AVEA'ya hoşgeldin vurgunu... numara değiştirme kampanyasında çuvalladılar

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve debbah tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. debbah

debbah Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- AVEA'ya hoşgeldin vurgunu... numara değiştirme kampanyasında çuvalladılar

******** sorun çözüldü yapılması gereken tek şey sikayetvar.com a yazmakmış. Özür dileyip dakikalarımı yüklediler. İnternet sitelerini de güncellediler.

Kampanyayı da uzattılar daha ne olsun derseniz, her yöne 300 tarifeli faturalı hattım için ben gidiyorum dedim Turkcell'e geçicem, sonra tekrar gelicem bu sefer yeni gelenler için olan ilk 3 ay yüzde elli indirimim alıcvam dedim.
    Siz zahmet etmeyin bizde kalın yüzde elli inidirimi altı ay verelim dediler.

avea ohh bee :)

Yıllardır kullandığım 532 li hattımın yanında 553 mobil öğrencimi de kullanıyordum.

Numara değişikliği çıkınca hemen 532 li numaramla avea kontörlü bi hat aldım. Baktım kampanya yapmışlar 100 kontör yükle 600 dakika her yöne konuş diyorlar. Yükledim kontörleri ama internetteki kampanya şartları dışında gizli şartlar da varmış. Bu da kredi kartlarındaki sözleşmelere benzedi en azından onlar küçük puntolarla da olsa yazıyorlardı, avea kampanyaları için kullanım şartlarını müşteriye söylemeye bile gerek duymuyor.

Aveaya geçenlere öneririm, avea internet sitesine pek güvenmeyin ve kampanya şartlarına bakıp ta kontör yüklemeyin veya işlem yapmayın, müşteri temsilcisini bir arayın gizli şartları da öğrenin.

Ben bu kampanya için öğrendiğim şartları yazayım.

Kampanya Detayları

• Hediye dakikalarınız 300'er dakikalık paketler halinde 2 ay boyunca hattınıza yüklenecektir.
    • Kullanılmayan hediye dakikalarınız ay sonunda silinecektir.
    • Hediye dakikalardan faydalanabilmek için geçiş yaptığınız ilk ay içinde 100 ve üzeri kontör yüklemeniz gerekmektedir.
    • Hediye dakikalar katma değerli servisler ve uluslararası aramalar için kullanılamaz.
    Müşteriden gizlenen Kampanya Detayları:
    -04 Aralık 2008 saat 09:00 dan itibaren hattını değiştirenler için geçerli olan bu kampanya 31 Aralık 2008 e kadar geçerlidir.
    -İkinci ay herhangi bir kontör yüklemesi yapılmasına gerek yoktur.

2. turgay_1905

turgay_1905 Asistan

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    reklamı var ya "avea ohh bee" onu ben yuhh bee olarak değiştireli çok oluyo :)

3. MegaWolt

MegaWolt Profesör

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yav hepsi yalan, hepsi tüketici düşmanı bence. Turkcell'de de 2 saat bedava olayını 100 kontörden 150 kontöre çıkarmışlar ayrıca dün Turkcell de çaktırmadan kontörlere zam yaptı. Bunların alayı aynı dostum, dur diyen yok şu soygunculara.

4. spybot

spybot Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    83
    Turkcell'den şaşmam..:D

5. jöl

jöl Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başlığın çok abartılı ve haksızlık yapmışsın. avantajlar bakımından avea her türlü en iyisidir.

6. centigrade

centigrade Doçent

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    elimizden haklarımızı alırken o kadar hızlılar ama nedense verme konusunda çok ağırdan alıyorlar.
    madem 100 yerine 150 kontor yaptılar neden 2 saat konuşma süresini uzatmadılar veya 1 ay içinde tüketme zorunluluğumuzu 2 aya yakın hale getirmediler.

cep telefonu milletin bu kadar çok içine girmişken firmalara karşı yaptırım gücümüz sıfıra iniyor.ben telefonu kapanmaması için kontör yükleyen tayfadan olmama rağmen yapılanları gördükçe bu milletin haline üzülüyorum.

