Asus X556U Laptop'a SSD Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

emre0987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

Asus X556U marka modelli laptopuma SSD taktıracağım. Hangi marka veya modeli önerirsiniz ? 120 GB - 250GB arasında olması yeterli. Performans için taktırmayacağım için orta seviye bir SSD işimi görecektir.

Teşekkürler, herkese iyi forumlar.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Öncelikle bütçeniz nedir?

Halil Akca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
samsung pro 850 ssd iyidir tavsiye ederim, alternatif olarak sandisk'te takabilirsin.

emre0987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle bütçeniz nedir?
Merhaba, hangi modeli takmam gerektiğini, özelliklerini ne olarak seçmem gerektiğini bilmediğim için bir şey söyleyemiyorum ancak zaten pc'de HDD var, sadece hızlandırmak için 120GB SSD yeterli . en ucuz ve performansı da video-dizi izlemeye yetecek bir SSD olsa iş görür diye düşünüyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
samsung pro 850 ssd iyidir tavsiye ederim, alternatif olarak sandisk'te takabilirsin.
Teşekkürler. Taktırabileceğim veya alabileceğim bir yer biliyor musunuz ?

Halil Akca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Merhaba, hangi modeli takmam gerektiğini, özelliklerini ne olarak seçmem gerektiğini bilmediğim için bir şey söyleyemiyorum ancak zaten pc'de HDD var, sadece hızlandırmak için 120GB SSD yeterli . en ucuz ve performansı da video-dizi izlemeye yetecek bir SSD olsa iş görür diye düşünüyorum.

Hepsiburada üzerinden alabilir, kendin takabilirsin. Ben bilgisayar donanımından anlamama rağmen almış kendim youtube videolarını izleyerek takmıştım. Birde taktırmak için extra masrafa gerek yok bence :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414

Samsung 850 EVO önerim olacaktır. Kendin takabilirsin. Buradan da yardımcı oluruz sen merak etme. :D

emre0987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hepsiburada üzerinden alabilir, kendin takabilirsin. Ben bilgisayar donanımından anlamama rağmen almış kendim youtube videolarını izleyerek takmıştım. Birde taktırmak için extra masrafa gerek yok bence :)

Samsung 850 EVO önerim olacaktır. Kendin takabilirsin. Buradan da yardımcı oluruz sen merak etme. :D

Tamam kendim takacağım :) ancak kafama takılan bir şey var , SSD 3.0 veya M.2 SSD gibi farklı modeller var gibi. Ben hangisini alacağım ? Uyumsuz bir parça almak istemiyorum.

Samsung 120GB 850 EVO M.2 (mini mSata) SSD (Okuma Hızı 540MB / Yazma Hızı 500MB)
Samsung 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

Teşekkürler, iyi forumlar :)
Tekrar Merhaba,

Bu uyar mı ?

Sandisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

Teşekkürler :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Tamam kendim takacağım :) ancak kafama takılan bir şey var , SSD 3.0 veya M.2 SSD gibi farklı modeller var gibi. Ben hangisini alacağım ? Uyumsuz bir parça almak istemiyorum.

Samsung 120GB 850 EVO M.2 (mini mSata) SSD (Okuma Hızı 540MB / Yazma Hızı 500MB)
Samsung 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

Teşekkürler, iyi forumlar :)
Tekrar Merhaba,

Bu uyar mı ?

Sandisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı

Teşekkürler :)
Uyar fakat Samsung almanızı öneririm. Ömür olarak da performans olarak da çok daha iyi bir konumda Samsung. Ayrıca SATA biçimde olanı alın...

Onur3333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar asus x556uj modeline sahibim windows 7 kuramıyorum windows 10 kullanmak zorunda olduğumu ulutigin bilgisayarcım :) siz ssd kullandığınız da performans konusunda "şimdi oldu" dedirtti mı sizce ssd kulkanmalımıyım. Bilgisayarımı iş yerinde günlük olarak aktif kullanıyorum ve zamanın önemli olduğu finans sektörü diyebiliriz.

Onur3333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tşekkürler üstad. Yarın bir ssd alayım. Umarım aktif kullanmak zorunda olduğum İnternet explorer ve benzeri microsoft programları hızlı bir şekilde keyifle kullanırım.