Asus x55a laptopum acilmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

YavuzSelimE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle ben forumda yeniyim öyuzden hatam olursa kusura bakmayın neyse konuya geceyim geçen gün laptopumda oyun oynuyorum oyundan çıktım youtubede takılıyorum neyse youtubede intel hd graphics ram yükseltme diye bir video gördüm bende bunu yapmak istedim bilgisayarı yeniden başlattım biosa herzaman 'end' tuşuna basarım biosa girmek için bu sefer "f2" tuşuna bastım neyse herşey normal gidiyor "graphics configuration"a girdim ordan "64 mb" di ordan "512 mb" yaptım sonra "F10" tuşuna basıp kaydedip çıktım sonra bilgisayar yeniden başladı normalde bilgisayar ekranı gelmesi gerekirken gelmedi sonra biraz bekledim böyle gideceği yok bilgisayarı dugmeden kapattim sonra açmaya çalışırken gene açılmadı ama bilgisayar ışıkları geliyor fan çalışıyor hatta harddisk seslerini bile dinledim çalışıyor fakat ekran gelmiyor napcam gerekiyor eğer anakart arızalı olsa hiç elektirik iletmez demi ? Yardımlarınızı bekliyorum

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Hocam o ekran kartında VRAM yükseltseniz ne yükseltmeseniz ne. Şuan bilgisayara hiç görüntü gelmiyor mu? BIOS ekranına falan da mı giremiyorsunuz?

YavuzSelimE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hiç ekran gelmiyor bu asuslarin huyumu acaba çünkü 2-3 kere olup düzelmisti.
Hocam o ekran kartında VRAM yükseltseniz ne yükseltmeseniz ne. Şuan bilgisayara hiç görüntü gelmiyor mu? BIOS ekranına falan da mı giremiyorsunuz?