Asus X556UB İntel-Nvidia ekran kartı geçiş sorunu

Bu konuyu okuyanlar

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 gün önce Asus X556UB modelli dizüstü bilgisayar aldım. Heycanla oyun felan yükledim CS:GO felan oyunu açtım herşey normaldi bir süre sonra fps düşmeleri yaşandı fps 10'a kadar düşüyor ultrada oynuyorum 60 fps felan görüyor ama birden 10a düşünce sinir bozucu birşey oluyor ve gerçekten çok fazla donuyor galiba Gt 930m ekran kartı devreye girmiyor, intel ekran kartını devreden çıkartıp oyuna girmeye çalıştığıma oyun engine error veriyor. Ne yapmam gerektiğini artık bilmiyorum lütfen yardımcı olun :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 gün önce Asus X556UB modelli dizüstü bilgisayar aldım. Heycanla oyun felan yükledim CS:GO felan oyunu açtım herşey normaldi bir süre sonra fps düşmeleri yaşandı fps 10'a kadar düşüyor ultrada oynuyorum 60 fps felan görüyor ama birden 10a düşünce sinir bozucu birşey oluyor ve gerçekten çok fazla donuyor galiba Gtx 930m ekran kartı devreye girmiyor, intel ekran kartını devreden çıkartıp oyuna girmeye çalıştığıma oyun engine error veriyor. Ne yapmam gerektiğini artık bilmiyorum lütfen yardımcı olun :)
1- Gtx930m diye bir kart yok o Gt930m giriş seviyesi bi kart.
2- Driverlar güncel mi ?

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2- Driverlar güncel mi ?
upload_2016-7-25_22-15-10.png
şu anda böyle birşey indiriyor bildiğim kadarıyla güncel.

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2- Driverlar güncel mi ?
hocam birde giriş seviyesi diyorsunuz ama pentium 4 bilgisayardan bu bilgisayara geçtiğimi düşünürsek benim için çok iyi bir bilgisayar.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Oyuna sağ tıklayıp NVIDIA ile çalıştır. Eğer sorun devam ederse sürücüleri güncellemeyi denediysen hiç uğraşma Windows 10 64 bit kur sıkıntısız oyna. Windows Update ile işletim sistemini güncellemeyi unutma. Sorun tekrar devam ederse sıcaklık değerlerini boşta ve yükte AIDA64 Extreme yazılımı ile kontrol et. Inteli devreden çıkarırsan ekran kartları arasında uygulama ve oyun geçişi yapamaz. Hatta Intel eksik olursa NVIDIA çalışmaz bile.

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyuna sağ tıklayıp NVIDIA ile çalıştır. Eğer sorun devam ederse sürücüleri güncellemeyi denediysen hiç uğraşma Windows 10 64 bit kur sıkıntısız oyna. Windows Update ile işletim sistemini güncellemeyi unutma. Sorun tekrar devam ederse sıcaklık değerlerini boşta ve yükte AIDA64 Extreme yazılımı ile kontrol et.
Steam oyunlarında nasıl NVİDİA ile açabilirim.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Steam oyunlarında nasıl NVİDİA ile açabilirim.
İşletim sistemi grafik işlemci geçişlerini sağlıklı bir şekilde yapmıyorsa o bilgisayarda oyun oynanmaz. İlk önce geçiş krizini çözmen gerekiyor.

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemi grafik işlemci geçişlerini sağlıklı bir şekilde yapmıyorsa o bilgisayarda oyun oynanmaz. İlk önce geçiş krizini çözmen gerekiyor.
Oyunları sağ tıklayıp NVİDİA ile çalıştır dediniz. Bende bana verdiğiniz önerileri yapmaya çalışıyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Oyunları sağ tıklayıp NVİDİA ile çalıştır dediniz. Bende bana verdiğiniz önerileri yapmaya çalışıyorum.
Sürücüleri güncellemeyi denedikten sonra sorun çözülmezse temiz format ile Windows 10 kurmanızı söyledim orayı atladınız herhalde.

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürücüleri güncellemeyi denedikten sonra sorun çözülmezse temiz format ile Windows 10 kurmanızı söyledim orayı atladınız herhalde.
Yok hocam ben sırayla dediklerinizi yapmaya çalışıyordum birde şu var bu sorun oldu sonradan ben tekrardan cihazı fabrika ayarlarına cevirdim sorun halen devam ediyor yani tamamen sıfır kurulum mu önerirsiniz yoksa aldığım yere götürüp göstermeyi mi

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yok hocam ben sırayla dediklerinizi yapmaya çalışıyordum birde şu var bu sorun oldu sonradan ben tekrardan cihazı fabrika ayarlarına cevirdim sorun halen devam ediyor yani tamamen sıfır kurulum mu önerirsiniz yoksa aldığım yere götürüp göstermeyi mi
Fabrika ayarına çevirmek laptobu öldürmekten daha beter. O Asus'un gereksiz yazılımları, gereksiz sistem başlangıçları, gereksiz servisler ve gereksiz görev zamanlayıcı sistemi öyle bir ispik ediyor ki hiçbir şey yapılmaz hale geliyor. Yedeklerini al, temiz formatını at sürücülerini doğru ve güncel şekilde kur sıkıntı çıkmaz. Oyun NVIDIA grafik işlemcisiyle açılmışsa oyun esnasına Intele geçtiği daha görülmemiştir.

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fabrika ayarına çevirmek laptobu öldürmekten daha beter. O Asus'un gereksiz yazılımları, gereksiz sistem başlangıçları, gereksiz servisler ve gereksiz görev zamanlayıcı sistemi öyle bir ispik ediyor ki hiçbir şey yapılmaz hale geliyor. Yedeklerini al, temiz formatını at sürücülerini doğru ve güncel şekilde kur sıkıntı çıkmaz. Oyun NVIDIA grafik işlemcisiyle açılmışsa oyun esnasına Intele geçtiği daha görülmemiştir.
Fps 70-80 seyredirken aniden düşme yapıyor dediğinizi yapacam hocam temiz kurulum yapacam birde şu sorum olacak normalde bu sistem CS:GO'yu ultra ayarlarda açar mı

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
upload_2016-7-25_23-6-12.png
güncellemeden sonra düzeldi sanırım 3-4 dklık oynayışta hiç fps düşüşü yaşanmadı 50-100 arasında gezdi hep düzgün mü şu an ?
Adsız.png

ayarlarda bu şekilde

C0nTRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
upload_2016-7-26_10-48-44.png

en güncel sürücüleri kurdum fakat son durum budur.