Atlasjet kazası ve toryum...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


|SeYYaH|

Rektör
Katılım
12 Mar 2011
Mesajlar
13,940
Puanları
113
Atlasjet kazası ve toryum...

"Geç gelen adalet adalet değildir"
gerçeğine tipik bir örnek, Isparta'da yaşanıyor. Isparta'da 30 Kasım 2007'de düşen Atlasjet davası 7'inci yılına girerken ne gerçek suçlular, ne de kazada ölen ve Türkiye'nin TORYUM MADENİ araştırmalarını yürüten beyinlerle ilgili gizem kaldırılamadı. İsyan etmemek mümkün mü?

Kaza, Türkiye'nin çok az bilinen 120 TRİLYON DOLARLIK bir TORYUM zenginliğini ortaya çıkarmıştı. 'Toryum' projesi üzerinde çalışan Prof. Dr. Engin Arık, Prof. Dr. Şenel Fatma Boydağ, Doç. Dr. İskender Hikmet, Özgen Berkol Doğan, Mustafa Fidan ve Engin Abat'ı Isparta'daki kazada kaybetmiştik.

Rektörün komplo iması

Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mithat Uysal, çok değerli fizikçilerin cenaze töreninde yaptığı konuşmada komplo imasında bulunmuştu. Uysal, "Komplo teorilerinde gerçeklik payı var. ASELSAN'da üç mühendis gencin başına gelen olay ve sonucu hepimiz biliyoruz. Onlar Türkiye için çalışan, önemli proje gerçekleştirmek üzere olan mühendislerdi. Kaybettiğimiz 6 bilim insanı da Türkiye için önemli bir proje için çalışıyorlardı" demişti.

Bu bilginler Türkiye'nin iç ve dış borçlarını defalarca ödeyeceğini söyledikleri bir maden üzerinde çalışıyorlardı. Uçakları düşüyor aniden... Bilginlerimizin sunacakları bildiri ile ilgili kayıtlar, şahsi notlar, ortada yok, kayıp. Böyle önemli bir bilgi üzerinde çalışan bilginlerin kayıtlarına ne oldu? Ülkemizi ilgilendiren bu bilgiler Mcdonnell Douglas uçak firmasının adamları tarafından toplandı, götürüldü.

Sizce bilim adamlarımızın üzerinde çalıştıkları bu projenin, bilgilerin gizliliği korundu mu? Toryum nedir kaç kişi bilir ki? Toryum, geleceğin enerji kaynağı.

Türkiye'nin enerji sorunu

Nükleer santrallerin en temiz yakıtı.

Merhum Arık, Türkiye'nin sahip olduğu düşünülen toryum rezervinin enerji üretimi açısından, 120 trilyon dolarlık petrole eşit olduğunu söylemişti. 120 trilyon dolar...

Yani ABD'nin 2001 yılı milli gelirinin tam 12 katına eşdeğer. Toryum, Türkiye'deki enerji sorununu tamamen çözecek bir element. Çünkü Türkiye kendine ebediyen yetecek bir toryum rezervine sahip. Dünya toryum rezervi toplam bir milyon 780 bin ton.

Bunun 789 bin tonu Türkiye'de. Yani veriler böyle olunca ve kazada ölen profesörlerle ilgili herhangi bir açıklama gelmeyince insanların şüphelenmeye, birtakım komplolara kurban gittiğimizi düşünmeye hakları vardır sanırım.


KaynaK
 
Üst
stat counter