Asus r9 270 aşırı ısınma problemi

Bu konuyu okuyanlar

YsfGms

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar...

Sistem özelliklerim:
Asus r9 270 2gb
i5 3570k
8 gb 1333 mhz ram
500 w psu

Benim problemim ekran kartım aşırı ısınıyor. Ne yapsam bir çaresini bulamadım. Düzenli termal macun değişimi, toz temizlemesini yapıyorum. Ancak ekran kartım boştayken 30 derecelerde geziniyor gayet normal sıcaklık değereri. Ama oyun oynadığımda tam yükte iken 100 derecelere hemen ulaşıyor ve 105 lere kadar yol alıp kapanıyor. Fanlardada bir problem yok. Sorunun psumdan kaynaklandığını düşünüyorum. Ne yaptıysam gideremedim bu problemi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba arkadaşlar...

Sistem özelliklerim:
Asus r9 270 2gb
i5 3570k
8 gb 1333 mhz ram
500 w psu

Benim problemim ekran kartım aşırı ısınıyor. Ne yapsam bir çaresini bulamadım. Düzenli termal macun değişimi, toz temizlemesini yapıyorum. Ancak ekran kartım boştayken 30 derecelerde geziniyor gayet normal sıcaklık değereri. Ama oyun oynadığımda tam yükte iken 100 derecelere hemen ulaşıyor ve 105 lere kadar yol alıp kapanıyor. Fanlardada bir problem yok. Sorunun psumdan kaynaklandığını düşünüyorum. Ne yaptıysam gideremedim bu problemi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba.
Sorun donanımsal gibi görünüyor, başka bir PSU ile denemenizi öneririm.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Soğutucu bloğu monte ederken vidaların sıkma olayında bi problem olmasın.

YsfGms

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Soğutucu bloğu monte ederken vidaların sıkma olayında bi problem olmasın.
Ondada bir problem yok sorunun psudan kaynaklandığını düşünüyorum olabilirmi sizce? Çünkü ekran kartı yükteyken bu aşırı ısınma oluyor. Boşta iken normal.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba.
Sorun donanımsal gibi görünüyor, başka bir PSU ile denemenizi öneririm.
Tamamdır deneyeceğim

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Aynı sorun bende Asus R9 390 modelinde vardı. Kartın sonu ölüm oldu. Ne yaptıysam ısısını düşüremedim.
Bir ihtimal termal macunu sürerken GPU'nun etrafındaki küçük dirençlere termal macun kaçırmış olma ihtimalin.
Kasan nedir?

YsfGms

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorun bende Asus R9 390 modelinde vardı. Kartın sonu ölüm oldu. Ne yaptıysam ısısını düşüremedim.
Bir ihtimal termal macunu sürerken GPU'nun etrafındaki küçük dirençlere termal macun kaçırmış olma ihtimalin.
Kasan nedir?
Kasam çok eski bir kasa ismide yazmıyor içerideki sirkülasyonu getirebileceğini maksimum sirkülasyona getirdim ancak sorunun ondan olmadığına eminim. PSU dan olabilirmi xigmatek İn ismi belli olmayan 500 w lık bir PSU su.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Powerden olabileceğine pek kanaat getirmiyorum. Ama imkan varsa denenebilir tabi ki.

YsfGms

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
PSU yu denedim hiç bir değişiklik olmadı lütfen yardımcı olun kafayı yiyeceğim ya. Bunun sorunu başka ne olabilir.

Son mesajlar