Ati X1550 Ekran Kartım Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Corbett

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim ATİX1550 ekran kartım var.Yanlız oyunlara girişimde hep hata veriyor.Güncelleme vs hepsini yaptım yine de olmadı bazı oyunları direk çalıştırdığımda bazı oyunlarda ise 10 dakika sonra atıyor ekran iki gidip geliyor.Sonra ATİ'nin kendi hata raporu gönder/gönderme seçeneği çıkıyor.Ondan sonra pencereleri sürüklerken bile müthiş derece de bir yavaşlama oluyor.Google earth'de de veriyor aynı sorunu.

Yanlız birşey farkettim.Monitorü Kasa'ya takmak için 2 tane giriş var. Birisi ATİ ekran kartına bağlı olan giriş diğeride bilmediğim bir yere muhtemelen anakarta bağlı giriş ATİ'ye bağlı olan girişe taktığımda monitor gözükmüyor diğer tarafa bağlamam gerekyior bu girişleri değiştirebilmek için ne yapmalıyım.Format güncelleme vs hepsini yaptım artık ne yapcam bilmiyorum çözene Rapidshare Premium vereceğim.Veya PTT hesabına 10 kağıt atarım.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
onboard ekran kartın var sanırım
setup ta bi ayarı olması gerekiyor kapatmak için senin kullanman gereken ati ekran kartına bağlı olan giriş
açılışta DEL tuşuna basarak setupa girersin orayı biraz kurcalarsan bulursun mutlaka
monitor ati ye bağlıyken açılışta hiç görüntü gelmiyorsa ekran kartın muhtemelen bozuktur.

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
mdkbet dedi ki:
setup ta bi ayarı olması gerekiyor kapatmak için senin kullanman gereken ati ekran kartına bağlı olan giriş
açılışta DEL tuşuna basarak setupa girersin orayı biraz kurcalarsan bulursun mutlaka
monitor ati ye bağlıyken açılışta hiç görüntü gelmiyorsa ekran kartın muhtemelen bozuktur.

sanmıyorum onboard degildir

bu arada monitör kablosunu atiye takıcaksın anakarta degil :D
hani yavaşlama diyosunya çekirdek ve bellek hızlarını bi kontrol et

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Donanımın yazabilir misin? Özellikle power Supply kaç Watt?

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
shiftpresser dedi ki:
Benim ATİX1550 ekran kartım var.Yanlız oyunlara girişimde hep hata veriyor.Güncelleme vs hepsini yaptım yine de olmadı bazı oyunları direk çalıştırdığımda bazı oyunlarda ise 10 dakika sonra atıyor ekran iki gidip geliyor.Sonra ATİ'nin kendi hata raporu gönder/gönderme seçeneği çıkıyor.Ondan sonra pencereleri sürüklerken bile müthiş derece de bir yavaşlama oluyor.Google earth'de de veriyor aynı sorunu.

Yanlız birşey farkettim.Monitorü Kasa'ya takmak için 2 tane giriş var. Birisi ATİ ekran kartına bağlı olan giriş diğeride bilmediğim bir yere muhtemelen anakarta bağlı giriş ATİ'ye bağlı olan girişe taktığımda monitor gözükmüyor diğer tarafa bağlamam gerekyior bu girişleri değiştirebilmek için ne yapmalıyım.Format güncelleme vs hepsini yaptım artık ne yapcam bilmiyorum çözene Rapidshare Premium vereceğim.Veya PTT hesabına 10 kağıt atarım.

aynı ekran kartını kullanıyoruz
1.Pc nin diger ozellıklerını yazarmısın?
2.Muhtemelen ekran kartın ile monitörün arasında cozunurluluk sorunu var cunku ati yukledıgın an kendı kafasına gore cozunurluluk atıyor.bu senın monıtorune uymayabılır.Aynı sorunu yasadım cozunurlukle oynayınca duzelmıstı.
3.oyunlar ıcınde directx yoksa yukle varsada guncelle anlamadım ama ati bunu cok arıyor.
4.amd+ati=super intel+ati=cakısma haberin ola.
bunlar bende olan ve cozumledıgım durumlar umarım senınkıler de oyledır.

musti9191

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşın cevabına katılıyorum
atinin control paneli varya ordan 2. ekran kartını seçme varsa ona bak
eğer yoksa arkadaşın da dediği gibi biosa girip onboard ekran kartını devre dışı bırakman gerek yalnız ati kartın sağlam olduğundan emin değilsen ve kasada garanti için bi önlem yoksa kasayı aç ekran kartını üstündeki çiplere ellemeden kasaya bağlı vidayı sökerek yerinden çıkar sonra bi makinayı çalıştır görüntü üstteki girişe geliomu die bak sonra kapat geri yerine tak ve monitörü ekran kartının çıkışına bağla eğer halen görüntü gitmiyorsa ya ekran kartında bi sorun vardır yada bios otomatik görüntüyü atiye vermiordur
yalnız birşey sorcam bu bilgisayarı aldıında ekran kartı içindemiydi yoksa sen ayrı yeten mi bu atiyi satın aldın
+ anakartın modelini biliyorsan ve diğer parçaların modelini biliyorsan yazarsan daha ii yardım ederim eğer makinayı bi markadan aldıysan casper gibi onun bi model kodu vardır onu yazarsan ben makinanın özelliklerini bulurum

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
PC MERAKLISI dedi ki:
mdkbet dedi ki:

sanmıyorum onboard degildir

eğer ekran kartı girişleri aynı yerde değilse iki tane pci ekran kartı yok demektir
bu durumda diğer kart on board dur bunun başka açıklaması olabilirmi.

