Atatürk'ün bu görüntülerini hiç görmediniz!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
sen bu cümlenle Atatürk'ü bitirmiş mi oldun?? :D :D

vay arakdaş ya, hakikaten bu neyin kafasıdır? Atatürk'ün katıldığı savaşları ve ne şartlar altında savaşlar yönettiğini ve cephede "savaştığını" ilkokul çocukları bile biliyor artık.. yazık gerçekten bu bilgili bilgisizlere...
Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum dediği 47. alaydan da tek başına dönerken fena savaşmıştır. Cahil adam komutan savaşır mı? Komutan bu. İşi orduyu yönetmek. Tuhafsın vesselam.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Resmi kaynaklara dayalı derken :) ülkede resmi tarih denen bir şey var yazılır çizilir.. Mustafa Kemal Selanik'te doğdu diye 40 tane kitap yaz o gerçek olmaz. tarihi vesika kaynak nüfus kaydı bulmak lazım. Bir çok tarihçi bilir doğum yerinin Selanik olmadığını ama açıklayamaz.
Nüfusta Antep'e kayıtlı diye hatırlıyorum ancak emin değilim şu anda. Ama siz böyle deyince aklıma ilk Antep geldi. Tekrar söyleyeyim emin değilim :)

underfire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harbiden yuh olsun sana... Maddi durumun iyi olduğu için bilmezsin muhtemelen muhtaçlığın ne demek olduğunu. Onun için sonra gelir burda medya çakrakçılarının sana verdiği şeyleri kullanırsın bilinsizce, cahilce... Yazıklar olsun senin gibi düşünceye ve düşünenlere...

sen kim olarak bana bu ithamlarda bulunuyorsun acaba??

sen önce muhtaç insanları kendine seçim malzemesi yapanları yuhla..

anlamıyorum bişeyler söylemeye çalışıyorsunuz; ama söyledikleriniz kendi içinde birbirini çürütüyor.. çok mu mantıklı geliyor sana bir hükümetin, görevi olduğu ve halkına bunu her zaman sağlaması gerektiği halde, sadece seçim zamanlarında ve belli bölgelerde bu tarz eylemlerde bulunması?

erzak ve yakacak yardımı alabilmek için gençlik ve kadın kollarına üye olan kaç vatandaş var senin haberin var mı? tekrar söylüyorum, yandaş medyadan biraz uzaklaşın da siz de görün.. görmek işine gelmiyordur tabi istemezsin..

muhtaçlığın ne demek olduğunu bilme konusuna gelince, ben en zor zamanlarımda bile fikirlerimi, düşüncelerimi 1 lokma ekmeğe satmadım satmam.. ağzını açmış yem bekleyen kuş gibi durmam...

muhtaç olduğum kudret benim damarlarımda geziyor..

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=82472]underfire[/MENTION] bi uza git beni siyasi tartışmanın içine sokmaya çalışma. Ben o kinini kustuğun siyasi partiye dahil birisi değilim. Ama senin gibi cahilleri görünce de dayanamıyorum işte... Git işte bildiğin gibi yaşa ve yaşat...

underfire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu konu içerisinde o kadar kişiyle atıştık ama en bilgisizi geldi takıldı kaldı birader. tamam dedikya işte, git yat.

bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun.

sen çok farklı şeyler mi yapıyorsun acaba? hepiniz aynı şeyleri yazmışsınız. ben de her mesajınıza ayrı ayrı aynı cevapları veriyorum.. ayrıca bana bilgisiz diyorsun ya, "sen ne kadar konuşursan konuş, anlatabildiklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır" diye bir söz var.. kapasiten doldu galiba git yat falan demişsin...

