Avea Tarifesi Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugün yolda bir broşür aldım. avea nın ( faturalı ) her yöne 300 dk 19 tl old. yazılı idi. internet sitesine baktım, numarasını taşıyanlara 19 tl imiş. diğer yeni abone olacaklara 29 tl miş. bu kampanyadan yararlanan var mı? gerçekten 19 tl mi oldu. ( sitesindeki link )

şunu da sorayım. vodafonu ve aşağıdaki tarifesini ( 15 tl lik olan ) tavsiye eder misiniz?

Cep Avantaj Tarife Seçenekleri Vodafone Faturalı Tarifeleri

yuci308

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Numarasını Avea'ya taşıyarak 19'luk Tarife'ye kaydolan müşteriler için aylık ücret 6 fatura dönemi boyunca vergiler dahil 19 TL, sonrasında 29 TL'dir.
birde 12 ay taahhüt istiyorlar sanırım.

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bunu en iyi sen belirlersin. En çok hangi oparatörle görüşüyorsun. Aylık ortalama kaç dk konuşuyosun. Bunları öğren sonra kendin seçeceksin zaten.

Benim gibi yanlış tarife seçersin haşırt diye girer. Turkcell faturalı dan kazık girdi gireceği kadar Vodafona taşıdım onlarda çaktırmadan... Sonra bi baktım ki 7 ayda toplam 680 tl fatura ödemişim.. Ama artık tarifemi buldum saniye bazlı tarife. Konuştuğum saniye kadar ödüyorum oohh.. Birde kontörlüye geçtim ne alaa memleket. 2 haftada 2 kere 5 tl yükledim hala 2 tl duruyo :)

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Numarasını Avea'ya taşıyarak 19'luk Tarife'ye kaydolan müşteriler için aylık ücret 6 fatura dönemi boyunca vergiler dahil 19 TL, sonrasında 29 TL'dir.
birde 12 ay taahhüt istiyorlar sanırım.

internet sitesinde dediğiniz gibi yazıyor. ama broşür üzerinde yeni abone olacaklara da bu ücret geçerlidir diye not düşülmüş. bu ayrıntı niye internet sitesinde yok. ilginç. kafam karıştı.

Bunu en iyi sen belirlersin. En çok hangi oparatörle görüşüyorsun. Aylık ortalama kaç dk konuşuyosun. Bunları öğren sonra kendin seçeceksin zaten.

Benim gibi yanlış tarife seçersin haşırt diye girer. Turkcell faturalı dan kazık girdi gireceği kadar Vodafona taşıdım onlarda çaktırmadan... Sonra bi baktım ki 7 ayda toplam 680 tl fatura ödemişim.. Ama artık tarifemi buldum saniye bazlı tarife. Konuştuğum saniye kadar ödüyorum oohh.. Birde kontörlüye geçtim ne alaa memleket. 2 haftada 2 kere 5 tl yükledim hala 2 tl duruyo :)

bana ay boyunca 150 dk yeteceğini düşünüyorum. bence her yöne tarifeleri ile artık operatörlerin önemi kalmıyor gibi.

ama aveanın 19 tl ye 300 dk tarifesini duyunca bu ayrıcalıktan niye yararlanmayayım diye düşündüm. aradaki fiyat farkıda 4 tl. o da bi şey değil...

bende sizin gibi turkcellden ağzı yanan birisiyim. önünümde vodafon ve avea var. vodafonunun hizmetinin turkcell kadar kaliteli old. söyleniyor. avea nın iyi olmadığını duydum.

şimdi tereddütteyim. avea mı geçeyim yoksa vodafon 150 dk lık tarifeye mi...

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
vodafone şuan en ucuzu. Mobil internet konusunda da en cazip paketler yine vodafone da. nternet paketinin limiti yok. Sadece kotayı aşınca hızını düşryorlar sanırım.. hep kesilmesinden iyidir.

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
2012 ye kadar fiyatı sabitledikleri için uygun kampanya..ben kamu300 e aylık 25 tl ücretle giriş yaptım.avea kamu hatları ise sınırsız ..henüz faturayla tanışmadığım için yorum yok.Ancak sıkıntıolacağını sanmıyorum süreyi geçmedikçe..

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vodafone şuan en ucuzu. Mobil internet konusunda da en cazip paketler yine vodafone da. nternet paketinin limiti yok. Sadece kotayı aşınca hızını düşryorlar sanırım.. hep kesilmesinden iyidir.

ben turkcell hazır kart kullanıyorum. faturalıya geçtiğimde sanırım ilk defa mahsus 44 tl yakın ücret alınacak.

bunun dışında aylık ücret hariç başka bir ek külfet var mı? son olarak sizce faturalı mı, yoksa TL ( eski kontör ) mi, daha iyi ?

