Asus'un Yeni Eee PC'si: 1002HA

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Asus, yeni bir Eee PC üzerinde çalışıyor. Henüz bir çalışmayan örneği sergilemiş olan Asus'un Eee PC 1002HA modelinde neler var?

Asus'un Eee PC netbook fırtınası dinmek bilmiyor. Geçen ay dünyada piyasaya çıkan Eee PC S101'in bir alt modeli olması planlanan 1002HA isimli modelde iki temel fark bulunuyor. Bunlardan birincisi, dört hücreli yerine iki hücreli bir pil tercih edilmiş olması. Bunun yanında, yeni model, biraz da pil farkından kaynaklanan bir durum sebebiyle daha ince olacak. S101, 3,8 cm (1,5 inç) kalınlığındayken 1002HA modeli 2,5 cm (1 inç) kalınlığına sahip olacak. Tabii, elbette incelik önemli, fakat dört hücreden iki hücreye düşen pil, doğrudan yarılanmış bir pil ömrü anlamına da geliyor.

Diğer Özellikler

Yeni Eee PC'nin teknik ayrıntılarından bahsedecek olursak, klasikleşmiş bir 1,6 GHz'lik Intel Atom işlemcisini, 1 GB DDR2 belleği ve 160 GB sabit diski görebiliyoruz. Ürünün ağırlığı pilsiz 1 kg civarında. 10 inçlik ekranla gelen üründe Windows XP işletim sistemi bulunacak. Ayrıca kablosuz ağ, Bluetooth, SDHC kart okuyucu ve 1,3 megapiksellik bir webcam de ürünün üzerinde bulunacak.

Bilgi için: Asus
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

dervis

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok araştırdım..

acer aspire one a 110 L mini book.. en uygunu

fiyat/performans ve ağırlık..

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
acer aspire one 150 kullanıyorum memnunum :D görenler şaşırıyor ama farklı olduğunuz belli oluyor :D