Asus'tan 499 TL'lik telefon Zenfone C

Bu konuyu okuyanlar

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
1423401607918.jpg

Zenfone C, önde 4.5 inç boyutta 480p çözünürlükte oleofobik koruma kaplamalı TFT LCD ekrana ve VGA çözünürlükte ön kameraya sahip.

İçerisinde daha önce Zenfone 4 modelinde kullanılan, Intel'in 1.2 Ghz hızında 4 çekirdekli Z2520 Atom işlemcisinin ve PowerVR SGX544 MP2 grafik işlemcisinin yer aldığı Asus Zenfone C, 1 GB RAM, 8 GB depolama ve 64 GB'a kadar MicroSD kartları destekliyor.

Arkasında 5 megapiksel çözünürlükte PixelMaster kameraya yer verilen Zenfone C de 2100 mAh'lik bir batarya kullanılmış.

ZenFone C'nin 499 TL'den başlayan fiyatlarla şubat ayı ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

Kısaca Özellikleri;

Boyut; 4.5" boyutunda (yaklaşık 11.5 cm)
Ekran; 480p çözünürlüğe ve TFT LCD ekrana sahip
İşlemci; İntel Z2520 Atom (
1.2 Ghz 4 çekirdek)
PowerVR SGX544 MP2
RAM; 1 GB
Depolama; 8 GB (64'e kadar destekliyor.)
İşletim Sistemi; Android 4.4.2 Kitkat
Ağırlık ve Boyut; 149 gr ve 10.9 mm
Kamera; arka 5, ön 0.3
Batarya; 2100 mAh

Fiyat; 499₺

1423401566043.jpg

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Dual core bir işlemcisi olsaydı pek de iddialı olmazdı.

Z2520 de alt seviye cihazlar için oldukça yeterli bir işlemci.

Başarılı bir cihaz olmuş.

Açıkçası Asus'un böyle bir cihazdan arka kamerada flaş bulundurmasını beklemezdim. Bu da bir artı 😊.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Zenfone 4 de flaş yoktu, Asus orada ki eksikliğini gidermiş diyebiliriz.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Fiyatı ve sunduğu özellikler bence çok güzel.
SD kart desteğide çok iyi.

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
500 liralık telefonda ne bekliyorsun ?
O fiyat aralığında IPS panel kullananlar da epey fazla ne gariptir ki başka firma kullansa TFT yi yerden yere vurursunuz Asus kullanınca gayet normal falan filan bu havalardasınız
IPS panel çok maliyetli bi panel değil kaldıki kimse Asustan 700nit yüksek kontrastlı quantum dot tabanlı bi Sharp panel beklemiyor giriş seviyeye uygun bi IPS panel kullanılabilirdi
Kaç sene önce çıkan Lumia 520lerde var IPS daha ne diyeyim flaş koymaya kadar akıl etmiş bi onu mu unutmuş :dirol:

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
O fiyat aralığında IPS panel kullananlar da epey fazla ne gariptir ki başka firma kullansa TFT yi yerden yere vurursunuz Asus kullanınca gayet normal falan filan bu havalardasınız
IPS panel çok maliyetli bi panel değil kaldıki kimse Asustan 700nit yüksek kontrastlı quantum dot tabanlı bi Sharp panel beklemiyor giriş seviyeye uygun bi IPS panel kullanılabilirdi
Sanırsam Sony Xperia S,ION,Z,Z1'i kast ettiniz.

Bir de d820 gibi orta seviye HTC cihazları.

Ben Sony'i hiç suçlamadım neden TFT ekran kullandı diye. Çünkü Bravia Engine, ekrandaki görüntüyü aşırı keskin hale getiriyor aynı rakip ekran panelleri gibi.

Ama bu tür alt seviye cihazları da suçlamamak lazım. Sonuçta bütçe dostu olarak piyasaya sürülüyorlar. Göz zevki olanlar zaten LG ile Sony tercih ediyor. (LG'nin ekranı keskin olduğu için güzel,diğer türlü gayet normal bir cihaz.)

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Sanırsam Sony Xperia S,ION,Z,Z1'i kast ettiniz.

Bir de d820 gibi orta seviye HTC cihazları.

Ben Sony'i hiç suçlamadım neden TFT ekran kullandı diye. Çünkü Bravia Engine, ekrandaki görüntüyü aşırı keskin hale getiriyor aynı rakip ekran panelleri gibi.
Bravia Engine görüntü kalitesini ciddi düzeyde artırıyordu buna katılıyorum zaten fakat kast ettiğim şu en basitinden çıkalı 1.5-2 sene olmuş Lumia 520de bile IPS panel var bunda da kullanılabilirdi
Mesela 4 çekirdekli işlemci koymuş kullandığı çözünürlük ve yongasetine göre oldukça büyük bir batarya yerleştirmiş bunlar güzel şeyler ama IPS de eklenebilirdi çünkü bu panelin hem görüş açıları dar hem kontrast parlaklık ve diğer unsurlar daha alt seviyede en azından görüş açısı artırılabilirdi

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
IPS de aslında tft bir panele sahiptir. Mesela Sony'nin Triluminos tft ekranı 2013 yılının en iyi ekranına sahipti.