Bizim birbirimizi desteklememiz zoruna gitmesin. Bizler birbirini gören ve tanıyan kişiler değiliz kıskanmana gerek yok. Aklın yolu birdir bizi burda Atatürk düşmanı gibi göstermeye çalışma.
Atatürk elbette gurur duyduğum büyük bir lider. Ama ben Atatürkün ismini kullanarak siyasi görüşüyle harmanlayıp kinlerinizi kusmanıza şiddetle karşıyım ve sonuna kadar da gereken cevabı veririm. Herkes haddini bilecek...

sizin birbirinizi desteklemeniz o kadar zoruma gitti, o kadar kıskandım ki, ne bu gece uyuyabilirim ne de sabah işe gidebilirim :D sizi Atatürk düşmanı gibi göstermeye çalışmıyorum, mazlum ayaklarına girip olayı farklı boyutlara çevirmezsen sevinirim.. ben bir hadsizlik yapmadım bu konuda sen haddini bil...

[MENTION=63117]friendly[/MENTION] seni siyasi tartışma içine sokmaya çalıştığım falan yok kardeş :) sakinleş hele.. istediğin partiye dahil olabilirsin, savunduğumuz fikirler üzerine konuşuyoruz farkındaysan.. ayrıca bana gönderme yaptığın her mesajında cahil kelimesini kullanıyorsun ve buna karşılık vermiyorum...
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] saygısızlığın dibine vurdun, seni ordan sondaj ekibi gelse çıkaramaz..

kalıp hoş "atışmanıza" devam etmek isterdim; ama daha fazla düşük seviyede kalamıyorum, gaz yapıyor.. normale dönmem lazım.. siz gece kuşlarına iyi sohbetler; ama sizden ricam, lütfen sohbetinize Atatürk'ün videosu konusu altında devam etmemeniz.. yani biri çıkmış Ata'nın videosunu koymuş niye laf atarsın ki arkadaş.. gidin bildiğiniz gibi yaşayın ve yaşatın işte -->> bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Oh Allahım şükür gidiyor nihayet...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Hangi Atatürk?

Gerçek olan yani eti kemiği olan Allah'ın yarattığı insan olan Atatürk mü?

Yoksa İnönücülerin kafalarında kurguladıkları, bir yerde peygamberleştirdikleri, müridin şeyhini uçurduğu gibi Kemalistlerin uçurduğu efsanevi tarihi kişilik mi?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki:

"Ben size manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır. Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, cemiyetlerin, fertlerin saadet ve bedbahtlık telâkkileri bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur."

Dogma ne demek?
TDK Sözlük: Dogma: Belli bir konuda ileri sürülen bir görüşün sorgulanamaz, tartışılamaz gerçek olarak kabul edilmesi.

Gerçek olan yani insan olan Atatürk yukarıdaki cümleyi kuruyor, ben size hiç bir dogma bırakmadım diyor.

İnönü'nün takipçisi olan Kemalist'ler ise bizzat Atatürk'ü bir dogma haline getiriyorlar!

Gazi Mustafa Kemal bu ülkenin kurucularından olan yüzlerce yılda bir gelecek olan dahi insanlardan birisidir.

Kemalist'lere göre ise Atatürk kimi zaman tapılan bir ilah, kimi zaman bir peygamberdir!

İnsan olan, gerçek olan Atatürk içinde bulunduğu döneme göre hareket etmiş, değişimler geçirmiş, hatalar yapmış, doğrular yapmış, düşünce ve fikirlerini zamanla değiştirmiş, çevresindeki insanları dönem dönem kendisinden uzaklaştırmış, hırsları ve tutkuları olan normal bir insandır.

Kemalist'lerin Atatürk'ü ise hata yapmaz! Hiç bir zaman değişmemiştir!

Gerçek olan insan olan Atatürk, Kimi zaman İslam'a vurgu yapmış, kimi zaman Rusya'dan destek alabilmek için sosyalizme yönelmiş, kimi zaman bu ülkedeki tüm unsurlara karşı birleştirici yaklaşmış ve nihayetinde Avrupa'da yükselen ırkçılık akımından etkilenerek sonunda ulusalcılık fikrine sahip olmuş bir Liderdir.

Kemalist'lerin Atatürk'ü ezelden beri ulusalcıdır, Laikliği ilan etmeden önce de laikliği savunmuş bir kişidir.

