Atatürk'ün Sevdiği Türküler

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
performansımda çok işime yaradı teşekkürler:biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bazı sitelerde fikrimin ince gülü vardı bu sitede yokkk:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Süper,

Performanstan 100 aldım :biggrin: :dirol:
:):thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Süper,

Performanstan 100 aldım :biggrin: :dirol:
:):thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
siz bunları sadece performans için mi araştırdınız? ben atatürkü merak ettğim için araştırdım aslında amacınız sadece "ödev" yoksa böle bi performans olmasaydı hepiniz bilgisayar başında oyun oynayacaktınz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok güzelr ama en güzeli ardarovası ve çanak kaleiçinde ye çok güldüm ardarovası ve kaleiçinde yazmış

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynen bnde müzik öğretmenı istedi 😝😝😝

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sizin gibi bende yüz alsam bari sizden saten bir şey beklemiyom

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup::D:4: yani o kadar güzel bir soru sormuşsun ki ben bile düşünmeye başladım ....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok güzel türküler bayıldım banada çok yardımcı oldular teşekkürler:thumbup::thumbup1:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bülbülüm Altın Kafeste

tunahan gencel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK - SARI ZEYBEĞİN MAVİ BAKIŞI-ŞİİR-10 KASIM-29 EKİM-19 MAYIS

Ölümünün 79. Yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e armağan olsun. SARI ZEYBEĞİN MAVİ BAKIŞI Hey, eli bastonlu, başı şapkalı koca adam Geri dönde bir bak bıraktığın yagigara Tuttuğun bahçıvanlar derin uykuda ne gam Yine güller taşan kaldı başka bahara Fikrim hür, vicdanım hür belki kendimde hürüm. İstikamet göstersen dikenlerdede yürürüm. İnanma böyle pervasızca kabarıp gürlediğime, Yakından baksan yazısız içi boş bir mühürüm. Binlercesine sorsam hele bir anlat desem. Selanikten girer dolmabahçeden çıkar. Elimde olsa keşke bir asır geriye dönsem. Seni anlamak ha? İzan benim aklımdan bıkar Bu gördüklerin hitap ettiğin gençler değil, Yoksa olurmuydu böyle hiçliğe meyil. Aslında ben tuna gibiyim, tutamıyorum kendimi. Anlasam seni yıkacağım şu kahrolası bendimi. Zira anlamak zor sarı zeybeğin mavi bakışını. Anlasaydım durdurmazmıydım bu halin akışını Yine de berhudarım koca tepenin eteğinde Çünkü biliyorum orada vatana sarılıp yatışını. Yedi yörenin dört yapraklı güzel yoncası. Herşeye baştan başlasak olmaz mı ola? İçimizden gitmez oldu iblisin büyük hocası. Gelsen beraber taşlasak olmaz mı ola? Ne garip seni derin uykunda dinlemek Kafkas siperinde gönül çatamadığım komutanım Gayem senin aklında atimi bilemek Sen yolu açtın gerisi benim günahım Dilim lal, kalemim bi hal seni anlatmaya Desem ki ozana saz şaire hazsın Uğraştım şu naciz türküme anlam katmaya Dinlesen zaten yüzüme bile bakmazsın. Dopdoluyum halsizim bi çareyim heyhat! Dilerdimki ölümden, seni hiç seçmesin. Beni savursun, yaksın, atsında hayat. Dursun donsun ama dokuzu beş geçmesin! SAYGILARIMLA, Tunahan GENCEL

şevval_5858

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çanakkale İçinde

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Ana ben gidiyorum düşmana karşı
Offf gençliğim eyvah

Çanakkale içinde bir uzun selvi
Kimimiz nişanlı kimimiz evli
Offf gençliğim eyvah

Çanakkale üstünü bir duman bürüdü
On üçüncü fırka harbe yürüdü
Offf gençliğim eyvah

Çanakkale içinde bir dolu testi
Analar babalar mektubu kesti
Offf gençliğim eyvah

Ah Çanakkale Şehitleri ah, sizin kahramanlıklarınız unutulmayacak...

Mesaj otomatik birleştirildi:

çanakkale türküsü çok güzel

çanakkale türküsü çok güzel

hepsi gerçekten çok güzel

Son düzenleme:

Son mesajlar