2012 ye kadar fiyatı sabitledikleri için uygun kampanya..ben kamu300 e aylık 25 tl ücretle giriş yaptım.avea kamu hatları ise sınırsız ..henüz faturayla tanışmadığım için yorum yok.Ancak sıkıntıolacağını sanmıyorum süreyi geçmedikçe..

avea hizmetinden memnun musunuz? tavsiye edermisiniz?

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Aveadan önce Turkcelldeydim.aveaya geçince görüşmelerde hafif kalite düştü.Ama illallah ettirecek kadar değil...

ayrıca geçmeyi düşündüğün tarifede müşteri hizmetlerini aramak ayrıca ücretlendiriliyor.Bi de sim menüsündeki işlemlerin çoğunda mesaj gönderiliyor diyor..ancak bu mesajlardan hangisi ücretli hangisi ücretsiz bilemiyorsun.hiç uğraşmamak en iyisi..

Ben memnunum çünki en çok görüştüğüm 4 kişi kamu tarifesinde yani onalrı sınısız aayıp diğerlerini 300 dk (5 saat) aramak işime geliyor..ama senin dediğin kampanya biraz dolambaçlı..yani 6 aydan sonra bu kez 25 ten de fazla bir fatura bekliyor seni

en güzeli ilk şekliyle kampanyaya katılmak yani ayda 25 tl 300 dk hesap temiz..:)

tavsiye konusuna gelince aveanın çekim gücü biraz düşük ama benim bu tarifeye geçmemdeki en büyük neden 2012 ye kadar fiyat garantisi vermişler..mesela vodafone de de vardı çok güzel bir tarife ama aradım ne zamana kadar diye sordum tarih gatantisi vermeyiz ,tarifenin şartlarını vodafone istediği zaman değiştirebilir dedi.

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aveadan önce Turkcelldeydim.aveaya geçince görüşmelerde hafif kalite düştü.Ama illallah ettirecek kadar değil...

ayrıca geçmeyi düşündüğün tarifede müşteri hizmetlerini aramak ayrıca ücretlendiriliyor.Bi de sim menüsündeki işlemlerin çoğunda mesaj gönderiliyor diyor..ancak bu mesajlardan hangisi ücretli hangisi ücretsiz bilemiyorsun.hiç uğraşmamak en iyisi..

Ben memnunum çünki en çok görüştüğüm 4 kişi kamu tarifesinde yani onalrı sınısız aayıp diğerlerini 300 dk (5 saat) aramak işime geliyor..ama senin dediğin kampanya biraz dolambaçlı..yani 6 aydan sonra bu kez 25 ten de fazla bir fatura bekliyor seni

en güzeli ilk şekliyle kampanyaya katılmak yani ayda 25 tl 300 dk hesap temiz..:)

tavsiye konusuna gelince aveanın çekim gücü biraz düşük ama benim bu tarifeye geçmemdeki en büyük neden 2012 ye kadar fiyat garantisi vermişler..mesela vodafone de de vardı çok güzel bir tarife ama aradım ne zamana kadar diye sordum tarih gatantisi vermeyiz ,tarifenin şartlarını vodafone istediği zaman değiştirebilir dedi.

yarın avea bürosuna gidecem, yeni abone olanlara her yöne 300 dk nın daimi ( 2012'ye kadar ) ücreti 19 tl mi? yoksa 6 aydan sonra 29 tl'ye mi yükselecek? eğer 19 tl daimi ise avea geçerim. yoksa tercihim vodafone olacak.

şehir merkezinde oturuyorum. sanırım aveanın çekimi sorun olmaz. herhalde kırsalda çekimi düşüyor.

tek bir merakım kaldı. şimdiye kadar hep kontörlü hat kullandım. faturalı tecrübem yok. umarım faturalının ekstra bir yükü falan yoktur. bazen hiç konuşmadığın halde çok yüklü faturalar gönderebiliyorlarmış.

ekiciali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu 19 'luk meselesi için avea yı aradım siz bizim değerli müşterimizsiniz. size ancak 29 tl den verebiliriz dediler (benim 32 tl olan tarifem için ) ben de şimdi başka operatör ve tarifeye bakıyorum.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
devamlı şehir merkezlerindeyseniz avea belki düşünülebilir.ama biraz şehir dışına çıkayım deseniz,avea sizi doğayla başbaşa bırakıyor,başkalarının rahatsız! etmesinede izin vermiyor:)

vodafonun tarifelerde,kapsama alanıda iyidir,tavsiye ederim.

güzeltürkiyem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar, son olarak aylık 90 - 150 dk kullanan birinin faturalıya geçmesi mantıklı mı? tavsiye eder misiniz?

Son mesajlar