Gerçek olan insan olan Atatürk bir Osmanlı subayıdır! Osmanlı eğitimi almış, fikir dünyasını Osmanlı döneminde aldığı eğitim şekillendirmiştir. Atatürk bir takım Jön Türk'ler gibi Batılı coğrafyalarda kendisini geliştirmiş bir kişi değil Osmanlı topraklarında entelektüel birikime ulaşmış bir kişidir.

Kemalist'lerin Atatürk'ü Osmanlı ile bağı olmayan, tüm entelektüel alt yapısını kendisi oluşturmuş olan bir kişidir, farkında olmadan Kemalist'ler Atatürk'ü köksüzleştirirler!

işin özünde Atatürk tarihin hiç bir şekilde yok sayamayacağı büyük bir liderdir. Bu ülke halkı ona hizmetlerinden dolayı minnet borçludur.

Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkenin kurtuluş savaşında büyük emekler harcamış nihayetinde bu topraklarda bağımsız bir ülke kurmuşlardır.

Bu nedenler ile Atatürk'ü herkes sevebilir.

Ama bu sevgi kesinlikle Kemalist'lerin hayallerinde kurguladıkları Atatürk sevgisi ile aynı değildir bu nedenledir ki Kemalist'ler kendileri gibi olmayanların Atatürk'ü sevdiklerine ya da ona saygı duyduklarına inanmazlar.
Onlara göre Kemalist olmayan herkes Atatürk düşmanıdır!

Eğer siz onlara yaranmak istiyorsanız Atatürk'e tapınmak zorundasınız!

Bu yüzden fazla tartışmaya gerek yok çünkü bu tartışmanın bir nihayeti yok...

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Teşekkürler [MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] Bu çok güzel bir açıklama olmuş. Tabi anlayana...

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION] Onların sevgisi ancak böyle olur. Çok sevdikleri Atatürk'ün eşini yanına yakışmıyor diye sansürlerler.

73551.jpg

ataturk1.jpg

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Olur mu ama ? tabiki sansürlenecek. Çünkü o resimdeki kişi başörtülü... :) ıyyy yobaz.
Nasıl bir gençlik benim olduğum gençlik? Laikliği götürürüz, şeriatı getiririz, ülkeyi satarız. Kendi düşüncesinden olmayanları direk bu ithamlara maruz bırakanlara bir şey yapmayacağız peki bunları yapınca? :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
O sansür hiç bitmez.

Geçen ay Genelkurmay başkanlığı internet sitesinde benim bu konuda da paylaştığım Çerkes Ethem fotoğrafını sansürleyerek sitesinde yayınlamış olay anlaşılınca Twitter'da çığ gibi bir tepki oluşmuş ardından Genelkumay başkanlığı fotoğrafı düzeltmiştir.

İnsan olan Atatürk'ün yanında olmasında utanmadığı bilakis gurur duyduğu insanlardan Kemalist'ler Atatürk adına utanır ve o simaları yok etmeye çalışırlar, çünkü hayallerinde kurdukları Atatürk imajına zarar verir bu gerçekler ve bu gerçeklere tahamülleri yoktur.

d3b9db9dd9ab5e019f25172ba30b5fb3_k.jpg

823156_29a0831492ad3870b5afcdbc8576ef56.jpg

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Üstüne üstlük yanında kim varsa kim bir iyi iş yapmışsa yok etmeye çalışırlar. Atatürk varken başkası iyi bir yapamazmış gibi. Dahası Atatürk'ü ülkeden silmeye yemin etmiş İsmet İnönü için alkış tutar minik çatışmaları savaş ve zafer diye tanıtırlarken Atatürk'ü Koruma Kanunu'nu çıkaran Menderes'i ülkeyi satmakla suçlayıp, adamcağızın asılmasına sevinirler. Bir ölüme nasıl sevinir insan, hayret.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Hani siyaset yasaktı bu forumda.

