AVEA Cepte İnternet Hızı Nasıl ?

Bu konuyu okuyanlar

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
anlaşılan avea logoyu değiştirdi ama halen durumu aynı kimse memnun değil

syktv

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Berbat sakın geçmeyin internet için geçiyosanız. Yok Aveanın ucuzluğu için se amenna. Çünkü internet Avrupanın orta yerinde 2013 ün Güngörenin de süreki düşüyor. Dakikaya bir 3G <> H arasında gidip geliyor sürekli kopmalar oluyor. En yüksek hızda bile berbat.
H Zaten 3.5G(HDSPA) ki

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, yaklaşık 6-7 senelik bir avea kullanıcısıyım.
İnternet konusunda telefonum E52 olduğu için çok fazla randuman alamıyorum.
Ama genede işimi şimdilik görüyor diyebilirim.
Benim sıkıntım şuydu...
Yaklaşık 4 ay önce Avea kontörlü hattan, faturalı hatta geçtim.
Güzel bir kampanya vardı.
Kampanyada internet paketi mevcut değildi.
Zaten bu sıralar evimde internet oludğu için wifiden bağlanırım diye düşünüyordum..
1 ay sonra sürekli cep telefonundan evimdeki wifi, ya da dükkanımdaki wifi internetten giriş yaptım...
Buraya kadar herşey normaldi.
Daha doğrusu ben herşeyi normal biliyordum.
1 ay sonra gelen faturaya baktığım zaman yaklaşık 150 TL geldiğini gördüm..
Tabiki ben hemen Avea müşteri hizmetleri aradım.
Ayrıntılı fatura istedim
Ama malesef faturada bu kadar interneti kullandığım görünüyordu.
Yapacak hiçbirşey yoktu, kullanmadığım internetin parasını tıpış tıpış ödemek zorunda kaldım.
Faturalı internet müşterisi isen, bu tip problemlerle de karşılaşabilirsin.
Dikkat et derim.
Çekimine gelince başta dediğim gibi, benim telefon fazla iyi olmağı için, bayağı bir kasıyordu.
Ama, işimi gördüğü için sesimi çıkarmıyordum.
Ben şehir içinde, Avea'nın fazla çekim sorunu yaşayacağını düşünmüyorum.
Artık heryerde istasyonlar var, bir de, bu istasyonları bildiğim kadarıyla kanunen bütün hepsinin kullanma hakkı var.
İstanbul gibi bir yerde de sorun yaşamazsın diye düşünüyorum....

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben gaziantepde memnun değilim turkcell kadar olamaz hiç kimse

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Selam arkadaşlar, bende 1 buçuk yıla yakındır Yeni Nesil 500 Tarife Tarifesi kullanıyorum, ilk 1 yıl 27 tl felandı, sonra sözleşme bittiği için 38 tl çıkartacağız dediler, bende diğer hatlara bakayım dedim, maalesef bu tarife gibi diğer operatörlerde bulamadım, biri fazla ise diğer 2 si eksikti. O yüzden 38 tl kullanmaya devam edeceğim.

Tarife detayı

500 dakika her yöne
2000 mesaj her yöne
2 gb adil kota sınırsız internet

Toplam 38 tl...

İnterneti hiç kafaya takmıyorum, istediğim kadar giriyorum kota derdi olmadan, internette limit olmaması benim için çok iyi, şehir içinde yaşadığım için bana en iyi tarife bu, tabi sizler nerede yaşadığınızı bilmediğimden, sadece kendi açımdan yazayım dedim :)

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ankara'da adım başı askeriye olduğundan sık sık kesilebiliyor internet.