Peki bu şirket politikalarını hakediyormuyuz ?

bizde bu duyarsızlık ve boş konuşmaya(özellikle öğrenci ve işsiz kesim için) olan hevasımız olduğu müddetçe sonuna kadar hakediyoruz...

7. yarışçı

yarışçı Profesör

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    biz hak ediyoruz
    arkadaşın biri diyordu ki
    helal olsun bu telefon şirketlerine
    bu kampanyalar sayesinde yakında bedava konuşuruz
    böyle millete az bile

8. Neotiger

Neotiger Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Vodafone Live The Moment

9. debbah

debbah Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir 532 bir 533 bir de 553 hattımın hepsi de avea.. avantajları konusunda mutabıkız :)

bir de müşteriyi doğru bilgilendirmeyi öğrenseler, interneti kullanmayı becerebilseler o zaman en iyisi diyebilirdim..

10. Beowulf

Beowulf Profesör

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bende Bundan 4 gün önce avea'nın 39 ytl ye verdiği telefonu almıstım. internet sitesinde sözleşmeyi falan okudum. hatta gittim bayiye sordum bu kampanya için neler gerekli kurallar nedir. 10 ytl ye hat alıyosun 39 ytl ye telefon veriyorlar. ve ayrıca 1 hafta içinde en az 100 kontur yüklersen 250 kontur ve 500 sms her yöne hattına yükleniyor denildi. Ben Katıldım Bu Kampanyaya 10+39 ytl verip hem telefonu hemde avea hattını içinde 20 konturle aldım. 1 hafta olmadan yani dün 100 kontur yükledim. hattıma 250 kontur + 500 sms geleceği yerine 500 kontur + 500 sms + 60 dk avea içi konuşma geldi. şaşırdım açıkcası.

bu jestinden dolayı avea'ya teşekkürler.

senin başlığın çok kabaca olmuş bunuda sölemek istedim.

11. hta1905

hta1905 Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında suçlu devlet.Çünkü KDV %18,ÖİV %25 olan bir ülkede,ne kadar ucuza hizmet verilebilir ki?Vergi kaçıranların da vergisini dürüst halka ödetiyorlar.

12. cracked_07

cracked_07 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum Yuh Be :surprised:

13. KAZUYA

KAZUYA Doçent

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ne belesci insanlar oldunuz yahu 100 kontor ile 600 dakika konusmak nasil birseydirki.sende 100 kontorluk konus.ne bunun sohbetini yapiyosun.

14. lovemeorhateme

lovemeorhateme SDN Okuru

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Anlamaz bunlar :D:D devletin kabahati olur ötv vergileri falan :D hatta yarın senin yüzünden oldu bile diyebilirler.. :D aldırmıcaksın bunlara hheee heee dip geçiceksin :D

15. debbah

debbah Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    olayın 100 kontörle alakası yok aslında, kampanya reklamı yapıp şartlarını da yazıyorlar, banada bu konuda ulaşan bazı arkadaşlar gibi kullanmadığım kenarda duran hattıma 100 kontörü yüklüyorum, aradığımda mobilöğrenciden dahi faydalanamayacağımı 150 kontör daha yüklememi söylüyorlar.

Bir kampanya duyurup, duyurulan şartlara uyulmuyorsa tüketici kanunu buna ayıplı mal diyor. üstüne de 150 kontör daha isteyen aveaya ben ayıp ediyorsun diyorum. Ortada çifte ayıp var. Zaten 533 lü aveamla ve her yöne 300 dakika tarifemle ben heryeri arıyorum, bayramda da daha az bayramlaşırız artık..

kasadaki fiyatla etiketin üzerindeki fiyat uyumsuz olmuş daha doğrusu ücretini ödeyip aldığınız ürün anlatılan ürün değilmiş. bunun sohbetini yapmayalım kuzu kuzu 150 kontör daha yükleyelim. yada bunun yerine bu açıklarını yüzlerine vuralım ki kampanya geriye doğru genişlesin..

Bu arada BEOWULF haklı başlıkta da epey bi abartı var kızınca yazmışım olur o kadar...

