ASUS ROG RX580

Bu konuyu okuyanlar

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar durumlar ortada dolar 50 kuruş düşmüşken pc toplamak istiyorum bundan önce konu açtım ama parçaların fiyatları elde kalmadığı için artmış bende farklı bir sistem topladım acaba nasıl olmuş yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran Kartı Aldığım ekran kartı GTX 1060 6GB modeline rakip ama ondan çoğu oyunda(izlediğim oyunlarda) 10-15 fps fark sağlıyor,RGB özelliği ve Asus olması beni ona çekti,2.099,89 TL fiyatı var.

İşlemci 2600X almayı düşünüyorum kendi içerisinden fanla çıkması önceki neslin kimi yerde okuduğum kadarıyla 1080p'de sorun çıkartmasından dolayı(öyle söyleniyor daha doğrusu) tercihimi 2600x'den yana yaptım fiyat olarak 1.636,02 TL civarlarında geziniyor.

Anakart MSI B450M PRO tercihini yaptım 3466 MHz civarlarına çıkabilmesinden dolayı(oc),fiyatıda 450₺ civarlarında oldukça uygun durumda :(

PSU High Power 750 80+Bronz Psu seçtim hem 750w ve fiyatıda gerçekten uygun durumda üstelik H.P

Ram Kingston HyperX 8GB DDR4 3000MHz Ram bana yeterli geldi Mhz olarak özellikle 3200Mhz ile aralarında hiç fark yok sayılırken 60,70₺ fazladan vermek istemedim.

HDD olarak wd 1 tb seçtim yıllardır wd kullanıyorum herhangi bir sorununu görmedim sırf seagete diye 80₺ daha fazla vermeme gerek yok gibi fiyat 250₺ civarlarında şuan

Kasa olarak Saharkoon firmasından seçtim 265t fiyatlarında geziniyor.

Monitör tavsiyelerinizi de bekliyorum birde belki parçaların hepsini bu ay alamaya bilirim acaba işlemci ve ekran kartını alsam mı hemen ? evde bekleteyim diyorum fiyatları artmadan ekran kartından o fiyatta sadece 5 tane kalmış bitince diğerleirnde 300,400₺ daha pahalı durumda ?

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
hepsiburada'da %18 KDV indirimi var oraya kesinlikle göz atmalısın. dün monitör aldım bugün kdv indiriminden çıkmış 450 lira ucuza almış durumdayım.

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
hepsiburada'da %18 KDV indirimi var oraya kesinlikle göz atmalısın. dün monitör aldım bugün kdv indiriminden çıkmış 450 lira ucuza almış durumdayım.
İndirimi biliyorum ağa ama çoğu monitörde ya yok yada bitmiş durumda

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Tek monitör için değil diğer bileşenlerde de iyi indirimler var. Şimdi bir bakayım dedim de bileşenlere 128 sayfa ürün var KDV indiriminde olan.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Merhaba Yıldıray,

Tercih etmiş olduğun AMD Ryzen 5 2600X işlemcisi, içerisinde grafik yongası bulundurduğu için Ryzen 5 2600 işlemcisinden pahalı durumda. Alacağınız işlemcinin 1626 lira olacağını söylemişsiniz. Ryzen 5 2600 işlemcisini tercih ederseniz yanında soğutucu fan da gelecektir ve 250 liraya yakın tasarruf etmiş olacaksınız. Performans farkı olarak çok fazla bir şey hissettirmeyecektir, RYZEN 5 2600 işlemcisi yeni çıkan RTX 2080 Ti ekran kartını dahi doyuracak güce sahip durumda.

--> AMD RYZEN 5 2600

1080p kullanacağını söylemişsin, 1080p çözünürlükte GTX 1060 ekran kartının şuanda üstesinden gelemeyecek bir oyun üretilmedi fazla tartışmaya gerek olmayan bir konu.

