Avea türk telekom oldu, yan kesicilik başladı

Bu konuyu okuyanlar

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
arkadaşlar 2 aydır faturam 29 tl den, 87 tl oldu, ilk ay 4 gbylık internet paketimi aştım ondandır diye düşürken bu ay tekrar 87 tl oldu. durumu türk telekom müşteri temsilcisi açıklayınca şaşırdım kaldım. 2000 yılından bu yana internet kullanıcısıyım, 2002 yılından bu yanada aynı numarayı kullanuyorum. aria idi, sonra avea oldu, şimdi turktelekom oldu, o kadar eskiyim, kadın dedi ki siz internette gezerken pakete üye olmuşsunuz, spormax ve hd tv. yani 2 tane pakete uye olmuşum. sayfaya reklam atmışlar bende tıklayıp evet demişim uyelik başlamış :)))))) ne kadar komık dimi, her uyelık için 30 tl toplamda 60 tl benımde kamu pakeyimde 87 ooldu fatura :)) yani olmuş. yani siz siz olun gelen bütün reklamlara tıklamayın, ozellıkle mesaj kutunuza gelen her mesajı tek tek okuyunuz, ben reklam sanıp silmiştim. çünkü spormax dan mesaj gelse kaç kişi okur ? direk sildim meğerse adamlar sizi pakete uye yapmış. ayakta uyutulmuşum. spormax nedir? hd tv bilmem ne nedir? yararlanmadımda ? YAZIKLAR OLSUNNNN
ANEKDOT : Resimler aşağıdadır.

Son düzenleme:

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
:((((
13318584_10154209262254648_2121382288_n.jpg

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bunun Türk Telekom'la bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Dedikleri gibi internette dolaşırken virüslere tıkladıysanız yanlışlıkla üye olmuş olabilirsiniz.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bunun Türk Telekom'la bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Dedikleri gibi internette dolaşırken virüslere tıkladıysanız yanlışlıkla üye olmuş olabilirsiniz.
hocam bunu önlemek onlara düşer? ve google da aradığımda sadece ben değil, herkes aynı şeyi konuşmuş olduğuna fark ettim. sistem buna izin vermemesi lazım. turk telekomda kaç bin tane mühendis çalışıyor. bunlar onlar için çok basit bir yazılım.

asder55

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu hususta bilgim olmadan üye yapıldım diyerek ücret iadesi isteyebilirsin.Gerekirse tüketici hakem heyetine başvur.Çünkü üyelik sözleşmesi ve ıslak imzan bulunmuyor sonuçta...Bu şekilde apple uygulamasını 5000 dolar ödeyerek alan küçük bir çocuk vardı geçmişte adam küçük çocuğun böyle bir şey yaptığını belirterek ücreti geri almıştı.Tabi bura Türkiye oda ayrı mesele....

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bunun operatörlerle bir alakası yok. Her opetatörde var bu. Turkcell'de de aynı, Vodafone'da da aynı.
Ben Türk Telekom'u aradım ve bunun gibi servislere ödeme yapmayı kapattırdım. Kendi hatalarınızı başkalarının üzerine atmak yerine daha dikkatli olunuz. Bunu önlemek onlara düşmez. Onlar senin neye abone olup olmak istemediğini bilemez. Belki sen isteyerek abone oldun, nereden bilsinler? Karşına reklam çıkıyor ve onay butonu çıkıyor, kendin tıklayıp abonelik başlatıyorsun. Bunun önüne operatör değil, kullanıcı geçebilir.
Ayrıca operatörü değil, karşına reklam çıkaran dolandırıcı firmaları şikayet etmen gerekir.

Ekrem Abi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Dostum, fatura sınırı koy hattına, 100TL sınır koyabiliyorsun en az ve ücret almıyorlar bu sınırlama koymak için, her ihtimale karşı bunu aktif et ve senin böyle bir talebin olmadıysa tüketici hakem heyetine git.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Dostum, fatura sınırı koy hattına, 100TL sınır koyabiliyorsun en az ve ücret almıyorlar bu sınırlama koymak için, her ihtimale karşı bunu aktif et ve senin böyle bir talebin olmadıysa tüketici hakem heyetine git.
tamam şimdi arıyorum turk telekomu eğer bole bir uygulama var ise yapsınlar.

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
O spormax olayı abime de olmuştu bi futbol haberi mi ne gelmiş faceden oda haberi okumak için tıklamış okumuş sonra geçmiş bir dakika sonra mesaj gelmiş abonelik bilmem ne 30 lira faturaya anında yansıdı aradı Türk Telekomu üye olmuşsunuz ondan kesilmiş dediler şaka gibi...Bence Türk Telekomda böyle bi açık buldu adamlar ve saldırıyo sağa sola...

