Asus Prime B450-MK pci express sarı ışık problemi :/

Bu konuyu okuyanlar

Esad Bal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle Merhabalar, yaklaşık 2 ay kadar önce vatandan bilgisayar toplamıştım. Bütün parçaları toplayıp bama teslim etmişlerdi. Fakat bilgisayarı ilk prize taktığım günden beri içimde bir korku var. ÇÜNKÜ anakartın pci Express kısmında sarı bir led yanıp sönüyor. Ekran kartı kasaya takılı Bir şekilde elime ulaşmıştı. Ama işte belirttiğim sarı led yanıp sönmeye devam ediyor. sarı led 2 saniye yanıp sönüyor .Ekran kartını güç kaynağına da bağladım ama hala bir değişiklik yok malesef. Bu arada bilgisayardan fortnite,GTA V ,CS:GO ve arasıra LOL oynuyorum(Bu arada hiçbiri korsan değil ordan kaynaklanıyor olamaz). Tüm oyunlar gayet stabil ve fps düşüşü yaşamadan oynatıyor. Fakat GTA V oynarken arada bir görüntü saliselik olarak gidip geliyor. O görüntü gidip gelme problemi büyük ihtimal pci Express kısmı hatası yüzünden oluşuyor. Yine de bir danışmak istedim. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Not: Sistem Bilgileri aşağıdadır;

Anakart: Asus prime B450-MK

Ekran kartı: RX 560 strix OC edition 4GB

İşlemci: AMD Ryzen 5 2400g

Ram : Crucial Ballistix sport 8GB 2666MHz DDR4

ÖNERILERINIZI BEKLIYORUM... :/

Esad Bal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Önerileriniz Benim İçin değerli cevap yazmayı unutmayalım :)

MarcaReal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı Anakartı kullanıyoruz o led den kaynaklı bir problem yaşamadım ama istersen AI suite programından yada bios ayarlarından led i kapatabilirsin

Esad Bal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkürler Bende Ekran kartı sıkıntılı diye korkuyordum. Rahatladım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu kapatabilirsiniz