Hani siyaset yasaktı bu forumda.Konu yapı itibarı ile saf siyaset Eee o zaman nerde kaldı kurallar.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=280469]smnfrkn[/MENTION] O kitap 1. Dünya Savaşı sonrası direnişi en iyi anlatan kitaptır. En azından gidip kitapçıya kitabın arkasına bakın. Kimin o kitap için ne dediğini görün. [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] İşinize gelmeyince hemen çeviriyorsunuz konuyu. Siz kendi dünyanızda yaşamaya devam edin. 29 Ekim de meydanlarda toplanan yüzbinlerce kişi veriyor size cevabı. Yobazlara yer yok bu ülkede.

andacafs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işin garibi bu ülkede hala borç hesabı nasıl yapılır onu bile bilmeyen tipler var. Mantık borç çok ise kötüdür. Mesela bir insanın 5 lira parası 4 lira borcu var diğerinin 16 lira borcu 200 lira parası var desem heralde ikinci adamın durumu daha kötü diyecek. Ne çabuk unuttunuz Ecevit'in kemal derwiş önünde ne halde olduğunu. 25-30 yaşlarında IMF bürokratları senin ülkeni yönetiyordu. Atatürk'ü zerre umursamayan adamlar basın yoluyla sizi galeyana getirip faizi fırlatıp ülkeyi soyuyordu. Faizi kötüledik diye şeriatçı olduğumu düşünen de vardır burada. Bankaya yatırdığı üç kuruştan para kazandığı için faizin ne bela olduğunu bilmeyen de. Adamlar faizi artırıp parasıyla fabrika açmak yerine hazine bonosu alıp sana hiçbir şey satmadan paranı alıyordu kimsenin haberi yok. Varsa yoksa şeriat geldi gericiler başa geçti ülkeyi borçla batırdılar :D.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaş bu nasıl bir kafa yapısıdır ya? Sırf Atatürk' ü kötülemek için bu kadar işkembeden sallanır mı? Her dilin yapısı ve özellikleri farklıdır. O dil için kullanılacak alfabe ona göre seçilir. Arap harfleri arapçanın dil yapısına uygundur ve o dile göre şekillenmiştir. Fakat Türkçeye uygun değildir. Türkçeyi boğmakla ve öğrenilmesini güçleştirmektedir. 1 Kasım 1928 de hem Türkçenin dil özellikleri hemde öğrenilmesinin kolay olması göz önüne alınarak Latin harfleri kabul edilmiştir. Türkçeyi tam anlamıyla yansıtabilen bir alfabe değildir ama İnkılapçılık adına önemli bir adım atılmıştır. Bugün o alfabeyi kullanmanın ne kadar faydası olduğunu görüyoruz. Türkçeyle çinceyi bir tutan, her alfabenin her dile uygulanabileceğini sanan insanlar bunu düşünemezler tabii.

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Efendiler Millet lüxe aç. Haftalık ayakkabı,kıyafet değiştir. 6 Ayda bi en lüx telefonlardan al. Herşeyin lüxünü takılmaya çalış, gece alemine takıl. Sonra neymiş efendim asgariyle geçinilmezmiş sonra ülke batmışmış. Bataklığa doğru gidiyormuşmuş. Ayağını yorganına göre uzatacaksın kardeşim. Orta sınıf olduğu kadar zengin sınıfta çok güzel memleketimizde. TEM'e çıkmayıver Audiler BMW'ler Yok efendim infinity'ler battı tabi batık bi ülkedeyiz. Şu 10 yıldır Ülke olarak yaşam standardımız yükseldi be nerdeydi hızlı trenler duble yollar nerdeydii? İcraata bakarız. Öyle bayramlarda bayrak sallamayla Ata'ya tapacak şekilde hareketler yapmayla bu iş olmaaz. İcraat İcraat İcraat. Tabi bazılarına göre Türkiyenin %50-%60'ı sığırın önde gideni ,Mal makarnacı ,kömürcü.Şu zamana kadar biz ne makarna gördük ne kömür gördük. Elhamdulilah yediğimiz önümüzdee yemediğimiz arkamızda. Şu 10 yılda tabular yıkıldı resmen. Engelli kardeşlerimize yapılan yardımlar icraatlar, onların duası yeter be.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Durun sakin olun arkadaşlar yeni atatürkmü kaldı kutlanacak bayramı kaldı Ne mutlum Türküm diyene diye yazımı kaldı okullarda atatürkün ismi verildiği okulmu kaldı aa yapmayın yıl 2013 hedef 2023 yeni kanuni yeni atatürk geliyor 2023 de sabırlı olun biraz

