Asus X550VX-DM248TC modeli ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mmertakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar!

Bilgisayarımın kısaca sistem özellikleri şu şekilde:
Intel i7 6700hq 2.60Ghz
Nvidia GeForce gtx950m 4gb
16 gb ddr3 ram

2016 yılında bu bilgisayarı almıştım ilk zamanlar bu kadar değildi ama son 1-2 sene içerisinde ısınma arttı.
Sıcaklık, bilgisayar boşta dururken 65 dereceden aşağıya inmiyor. Oyun oynamaya başladığımda 5dk içerisinde 85derece oluyor ve 85-90 arası sıcaklık sürekli oynuyor.
Sizce bu değerler normal mi?
Normal değilse eğer bu sorun bu modelin kronik sorunu mu?
Peki bu sıcaklığı düşürmek için nasıl bir yol izlenmeli?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Zamanla ısınması normal. İçini açıp tozları temizleyin-termal macun yenilemesi yapın.

Reaksiyon puanı
40
Dostum çözümü anlatıcam sana bir bir yap.Bak şimdi sana termal macun sür diyecekler gidip süreceksin 1 ay geçmeden yine ısınacak.Pcnin hava cıkışı yan tarafta olduğu için sana tavsiyem önce bitane vakumlu soğutucu al.Bizzat denedim çünkü o pcde en cok onun etkisi oluyor sıcak havayı direk dısarı cekıyor.Sonra su videoyu izle -10 derecede bu videodan gelcekhttps://www.youtube.com/watch?v=yr2tL1fH-B4
bu dediklerim dışında hiçbir çözümün yok.

mmertakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum çözümü anlatıcam sana bir bir yap.Bak şimdi sana termal macun sür diyecekler gidip süreceksin 1 ay geçmeden yine ısınacak.Pcnin hava cıkışı yan tarafta olduğu için sana tavsiyem önce bitane vakumlu soğutucu al.Bizzat denedim çünkü o pcde en cok onun etkisi oluyor sıcak havayı direk dısarı cekıyor.Sonra su videoyu izle -10 derecede bu videodan gelcekhttps://www.youtube.com/watch?v=yr2tL1fH-B4
bu dediklerim dışında hiçbir çözümün yok.

Bu vakumlu soğutucuları duymuştum deneyeceğim teşekkür ederim