TYIGIT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbulda bir çok yere gittim, 1 mbit'i geçmiyor hızlar. Ama nedense hız testi yapınca 2 yada 3 mbit çıkıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sakın avea alma doğru dürüst çekmez. interneti kullanamassın ama parasını tıkır tıkır ödersin çünkü senden en az biryıllık taahüt isterler kapatsan bile parasını alırlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
AVEA 'nın interneti hani deriz ya "gevur parası ile beş para etmez", çoğu yerde çekmediği gibi genelde 1 mb ile bağlanıyorsunuz, öyle 5 ile bağlandığınız il ve yerler sınırlıdır. almak isteyen varsa almasın, alan varsa da çekmediği için geri versin, tükedici hakem heyetleri bu konuda yardımcı oluyor.

korkmazcakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen katılıyorum izmirin göbeğinde oturuyorum 4gb internetim var paketimde ama nafile kullanamıyorum her ay en az 3 gb boşa gidiyor ekranda çekim full ve 3g olmasına rağmen hız edge gibi telefonum s4

Reaksiyon puanı
1
hadımköy de iyi çekiyor
ama büyükçekmece de bazı yerlerde 2 dişe kadar iniyor..
3 g si idare eder
vodafone hadımköyde civarında yerin dibide bile çekiyor
gezer ayakkabının bodrum katında avea çekmezken vodofone gayet iyi
ücretleri yakınsa vodofonu tercih et

S

SDN Okuru

SDN Okuru
internetim çekmiyo diyenler telefonlarında arasınlar sorunu bence

ihsancnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internetim çekmiyo diyenler telefonlarında arasınlar sorunu bence

Bencede doğru söylemiş arkadaş. Telefonun içindeki Sim Kart'ta bulacaklardır sorunu :)

Avea çekmiyor arkadaş İstanbul'un göbeğindeyim ama çekmiyor. Bu bilinen bir gerçek.

euzun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hattımı aveaya taşıdım İstanbul Eyüp Alibeyköyde 1 Mbt hız bile alamıyorum. Aradım sorun var çözülene kadar yapacak birşey yok dediler. PRO1200 tarifemdeki 4GB interneti kullanamayacakmışım. Lanet olsun böyle operatöre!!!

0077db96-64d9-4004-9e93-fd23333b34a7.png

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş ben 2 senedir avea dayım ne internette nede cekimin de bi sıkıntı yaşamadım

KKorkusuzZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avea bazen çok hızlı giriyor bazen ise hiç açılamayacak seviyeye düşüyor 3g de bile

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türkcell 20-30 lira fazla alıyor ama hak ediyor . Avea mı bir daha asla .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşlerim şunu söyleyeyim avea bayii çalişaniyim emin olun ki avea nin interneti diğer operatörlere göre kat kat iyi bunun nedeni abone sayisi az interneti zorlanmiyor avea da

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ve şunada emin olun avea nın baz istasyonu diğer operatörlerden fazla avea devletin bu yüzden devlet insan sağlığını düşündüğü için sinyali düşük kullanıyor sinyal duvara çarpıyor duvarı geçmiyor ama farkederseniz radyo veya tv açıkken biri sizi arayınca parazit yapar ama avea da bu olay yok sağlığı düşünüyor avea ve avea nın baz istasyonu hepsinden fazla avea turkcell in çekim gücüne yetişmek için turkcell in 1 baz istasyonu olduğu yere avea 2 baz istasyonu dikmeli ama baz istasyonu diksin diyorsunuz o baz istasyonun 1 adeti kaç trilyon haberiniz yok kardeşlerim kötülemeyin avea yı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende kullanıyorum sövdürecek kadar kötü değil ama hızlı da değil

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
güldürmüyor ama öldürmüyor da

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
3 gündür test ediyorum benim olduğum bölgede ttnetten daha hızlı :D
( istanbul büyükçekmece)
a7186cec89dd1c76d21da036fdd6be6c.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lazzy çevrende yakınlarda baz istasyonu vardır. Bende Esenyurt'tayım, evde sadece Turkcell çekiyor. Vodafone ve Avea anca cam kenarında çekiyor, birinci katta olduğum halde.