Asus Zenfone 5 Sizce Nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Arkadaşlar selam. 2 gün sonra TR Garantili 2k civari cihaz alacagim ve z5 cok güzel. Sizce islemcisi oyunlarda sikinti cikarir mi arkadaslar tek korkum o? Tr garantili tasarimi efsane tek cihaz o gibi ama islemcisi sizce nasildir yani 1.5 sene götürür mü sizce? Tesekkurler simdiden.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
İşlemcisi iyi denebilir.Her ne kadar nokia 8 ve xz1 varken işlemcisi çöp olsa bile oyunlarda falan kasma yapmaz.Tasarım ve kamera olarak üst düzey bir telefon.Birde tr garantili diyince alınabilirliği var gibi.İnsanlar tasarım yüzünden xz1 ve Nokia 8 i almıyor.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
İşlemcisi iyi denebilir.Her ne kadar nokia 8 ve xz1 varken işlemcisi çöp olsa bile oyunlarda falan kasma yapmaz.Tasarım ve kamera olarak üst düzey bir telefon.Birde tr garantili diyince alınabilirliği var gibi.İnsanlar tasarım yüzünden xz1 ve Nokia 8 i almıyor.
Hocam tasarımı yani o kadar efsaneki gercekten sirf kamerasi icin bile almak istedim yav. Ama islemcisi biraz korkuttu ama olsun cok oyun oynamam zaten :D. Sizce MKX ve Mobile legends de kasma olur mu? Ya bi twlefon icin ilk defa bu kadar hype yaptim heyecandan elim titriyo tasarimi E F S A N E YA E F S A N E :D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
O fiyata daha iyi cihazlarda varken Zenfone 5'i tercih etmek çokta mantıklı değil.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Tr garantili sart ve o segmentteki diger cihazlarin tasarimi çöp hocam. O yüzden tek bu var. Sadece islemcisini birazcik dert ettim.
İşlemci platformu gayet başarılı ancak uzun süre sonra nolucak bilemem. Sonuçta bu donanım orta sınıf. Üst segment olsaydı. 2-3 yıl stabil giderr diyebilirdim.

hgtucel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kamerası çok güzel. 5 ile 5z arasında sadece işlemci farkı diye biliyorum. Eğer sadece işlemci farkı varsa kamera testlerinde S9+ ile aynı çekiyor fotoğrafları.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Kamerası çok güzel. 5 ile 5z arasında sadece işlemci farkı diye biliyorum. Eğer sadece işlemci farkı varsa kamera testlerinde S9+ ile aynı çekiyor fotoğrafları.
Ciddi misin? Bir diger korkum kameraydi sizce kamera video nasil?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sakın. S7 Edge'den geçme o işlemciye.
Hocam bilmiyorum ya. Sizce cok sikinti cikarir mi? Yani oyun oynamyorum zaten yani sizce ona ragmen. Cok etkisi olr mu?

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ciddi misin? Bir diger korkum kameraydi sizce kamera video nasil?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam bilmiyorum ya. Sizce cok sikinti cikarir mi? Yani oyun oynamyorum zaten yani sizce ona ragmen. Cok etkisi olr mu?
Geçme. Etkisi olmayacak olsa bile geçme.
Ben yeni cihaz alırken 820'den 820li bir cihaza bile geçmemeye özen gösterdim. Elinde telefon varsa veya telefonsuz durabileceksen az daha bekle. Mix 2S'i falan illa çerçevesiz olmasina gerek yok. Tasarımı iyi diye kalkıp da orta segment işlemci alma kaldığı S7 Edge tasarımı daha güzel bana göre.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Geçme. Etkisi olmayacak olsa bile geçme.
Ben yeni cihaz alırken 820'den 820li bir cihaza bile geçmemeye özen gösterdim. Elinde telefon varsa veya telefonsuz durabileceksen az daha bekle. Mix 2S'i falan illa çerçevesiz olmasina gerek yok. Tasarımı iyi diye kalkıp da orta segment işlemci alma kaldığı S7 Edge tasarımı daha güzel bana göre.

Mix 2s Eylüle gelecek.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
OIS yok. diyaframı 1.5 değil, aynı olarak sanmışındır.

hgtucel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
OIS yok. diyaframı 1.5 değil, aynı olarak sanmışındır.

Diyaframın düşük olması iyi olduğunun göstergesi değil. SDN, P20 Pro ve S9+ kamera karşılaştırmasında diyaframin düşük olmasının yarattığı dezavantajlarindan bahsedildi.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Eski Zenfone 5'i kullanmış birisi olarak ASUS markası benim çok da emin olamadığım bir marka. Kendisini ne kadar düzeltmiştir bilemiyorum ama ben kullandığım dönemde beni delirtiyordu

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Yoo aynı. Ben onu başka bir model için söyledim arkadaşa.
Ha tamam hocam. Bir an korktum da :D. İnşallah pişman olmam. Şu an için tek canımı sıkan nokta 2 hafta içinde kargolanması sanki yurt dışından aldım ürünü gelecek 2-3 haftaya.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Ha tamam hocam. Bir an korktum da :D. İnşallah pişman olmam. Şu an için tek canımı sıkan nokta 2 hafta içinde kargolanması sanki yurt dışından aldım ürünü gelecek 2-3 haftaya.
Yok ya güzel bir cihaz ancak donanım bakımından maalesef çok performanslı değil.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Yok ya güzel bir cihaz ancak donanım bakımından maalesef çok performanslı değil.
Olsun 1-1.5 yıl gitsin yeter. Zaten 4GB ram sorun yaratmaz çünkü arkada genelde en fazla 2 uygulama açıyorum yani başka uygulama açtığımda elim otomatik olarak diğerlerini kapatıyor :D. Sadece SD 636 belki iyi perf vermez, ama olsun dediğim gibi.