16. KAZUYA

KAZUYA Doçent

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    *
    olayin 100 kontor ile cok alakasi var.Sen yillardir kullandigin 532 li hattini *"100 kontor e 600 dakika" *sayesinde degistirmedinmi? yani 100 kontor ile cok alakasi var..belesci milletiz dememde yanilmadim degilmi? Bos mezar bulsak olesimiz geliyor resmen..600 dakika nin heyecanina kapilip kullanim sartlarini gormezden gelipte atladigimizda,kullanim sartlari karsimiza cikinca,savas kaybetmis bir komutan psikolojisiyle yikiliyoruz..Avea enayimi 100 kontor ile 600 dakika konustursun..Sen hic dusunmezmisin,Avea bir kurumdur,binlerce peroneline ekmek veren,maas odeyen.Bunun icinde,bu kurum para kazanmak zorunda.Bana gore surekli kullandigi hatti 600 dakikaya satmak haysiyetini satmak gibidir..Kaziklandigini dusundun degilmi,haysiyette gitti.
    Herzaman soylerim.! Calismak calismak calismak..bedavaya yasanmiyor,Saygilar

17. ashabulyemin

ashabulyemin Profesör

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Vodafonun ulusrararası bir pozisyonu var diğerleri bizimkilerin kaşarlanmış olanları.Sahiplerini bir araştırın memlekete ne faydası olmuş.

18. debbah

debbah Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Nasıl okuyorsunuz ve nasıl anlıyorsunuz yada okuduğunuzu anlayabiliyormusunuz bilmiyorum... cevap vermeye deymez belki ama milletimize laf atılmış yazayım...

Kontörlü hattı pek kullanmıyorum ve orjinal hattımla 300 dakika her yöne tarifesindeyim bunu belirtmiştim yukarıda.. Bu kampanya başlamadan ve duyurulmadan hattımı değiştirmemden kaynaklanıyor bütün sorun aslında...

Kullanma şartlarını tümüyle yazmıştım bunlartı eksik yazan, kampanya yapmayı bile beceremeyen avea karşısındabu mahçup abone tavırları ile şirket her zaman haklıdır. Müşteri yolunacak kaz olmalıdır anlayışı yatıyor sanırım bu cümlelerin ardında.

Enayi olan avea değil turkcell, şaşırdınız sanırım. 600 dakika konuşmayı turkcell 3 ay boyunca ücretsiz veriyor. Arayın 444 0 532 yi 600 dakika her yöne tarifesine ilk 3 ay ücret ödemeyin.

Ben düşünmesem de bazı arkadaşlar yeterince düşünmüş.. Neyse 3 aktif hattımla aveadan hizmet alıyorum sanırım ben de biraz düşünüyorum.

Bo noktada koptum arkadaşa diyecek birşey kalmamış. Ama birkaç gündür bakıyorumda kime aveaya geç desem, turkcell hattım dursun yeni bi hat alıyım olmaz mı diyor.. Her ay cebine 80 ila 100 milyon ödemeyince rahat edemiyor güzel milletim... Aynı hizmeti 30 ytl ye avea her yöne 300 tarifesi ile al desem, haysiyetini satmış gibi hissedecek sanırım arkadaş. Ödeyin turkcellde de çalışanlar var..

Saygılar.

19. nsgnc

nsgnc Profesör

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Birer adet Avea ve turkcell hatlarım var. İkisininde güzel yanları var. İki hattın numarasını da karşılıklı taşısam daha da avantajlı olabileceğim geldi bu akşam aklıma. Kampanya süreleri bitince geri taşırım :D Nasıl olur?
    ----------------------------------
    Avea'nın hizmet kalitesi gerçekten kötü. Müşteri hizmetleri de İnternet siteleride yetersiz.
    ----------------------------------
    Okuduğum bazı haberlere göre numara taşımada Turkcell avantajlı çıkmış. İnsanlar Turkcell'i tercih ediyorlarmış.

20. suyunsesi

suyunsesi Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben telepati ile haberleşmeyi keşfedeyim oparatörlerin hepsi avucunu yalasınlar. ZUHAHA.

Sayfayı Paylaş