyor musunuz?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
bence site mite çökmedi :D baktıki microsoft zarar edecem bu işten neden 300 dolara satmak varken daha ucuza vereyim dedi :D arz edilen kampanya talebi karşılamadı normal bir durum vistadan ağzı yanan bu sefer yoğurdu bir defada yutmak istedi :D

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
İndirip kullanmayı düşünüyorum evet :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Zaten kullanıyorum 7'yi..:D

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Belki de bir satış stratejisidir. Ne bileyim siteyi kendileri kapatıp "aman çok ilgi var o kadar ki site çöktü.." diyorlardır.. Sonuçta bu bir "download" değil ki; adam sitede bir iki dakika durup çıkacak. Buna rağmen Microsoft gibi bir şirketin çökmesi için sanırım 1 milyar kişinin filan aynı anda girmesi lazım. Bana balon gibi geldi. Sonuçta milyonlarca kişinin dosya indirdiği ana site çökmüyor da, üç beş kişinin download bile yapmadığı sunucu çöküyor, inandırıcı değil.

Nitekim Windows 7'ye ilgi yok haberini de sadece 4 gün önce yine ShiftDelete'in yayınladığını hatırlatırım.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Belki de bir satış stratejisidir. Ne bileyim siteyi kendileri kapatıp "aman çok ilgi var o kadar ki site çöktü.." diyorlardır.. Sonuçta bu bir "download" değil ki; adam sitede bir iki dakika durup çıkacak. Buna rağmen Microsoft gibi bir şirketin çökmesi için sanırım 1 milyar kişinin filan aynı anda girmesi lazım. Bana balon gibi geldi. Sonuçta milyonlarca kişinin dosya indirdiği ana site çökmüyor da, üç beş kişinin download bile yapmadığı sunucu çöküyor, inandırıcı değil.

Nitekim Windows 7'ye ilgi yok haberini de sadece 4 gün önce yine ShiftDelete'in yayınladığını hatırlatırım.

Bal damlıyor valla :thumbup1:

aspendos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu an win7 yi zaten hemde türkçe olarak kullanıyorum bence güzel tabi bazı driverler yok her halde piyasaya çıkınca onlarda çıkar

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Microsoft bu sefer yoğurdu üfleyerek yiyor. Gerçekten güzel bir beta süreci geçirdi ve beklediğinden daha büyük bir tanıtım yaptı. Ürünü daha piyasaya sürmeden kitlenin ilgisini çekti. Dolayısıyla ürünü piyasaya sürdüğü anda satışlarının yüksek olması normal olacaktır. Bu sefer Vistadaki gibi bilinmeyen birşey satmıyor çünkü aksine denenip kendini kanıtlamış bir sistemi raflara koyuyor. Ama sitenin kitlenmesi hikayesine gelirsek, hadi canım! O kadar da değil derim ben de. :)

Son mesajlar