Monitör işine gelecek olursak, canlı renkler hoş görüntüler mi seni cazip eder? Yoksa en ufak ms'in bile senin için değeri var mı? Ona göre önerilerde bulunabiliriz.

Kalan 250 TL ile sisteme bir SSD ekleyiniz...

Son düzenleme:

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Merhaba Yıldıray,

Tercih etmiş olduğun AMD Ryzen 5 2600X işlemcisi, içerisinde grafik yongası bulundurduğu için Ryzen 5 2600 işlemcisinden pahalı durumda. Alacağınız işlemcinin 1626 lira olacağını söylemişsiniz. Ryzen 5 2600 işlemcisini tercih ederseniz yanında soğutucu fan da gelecektir ve 250 liraya yakın tasarruf etmiş olacaksınız. Performans farkı olarak çok fazla bir şey hissettirmeyecektir, RYZEN 5 2600 işlemcisi yeni çıkan RTX 2080 Ti ekran kartını dahi doyuracak güce sahip durumda.

--> AMD RYZEN 5 2600

1080p kullanacağını söylemişsin, 1080p çözünürlükte GTX 1060 ekran kartının şuanda üstesinden gelemeyecek bir oyun üretilmedi fazla tartışmaya gerek olmayan bir konu.

Monitör işine gelecek olursak, canlı renkler hoş görüntüler mi seni cazip eder? Yoksa en ufak ms'in bile senin için değeri var mı? Ona göre önerilerde bulunabiliriz.

Kalan 250 TL ile sisteme bir SSD ekleyiniz...
İşlemciyi 2600 ve 1060 olarak düzeltiyorum alacağım parçaları ekran olarak da hangisini tavsiye edersiniz daha önce laptop kullandım için bilemiyorum

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
İşlemciyi 2600 olarak değiştirdiğinize göre sisteme bir SSD ekleyebilirsiniz.
--> Toshiba SSD

Ekran kartını @Görkem Say'ın size söylemiş olduğu ekran kartını alın.

Monitör olarak da buna bakabilirsiniz.

--> Monitör

"Oyun oynuyorum ve Hz çok önemli" derseniz belirtmenizi rica edeceğim başka alternatifler sunulabilir.

--> Oyun Monitörü

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
--> Toshiba SSD

--> Monitör

"Oyun oynuyorum ve Hz çok önemli" derseniz belirtmenizi rica edeceğim başka alternatifler sunulabilir.

--> Oyun Monitörü
Onu belirtmeyi unutmuşum kendi ssd'im var ihtiyacım yok şimdilik Ağırlıklı olarak oyun oynuyorum ona göre monitör önerebilir misiniz

Yildiraydgn

Asistan
Reaksiyon puanı
20
--> Toshiba SSD

--> Monitör

--> Oyun Monitörü
Hocam display port ile bağlamayı düşünüyorum evde başka bir monitör daha var VGA onu hdmı çevirip çift monitör olarak kullanmayı düşünüyorum

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Hocam display port ile bağlamayı düşünüyorum evde başka bir monitör daha var VGA onu hdmı çevirip çift monitör olarak kullanmayı düşünüyorum

Bunun için kaliteli bir çoklayıcıya ihtiyacınız var. Şuan evde yeni monitörümü bekleyene kadar emanet bir çoklayıcı vermişti bu işler ile ilgilenen bir arkadaşım tek monitör ile kullanıyorum ve memnunum da.Herhangi bir performans ya da işlevsellik kaybı yaşamadım gözle görülür. Bu yazıyı yazarken de şuan iş yerime yeni monitörüm geldi sevindim :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Almışken 1ms alması daha iyi olmaz mı?

Bunun için TN panel tercih etmesi gerek. Aradaki 3 ms'i farkeder mi tartışılır. Ya da aradaki 3 ms için VA panelden TN panele düşmeye gerek var mı orası hepten tartışma konusu.

Son düzenleme:

Son mesajlar