arkadaş kasanın arkasının fotosunu bize yollasın bakalım :)

musti9191

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 tane farklı çıkış varya üstte olan anakarta entegre videoçıkış yani onboard ekran kartı altta atinin bi çıkış varsa o da senin x1550 dir muhtemelen dediim gibi pc marka ise modelini yaz değilse bi kasanın arkadan resmini çekip siteye koyarsan bizimde inceleme şansımız olur

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
görüntüyü anakarttan alıyor sorun burda, oyunlarda kapatması doğal çünkü atiyi kullanmadığı için açmıyacaktır. bilgisayarı kapat anakarttaki kabloyu kopar kasanın içini aç pili çıkar 10 saniye bekle tak aç ekran gelecektir ama saatleri düzeltmeyi unutma.. inşallah böyle bir sorunun vardır, selametle

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
bu arada, durumun önemini anlıyorum ama şu rapid olayını silsen daha iyi olur hiç hoşuma gitmedi
bu forum zaten yardımlaşmak için rapid hesabı kazanmak için değil. sen ptt hesabına 10 ytl atsanda atmasanda herkes bilgisi dahilinde yardımcı olur zaten.
yardım etmek için bi şeyler yazanları sanki rapid hesabı için yardım ediyor zannı altında bırakıyorsun.
ne biliyim hoş bi durum değil gibi geliyor bana... teknik servis değil ki burası.

musti9191

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
site sdn gibi sayılı büyük sitelerden biri olunca bu durumda sana hak veriyorum

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
mdkbet dedi ki:
bu arada, durumun önemini anlıyorum ama şu rapid olayını silsen daha iyi olur hiç hoşuma gitmedi
bu forum zaten yardımlaşmak için rapid hesabı kazanmak için değil. sen ptt hesabına 10 ytl atsanda atmasanda herkes bilgisi dahilinde yardımcı olur zaten.
yardım etmek için bi şeyler yazanları sanki rapid hesabı için yardım ediyor zannı altında bırakıyorsun.
ne biliyim hoş bi durum değil gibi geliyor bana... teknik servis değil ki burası.

haklısın kardeşş, her zaman yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederiz.. selametle kalın.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ekran kartın aşırı ısınıyor olabilir.Aynısı bende yaşadım.Temizlik yaparken fanı sökmüştüm ama güç kablosunu yerine takmayı unuttuğumdan çok ısınıyor ve bir süre sonra çalışmayı durduruyordu.

Monitör problemine gelirsek bence bu da ilk problemle alakalı.Anakarta bağlı olan yere takıyorsan kabloyu on board ekran kartı kullanılıyor demektir.Bu durumda onun sürücüsünün kurulu olması gerekir.Ama sende ise Ati sürücüleri kurulu.Bu problem yaratıyordur belki. Kendi ati ekran kartına takınca görüntü gelsin istiyorsan bios ayarlarından ekran kartını otomatik seçilecek şekilde ayarlaman gerek.Bios tan bios'a değiştiği için menüler hakkında yardımcı olamıyorum.Bu ayarı yaptıktan sonra ilk açılışta görüntü geliyor ama Windows yükleme ekranı ve ötesi gelmiyorsa, açılış anında "F8"e basarak windows yükleme menüsünü aç ve VGA modunu etkinleştir de,sonrada ati ekran kartını tanıt.Bunu yapmak istemiyorsanda bilgisayarı windows açılacak şekilde birkaç kez açıp kapat,bende öyle düzelmişti.

Corbett

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dediklerinizin hemen hemen hepsini yaptım. 2 bilgisayarcıya götürdüm ikiside yapamadı.

bağlarbaşılı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
muhtemelen sen onboard ekran kartını kullanıyorsun.ve bunun driverını yüklemediğinden dolayı yavaşlama yapıyor.(özellikle grafik açılmalarında).atı olan ekran kartına taktığında görüntü yok demişsin.bunun 2 nedeni var.
1.ekran kartı tam oturmamış olabilir.(elektrik kabloları varsa anakarta ya da power a giden onları takmanı öneririm)
2.ekran kartın arızalı olabilir.
çözüm:
ekran kartının driverını tamamen kaldırmanı öneririm.en iyi yolu format.son kez format atmanı istyecem senden.formattan sonra hiç bişey yüklemeden ekran kartını yükle.ama ekran kartının slota tamamen oturduğundan emin ol ve monitör girişini bu harici ekran kartına tak.oldu mu?olmadıysa ekan kartını başka bir bilgisayarda dene.görüntü gelecek mi?eğer görüntü gelirse senin pc gelmezse ekran kartın arızalıdır.

not:istersen konya ya yolla bide biz bakalım...

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Burada üyelerin sorunları karşılık beklenmeden çözülür... Konu başlıklarını bu sorunu çözün şu kadar para, bunu çözün rapid şifresi vericem şeklinde yazmayın.......!!

İlk ve son uyarıdır. Dikkate alınırsa iyi olur.

se7en

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
valla yazılan cözümlerin hic biri bana göre işe yaramaz.
cünkü sorunu olan arkadasin durumu aynisini tipkisi bendede var...
ankarda 3 bilgisayarci abimize götürdüm cözüm bulamadilar..
ardindan garantiye gönderdim güya arizayi onardilar ama o da bir işe yaramadi...
suan pcmde int müzik vs...dısında oyun oynayamiyorm...y
ani onca arastirmama ve bilgisayrdan anliıyorm diyen elemanlara götürmeme ragmen bu arıza cözümlenmedi...
umarim burada işi gercekten bilen bi arkadas denk gelirde bizde rahat rahat oyunumuza oynariz ^^...

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
directx'in son versiyonunu yükle düzelir ...

Son mesajlar