Atatürk Havalimanı kapanacak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

|SeYYaH|

Rektör
Topçu: Atatürk Havalimanı kapanacak

THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu İstanbul’a yapılan 3’üncü havalimanının uçuşa açılmasıyla Atatürk Havalimanı’nın kapanacağını söylendi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu (THY) Başkanı Hamdi Topçu, İstanbul'a yapılan 3'üncü havalimanının uçuşa açılmasıyla Atatürk Havalimanı'nın kapanacağını söyledi.

THY Başkanı Topçu, İstanbul'da yapımı devam eden 3'üncü havalimanın Atatürk Havalimanıyla aynı hava sahasını kullanacağını ve bu durumda iki tarafın çalışmasının zor olacağını ifade ederek şöyle konuştu:

"Atatürk Havalimanı yetersiz gelmeye başladı. Türkiye, 500 milyar dolar ihracat yapan bir merkez olmayı hedefliyor. Böyle bir iddiamız varken, böyle bir havalimanı olması bizim dezavantajımızdır.

Yeni havalimanı yapılınca Atatürk Havalimanı kapanacak. Çünkü aynı hava sahası kullanılacak. İki havalimanının aynı anda çalışması zordur. Şu anda İstanbul'da yapılacak havalimanı, bütün fazları bittiği taktirde 150 milyon gibi bir yolcu taşıyabilecek. Bu da dünyanın en büyük havalimanı olma anlamına geliyor. Şu anda dünyada en çok yolcu kapasitesi olan havalimanı, Atlanta'dır. 90 milyon yolcu taşıyor. İnşallah bunu da geçmiş olacak."

KaynaK

usluyorum

Asistan
Demek ki Atatürk hava alanının olduğu alanı birilerine ikram etmişler..

goodolddays

Адыгэ
Durumu bilmiyorum ama, Atatürk havaalanına yeni pist yapacak alan yok mu etrafında? Yanına bi pist ve terminal binası yapılamaz mıydı?
Cidden bilmediğimden soruyorum, bilip aydınlatan olursa müteşekkir olurum

Black Wolf

Doçent
Dünya genelinde hava limanları hep şehir dışındadır ve Avrupa'nın bazı kesimlerinde GECE hava limanlarının bir kısmı, gürültü nedeni ile kapanmaktadır.

Zamanında şehir dışına yapılmış olan ATATÜRK(o zamanki adıyla YEŞİLKÖY) Havalimanı artık şehirin merkezi sayılabilecek bir konumdadır.

Şu anda deniz tarafından ve e-5 tarafından 2 pistin de etrafı yerleşim alanlarıyla dolmuş durumda ve tehlike arz etmektedir. Bu nedenle yeni bir pist sadece tehlikeyi arttıracaktır.

Yeni hava limanı yapılması gerekiyordu fakat arazinin durumu bozuk diyorlar ve kuşların göç yolu üzerinde olduğu söyleniyor. Bu tehlikenin danıskasıdır, İnşallah bi sıkıntı çıkmaz :)

iki açıklama:
1. konumu itibari ile yeni pistler yapmak güvenli değil belki ulusal uçuş güvenliğine uyum sorunu var ondan kapanıyor.
2.neden adından dolayı kapanıyor...
1.neden daha yüksek ihtimal.

engerex

Dekan
Kapanması mantıklı gelmedi. Madem aynı havasahasını kullsnıyorlar buna göre yapsalarmış.

Burk.Clik

Profesör
Kapanması hava trafiği açısından sağlıklı olur. Aynı hava sahasını kullanacaklarından hava trafiğinde çeşitli sorunlar yaşanabilirdi. Kimse İstanbul'un üzerinde 2 uçağın çarpışmasını istemez herhalde.

mantıklı Atatürk havalimanı şehrin ortasında kalmış kapanmak zorunda.

IThelp

Profesör
söz konusu değil ahl işletme calışan biri olarak bu mümkün değil şuan yeni calışmalarvar büyütme calışmaları başladı bile:)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yeni körük kapıları yapılıyor yeni kontuarlar yapılıyor maden kapanacak diyorsa neden bu calışmalar başladı.

yorumlara bakıyorum herkes uzmaan olmuş icinde dışında olan biziz herkes oradaymış gibi konuşuyor dhmi ile yapılan yeni bir anlaşma büyütme calışmaları başladı bile

Hamdi topcu buna karar veremez kapanıp kapanmayacağını dhmi ve havalimanın işletmesi ile olan biz sözleşme var şunu iyi biliyorum ki 2025 kadar oradayız 3 havalimanında 2017 yetişmesi mümkün değil yetişse bile tüm ucuşlara hizmet vermez şuan kota sorunu yaşanıyor orada olurmu derseniz olur 3 havalimanı ama ihaleyi alan firmalar yetersiz bu işde yani yapımı baya bir uzar.

CMYK

Profesör
Yerleşkenin yaklaşık son hali

GhostX

Profesör
Atatürk havalimanı karşısında belediye binası bulunmaktadır E5 yol üstünde o bina yıkıldı ve şuan oraya AVM yapılması kararı bulunmaktadır. Büyük rantlar dönmektedir o yerleşkede şuan yeşil alan yapılacak deniliyor, sonrasında AVM veya Residence doğru ilerleyecektir. Şu ülkede yeşil alan bırakmadılar kim ne derse desin. En çok ona üzülüyorum.

neet

Guru
Onursal Üye
saçmalığa bak arkadaş!
sabihayı kapatmak daha mantıklı değil mi? ufacık tefecik zaten.
yada kapanacak benim mi haberim yok ?
yeni hava alanının adını da kapattığını koy o halde...
her şeyleri rant olmuş, ülkenin ufak bir kısmı görebiliyor sanırım çok kötü..

pcwolf

Dekan
Para biriminin Rant olarak değişmesi, kısaltmasının da RT olması güzel olur bence.

K /\ /\ N

Profesör
Havalimanına 1km mesafem var yada yok... Bazen rüzgar doğudan estimi öyle iğrenç kokuyor ki uçak egzoz dumanları tarif edilemez. Derhal kapanmalı ve oralar ağaçlandırılmalı bence.

li10sKing

Profesör
bunlar fazla hava trafiğini rahatlatmak için 3. havaalanını yapmıyorlar mı ?
Atatürk havaalanı dursun ne gibi zararı olabilir.. ha işin içinde rant varsa orası ayrı..

ayrıca nedense içinde Atatürk geçen yapıları yıkıp yeni binada isim değiştirme çabası ..

örn: konya atatürk stadı ( torku konya arena) , bursa atatürk stadı (timsah arena),

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
yaparken aynı hava sahasını kullanacağını hesap etmediler herhalde, külahıma anlatsınlar

CMYK

Profesör
Haritadan yerleşkelere baktım 4. hava alanı şile tarafında olacak. :D

cuvaldız

Doçent
kapanmayacak kargo uçakları falan için kullanılacak yolcu ucakları 3. havalimanını kullanacak diye biliyorum

scorpion

Yasaklı
Yasaklı
sonucun ne oldugunu bilmeden atip tutmanin anlami nedir?

stat counter