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
O spormax olayı abime de olmuştu bi futbol haberi mi ne gelmiş faceden oda haberi okumak için tıklamış okumuş sonra geçmiş bir dakika sonra mesaj gelmiş abonelik bilmem ne 30 lira faturaya anında yansıdı aradı Türk Telekomu üye olmuşsunuz ondan kesilmiş dediler şaka gibi...Bence Türk Telekomda böyle bi açık buldu adamlar ve saldırıyo sağa sola...
işin ilginç yönü adamların içeriği, tıkladın mı hemen hesaba yazıyor :) ki siteye girmen için yapılan bir reklam ister istemez tıklayacaksın yani

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Abim kamu tarifesi olmasa çoktan değiştirecekti hattını ama mecburiyetten kullanıyo...Ben vodafone kullanıyorum hiç böyle bişey yaşamadım ama zaten faturalı da değilim :D

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
hocam bunu önlemek onlara düşer? ve google da aradığımda sadece ben değil, herkes aynı şeyi konuşmuş olduğuna fark ettim. sistem buna izin vermemesi lazım. turk telekomda kaç bin tane mühendis çalışıyor. bunlar onlar için çok basit bir yazılım.
Hayır efendim bunu önlemek operatöre düşmez biz kendimiz otokontrol yapmalıyız açık siteler tıklanıcak zarar olursa operatör önlesin yok ya başka bir arzunuz?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hayır efendim bunu önlemek operatöre düşmez biz kendimiz otokontrol yapmalıyız açık siteler tıklanıcak zarar olursa operatör önlesin yok ya başka bir arzunuz?
Bize onay SMS'ler göndermek zorundadır. En azından böyle birşey yapılabilir.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bize onay SMS'ler göndermek zorundadır. En azından böyle birşey yapılabilir.
Onay işlemi reklamda yapılıyor. Adamlar küçük yazılarla uyarıyor, bazıları da karşına kocaman ONAYLIYOR MUSUNUZ? diye pencere çıkarıyor. O pencere tıkladığın an iş bitti. Operatörün 2. ödeme onayı lazım aslında. Ben tümden kapattırdım. Şuan faturasızdayım gerçi ama bundan önce 4 sene faturalı kullanmıştım.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Mesela ben dün Google Play'den uygulama içi satın alma yaptım. Sadece gmail şifresi giriyorsun o kadar. Başka onay mesajı yok.

Bir de ikariam'dan oyun içi para almayı denedim ama almadım, onda da şöyle oldu.
12126180a02f1cdd4accdcb78fd5a221.jpg

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Onay işlemi reklamda yapılıyor. Adamlar küçük yazılarla uyarıyor, bazıları da karşına kocaman ONAYLIYOR MUSUNUZ? diye pencere çıkarıyor. O pencere tıkladığın an iş bitti. Operatörün 2. ödeme onayı lazım aslında. Ben tümden kapattırdım. Şuan faturasızdayım gerçi ama bundan önce 4 sene faturalı kullanmıştım.
Ben online ödemelere kapattırmıştım. Böyle birşeylerle karşılaşmadım şuana kadar. tahahüt bitsin bende faturasıza geçeceğim. Ne kadar ney kullandığımı anlık göremiyorum çok kötü oluyor. Ama çok güzel teklif sundular 1 yıl daha tahahüt vermiştim yoksa vermezdim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben online ödemelere kapattırmıştım. Böyle birşeylerle karşılaşmadım şuana kadar. tahahüt bitsin bende faturasıza geçeceğim. Ne kadar ney kullandığımı anlık göremiyorum çok kötü oluyor. Ama çok güzel teklif sundular 1 yıl daha tahahüt vermiştim yoksa vermezdim.
Zaten bu tarz olaylar hep bilinçsizlikten kaynaklanıyor. Fırsatçılar da bunlardan istifade ediyor. Bu devirde tıkladığın her şeye dikkat edeceksin. Bazen bir şey indireceksin, indir butonuna tıklıyorsun, bir sayfa açılıyor. İnsanlar bunu indirecekleri şey sanıyor. Halbuki bu gizlenmiş reklam. Bazen de tıklıyorsun, aynı sayfa yeni sekmede açılırken, mevcut sayfa reklam sayfasına dönüyor. Öyle oyunlar çeviriyorlar ki bu reklam işinde, çok uyanık olmak gerekiyor. Gözünü dört açacaksın.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
hocam hangi uygulama vardır ki 60 tl ? koca 1 ay internet kullanıyorum 49 tl veriyorum. üstüne 1000 dakika görüşme. üstüne birde kablolu yayın veriyor adam. şimdi bu işte bir yanlış yok mu, kullansam uygulamayı tamam derim, ki uygulamada ne işe yaradı bilemedim burada haksızlık yok mu? ben neyden nasıl yararlandım? bir kafeye girdiniz, baktınız bom boş, çıkarken 120 tl ücret yazdılar :) buda bunun gibi