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.

(Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.) Bu artık türkiyede yok tersi var

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
:) Kimileri de tüpü, gazı fazla bulunca çekmiş herhalde ki bunun kafasını yaşıyorlar.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Efendiler Millet lüxe aç. Haftalık ayakkabı,kıyafet değiştir. 6 Ayda bi en lüx telefonlardan al. Herşeyin lüxünü takılmaya çalış, gece alemine takıl. Sonra neymiş efendim asgariyle geçinilmezmiş sonra ülke batmışmış. Bataklığa doğru gidiyormuşmuş. Ayağını yorganına göre uzatacaksın kardeşim. Orta sınıf olduğu kadar zengin sınıfta çok güzel memleketimizde. TEM'e çıkmayıver Audiler BMW'ler Yok efendim infinity'ler battı tabi batık bi ülkedeyiz. Şu 10 yıldır Ülke olarak yaşam standardımız yükseldi be nerdeydi hızlı trenler duble yollar nerdeydii? İcraata bakarız. Öyle bayramlarda bayrak sallamayla Ata'ya tapacak şekilde hareketler yapmayla bu iş olmaaz. İcraat İcraat İcraat. Tabi bazılarına göre Türkiyenin %50-%60'ı sığırın önde gideni ,Mal makarnacı ,kömürcü.Şu zamana kadar biz ne makarna gördük ne kömür gördük. Elhamdulilah yediğimiz önümüzdee yemediğimiz arkamızda. Şu 10 yılda tabular yıkıldı resmen. Engelli kardeşlerimize yapılan yardımlar icraatlar, onların duası yeter be.

herşey güzelde

şurası omadı

Engelli kardeşlerimize yapılan yardımlar icraatlar, onların duası yeter be.

köprünün bir tarafına merdiven yap diyer tarafa yol yap ortalarda kalsın benim garibanlarım

tamam yapılıypr ehvalla ama yapılanın 4 katı da götürülüyor

:) Kimileri de tüpü, gazı fazla bulunca çekmiş herhalde ki bunun kafasını yaşıyorlar.

Valla tüp gaz ala ala kafayı bulmuşlar bazıları Bu şanlı ve Büyük insanın herzmanın yolunda olacam biz cumhurriyet vatan diyoruz adamlar cıkmış Tüp gaz kömür yol tren diyorlar ben buna şu gözle bakarım karnım tok sırtım pek amannnnn bana ne vatandan cumhuriyeten şimdi görüyoruz suriye diye diye 100000 den fazla suriyeli getirdiler ülkeye aylık bunlara para veriliyor gıda veriliyor yemek veriliyor haaa tüp gaz kömür de veriliyor benim memleketimin 65 yaşındaki teyzesi bu yaşda ekmek dertine düşmüş eve ekmek götürebilmek icin kalem mendil satıyor sende bizde kesileni suriyelilere ver sonra cıksınlar benim polisme taş askerimi yaralasınlar Kalkın taksimi göbeğeni gidin şimdi 20 den fazla dilenen suriyeli cocuk ve kadın görürsünüz cok cirkin görüntüler resmen zorla para topluyorlar insanlardan

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Gördüğüm kadarıyla cahil cahil kalacak, yobaz yobaz kalacak vs.. hiçbir şey değişmeyecek.

Konu amacından sapmıştır. Bu yüzden kilitleniyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...