Asus TP200S 2'si 1 Arada Video İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

Full_HD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Kronolojik olarak ters bir sıra izliyorum belki ama, ilk yapmış olduğum video inceleme, Asus TP200S sizlerle.

Teknik Özellikler:

Intel Celeron N3050
2 GB RAM
32 GB eMMC depolama alanı
Intel HD Graphics ekran kartı.

Reaksiyon puanı
16,118
eline,diline sağlık içine bakmadın mı?
ona Linux Mint kurulur mu? rami nasıl ekleme olur mu?

Full_HD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21

Cihaz sürekli kullandığım bir cihaz değil, geçici süreliğine elimde olan bir cihazdı, haliyle içine bakma, açma gibi durumlar ne yazık ki mümkün değildi. Linux kurulumu açıkçası hiç aklıma gelmedi, Google'a baktığımda Ubuntu kullanan kişiler varmış.

Örneğin;
[Çözüldü] Asus TP200 Ekran parlıklığı değişmiyor

Ram DDR3L teknolojisine sahip ama ben bu modeli değil, direkt olarak 4 GB RAM/64 GB depolama alanlı modelini öneriyorum soranlara.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu benim bilgisayarım :p Şansa bak örnekte verilen konu da benim konum :p
Ram ekleme olmaz, hafıza ekleme olmaz. Ancak napılır ? Hafıza kartı satın alabilirsin. Mint kurabilirsin ama bu sistemde en sağlıkla çalışan Xubuntu 17.04. Kernel 4.10 harika çalışıyor, 16.04'de 4.8 var. Kötü değil, 16.04 tabanında da kabul edilebilir bir donanım uyumluluğu var ama FN tuşları sıkıntı çıkarabiliyor. 17.04 sıfır sıkıntılı. Ayrıca pop temaları sadece 17.04'de var, al sana 17.04 kullanmak için bir neden daha :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Açtığım konuyu biraz değiştirdim, ileride soran olursa cevap açıkça Ubuntu Forum'da bulunsun. @ConfickerBelasi

Reaksiyon puanı
16,118
Bu benim bilgisayarım :p Şansa bak örnekte verilen konu da benim konum :p
Ram ekleme olmaz, hafıza ekleme olmaz. Ancak napılır ? Hafıza kartı satın alabilirsin. Mint kurabilirsin ama bu sistemde en sağlıkla çalışan Xubuntu 17.04. Kernel 4.10 harika çalışıyor, 16.04'de 4.8 var. Kötü değil, 16.04 tabanında da kabul edilebilir bir donanım uyumluluğu var ama FN tuşları sıkıntı çıkarabiliyor. 17.04 sıfır sıkıntılı. Ayrıca pop temaları sadece 17.04'de var, al sana 17.04 kullanmak için bir neden daha :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Açtığım konuyu biraz değiştirdim, ileride soran olursa cevap açıkça Ubuntu Forum'da bulunsun. @ConfickerBelasi
the grudge onu kırar yere düştü kırıldı der gerçi aylarca saklar onu...