Son düzenleme:

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
hocam hangi uygulama vardır ki 60 tl ? koca 1 ay internet kullanıyorum 49 tl veriyorum. üstüne 1000 dakika görüşme. üstüne birde kablolu yayın veriyor adam. şimdi bu işte bir yanlış yok mu, kullansam uygulamayı tamam derim, ki uygulamada ne işe yaradı bilemedim
o uygulama değil zaten, servis.. abonelik ücreti alıyorlar. kullanıp kullanmamak sana kalmış. ben kullanmadığımı ispat ettim ve paramı geri aldım.. dediklerimi anlasanız sorun kalmayacak, olayı çözeceksiniz ama benimle inatlaşmakta ısrar ediyorsunuz..

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
o uygulama değil zaten, servis.. abonelik ücreti alıyorlar. kullanıp kullanmamak sana kalmış. ben kullanmadığımı ispat ettim ve paramı geri aldım.. dediklerimi anlasanız sorun kalmayacak, olayı çözeceksiniz ama benimle inatlaşmakta ısrar ediyorsunuz..
sizin söylediklerinizi sonuna kadar anladım.

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
bence bunun operatöründe parmağı var. sonuç olarak aracılık yaptığından dolayı abonelikli olan firmadan belirli bir ücret alıyor.
bugün vodafoneden aveaya geçtim 8 gb internet 1000 sms 1000 dk 29 tl

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Paket aşımları kontrol edilmiyor sanırım*

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Anneme normalde 35 tllik paket zaten 45 tl falan fatura geliyordu bu ay 73 mü ne geldi tabi şok olduk mesaj falanda atmamış zaten telefonu tuşlu ve internete girmiyor girse bile Zaten 1 gb internet dahil paketine yani ondan gider e bu fatura nasıl bu kadar yüksek geliyor resmen beleş verdikleri dk smsleri milletten söke söke alıyolar heralde...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Anneme normalde 35 tllik paket zaten 45 tl falan fatura geliyordu bu ay 73 mü ne geldi tabi şok olduk mesaj falanda atmamış zaten telefonu tuşlu ve internete girmiyor girse bile Zaten 1 gb internet dahil paketine yani ondan gider e bu fatura nasıl bu kadar yüksek geliyor resmen beleş verdikleri dk smsleri milletten söke söke alıyolar heralde...
Arayıp sorsanız öğrenirdiniz. itiraz edip geri alabilirdiniz.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Arayıp sorsanız öğrenirdiniz. itiraz edip geri alabilirdiniz.
itiraz ettim paramı iade ettiler. 4 aydır 12 tl bir ücret ödedim hattıma. bu aydan itibaren tekrar eskisi gibi 27 tl ödeyeceğim. şimdi burada aklıma bir şey takıldı, servisten para kestiler diyelim, türk telekom üzerindende bu parayı servis aldı diyelim, peki benim hattıma nasıl oldu 90 tl lik indirim yaptılar? bu açığı nasıl kapattı türk telekom sizce?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
itiraz ettim paramı iade ettiler. 4 aydır 12 tl bir ücret ödedim hattıma. bu aydan itibaren tekrar eskisi gibi 27 tl ödeyeceğim. şimdi burada aklıma bir şey takıldı, servisten para kestiler diyelim, türk telekom üzerindende bu parayı servis aldı diyelim, peki benim hattıma nasıl oldu 90 tl lik indirim yaptılar? bu açığı nasıl kapattı türk telekom sizce?
Türk Telekom'da bazen sistemsel hatalar oluyor. Yanlışlıkla 4 ay üst üste iade yapılmış olabilir.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Türk Telekom'da bazen sistemsel hatalar oluyor. Yanlışlıkla 4 ay üst üste iade yapılmış olabilir.
abi anlamadığım kullanıcı hatasıydı ilk başta hatta sadece bu üyeliği iptal ederiz denildi, sonra kendileride durumun ve yazılımın hatalı olduğunu anladılar, ki hdtv başka birisine aitse onlar nereden parayı aldılar, ve bu parayı nasıl tekrar iade ettiler bende bunu anlamadım. yani ortada bir para alış verişi var, aldılar benden sonra geri ödediler. ilginç. yıllardır kullanıyorum bu hattı 2002 de buyana hatta ailemi dahi avealı yapanlardan biriside benim. hiç bir sıkıntısınıda görmedim, ve adamların bu hareketini yine alkışladım.