AUZEF Sınav Sonuçları Açıklandı! İşte Sorgulama Ekranı!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Moderatör
Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,197
Puanları
113
Konum
Elazığ
AUZEF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih heyecanla bekleniyordu. Sınava giren öğrenciler, “AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusunun yanıtını öğrenmek istiyorlardı. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi final sınavları 19 Ocak ve 20 Ocak tarihleri arasında yapıldı. Geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen final sınavları göz önüne alındığında, sınav tarihinden itibaren sonuçların 2 ila 3 hafta içerisinde açıklanması bekleniyordu. Son dakika açıklamasının ardından sonuçlar erişime açıldı.AUZEF final sınav sonuçları için heyecan devam ediyor. Sınava giren adayları AUZEF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyorlar. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi final sınavları 19 Ocak ve 20 Ocak tarihleri arasında yapıldı. AUZEF sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda kurum tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyordu. Son dakika açıklamasının ardından sonuçların erişime açıldığı bildirildi.


AUZEF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI
AUZEF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AUZEF sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda kurum tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen final sınavları göz önüne alındığında, sınav tarihinden itibaren sonuçların 2 ila 3 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.TELAFİ SINAVLARI NE ZAMAN?

İstanbul Üniversitesi bünyesindeki Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi güz dönemi telafi sınavları 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.AUZEF DERS GEÇME NOTLARI

Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki derslerin, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle yapılan sınavlarının değerlendirmesinde sadece öğrenci cevap kağıtları dikkate alınır. Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 puan üzerinden değerlendirilir. Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla %40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az %60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan hesaplanır. Uzaktan öğretim programlarında, Ders Ham Başarı Puanı hesaplanırken derse devam ile ilgili durum, yarıyıl/yıl içi etkinlik puanına %20 ağırlık katsayısı ile etki eder. Sadece bir ara sınavın yapıldığı uzaktan öğretim programlarında yarıyıl/yıl içi etkinliklerin puanı hesaplanırken derse devam durumunun etkisi %20; ara sınavın etkisi %80’dir. Derslerin ham başarı puanları aşağıdaki şekilde hesaplanır:

Uzaktan öğretim programlarındaki derslerde; [(Derse Devam Puanı) x 0,20 + (Ara Sınav Puanı) x 0,80] x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60 Açık öğretim programlarındaki derslerde; (Ara Sınav Puanı) x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60. Açık öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır. Uzaktan öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında ders ham puanı hesaplanırken yanlış cevaplar dikkate alınmaz; her bir doğru cevap sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

Kaynak: Akşam
 
Üst
stat counter