Atv HD yayına geçti!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Kim O? :D

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Yavrum benim para kazanma stili budur işte.! İlk önce uydu alıcını değiştirmen gerekir HD olacak sonra Televizyonunu değiştirmen gerekecek o da HD ya da Full HD olacak. Sonra bunları izleyebilmen için Özel Yayıncıların HD yayın Paketlerini alman gerekecek o da 10 tane anca olabilen kanal sayısıyla izliyor olacaksın ki bazen bazı kanallar bir kaç program ve dizi için yayını açmaktadırlar. Şimdi Turksat uydu frekansından şifresiz diye nitelendirdikleri 2 kanal var aynı senaryo HD uydu alıcın ve HD - Full HD telavizyona muhtaçsın.

Çok gerideyiz bu High Definition kısmında. Tamam HD uydu alıcısının olması gerekiyor kısmı mantıklı olabilir ama kanal sayısı çok az. Hizmeti alabilmem için başka ne gerekiyor Full HD televizyon aldık 1 yıl oldu hadi uyduyu da değiştiririm sorun değil ama bir kaç kanal için şu anlık değeceğine de sanmıyorum.

HD yayınları izlemek için HD uydu alıcı yeterli, HD televizyona gerek yok, tüpli televizyon dahi yeterli.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
HD yayınları izlemek için HD uydu alıcı yeterli, HD televizyona gerek yok, tüpli televizyon dahi yeterli.

Tam izlenip izlenmediğini bilmiyorum ama yüzler, kısacası görüntüler çok uzun görünmektedir seyir zevki denen bir şey var ;) Hadi normal yayını Ful HDlerde 16:9 formatında izleyebiliyoruz ama boylamasına uzatılmış görüntülerle olmuyor.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ben sadece kanalı bulmak istiyorum ya :) hd olmayan uydu alıcıları bu kanalları bulamıyor mu türksatta var mı böyle bir sacmalık :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Yok bulamıyor. Özellik desteklendiğinde açılır.

o halde dreambox vakti gelmiştir arkadaş kimsenin kasasını zengin edemem :D giderim 800 HD PVR KLON SIM 2.01 76 BOOT alırım keyfime bakarım 350 tl + 150 tl server alırım alibabadan çanağada iki lnb takarım tamamdır tüm dünya elimin altında :) 500tl kafi her sey için :D

erkan2934

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yavaş yavaş hd yayına başladılar .çok geriden takip ediyoruz.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Onunda çözümü mevcut. TV Kumandasından 16:9 / 4:3 / Auto seçeneklerinden Auto yu aktif yaparsan televizyon yayın çözünürlüğü algılayıp gerekli ayarı hemen yapıyor. Bazı kanallarda elle yapmak zorunda kalıyorsun. Aynı seçenekler uydu cihazımda da mevcut. Tabi bunlar benim sahip olduğum cihazlarda böyle. Desteklemeyen cihaz varsa bilemem.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hayır olsun darısı diğer kanalların başına..:)

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
yavaş yavaş hepsi hd yayına geçecek

sinan60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kanalları aratıpta bulamayanlar varsa DVB-S2 8PSK modunda aratsınlar

burak2834

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar allah aşkına hyardım edin bende hem hd uydu alıcısı (sunny at 14020) hemde full hd phılıps tv var ama ben bir türlü hd yayınları çbulamıyom
hd yayınların frekansların elle kaydedıyom yinede sinyal yok neden acaba normal de 250 kanal çeki ulusal ve atv smanyolu vs
ama hd kanalların hiç biri yok sadece türksat hd kanal çıkıyo onuda göstermiyo sadece ekranda bu kanl hdtv yzıyo ...
ney apabilirim

01 BJK 1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam Arkadaşlar FULLHD TV kartı almak istiyorum Harici mi olsun Dahili mi ve önerileriniz nelerdir ? ve platforma gerek olmadan hangi TR HD kanallar izleniyor ?

aklımda dahili HDTV kartı olarak

AVERMEDIA AVERTV DVB-S TRINITY (ANALOG/DVB-S/DVB-T) + FM PCI-E TV KARTI
http://www.vatanbilgisayar.com/avermedia-trinity-avertv-dvb-s-trinity-(analogdvb-sdvb-t)-+-fm-pci-e-tv-karti/productdetails.aspx?I_ID=36440

bu var.
sizlerinde önerilerini bekliyorum...

---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

Arkadaşlar bir de bu cihaz var

Avermedia AverTv DVB-S PRO II CI + HDTV 1080i Desteği

http://www.bimeks.com.tr/urun/102624/avermedia-avertv-dvb-s-pro-ii-ci--hdtv-1080i-destegi.aspx

Elbette sizlerin önerileri çok ciddiye alınarak incelenecek... şimdiden ilginiz için teşekkürler.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
dvb-s alırsan trt hd gibi kanalları izleyemezsin,çünkü dvb-s2 yayını yapıyorlar,dvb-t kablolu yayınlar için

ya Hauppauge WinTV NOVA HD S2, yada Prof Revolution S2 7301 almalısın trt hd,show hd falan istiyorsan

01 BJK 1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilginiz için teşekkür ederim. Bu iki karttan ilk olarak dikkatimi çeken Kart Prof oldu. Bu iki kartı da inceleyeceğim. Sizden ricam ise 1-2 tane de Harici HD kart önerir misiniz ? ilginiz için tekrardan teşekkürler... Saygılar...

01 BJK 1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet süper oluyor bende HD kanallara geçmek için HD Kart almayı düşünüyorum ama Harici düşünüyorum olmadı Recevier alıp capture yapacağım :)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
atvhd den yahşi cazibe nin tekrarına biraz baktım ve hd tv den sd yayın izledim resmen,hd yayın değildi çünkü sd idi,ahd dende haberlere baktım sd yayındı,hd suisse yada mtv nhd izleyen varsa anlar ne demek istediğimi

---------- Post added at 15:47 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

bildiğim kadarıyla prof kart için şanslı olmanız gerek çünkü garantisi olmayan bir kart,paketi yarım yamalakta gelebilir içindekiler eksik bakımından,ama ucuz yani

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
ne kadar net olduğu ortada

cfhb1.jpg

cfhb2.jpg

cfhb3.jpg

cfhb4.jpg