Asus notebook klavye ışığı kapatma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

MrAltunok

Üyecik
belirttiğim gibi asus notebooklarda klavye ışığı kapatma olayı nasıl oluyor yardımcı olur musunuz.
cihazımın modeli fx503vd-077dm
fn tuşuyla boşluk tuşuna birlikte bas demeyin denedim olmadı.
aslında birçok tuşu denedim olmadı.
Bilgili bir arkadaş bilgilendirirse çok memnun olurum :)

Görkem Say

Killing Monsters...
Yönetici
Moderatör
ya valla denedim onuda olmuyor. Neden olmadığını da anlayamadım bir türlü. driver felan mı güncellemem gerekli acaba :/
FN tuşu açık mı peki? Yani FN tuşu ile diğer modlar tepkime veriyor mu? Birde yukarıdaki resimdeki gibi ok tuşlarında klavye ışık resmi var mı?

MrAltunok

Üyecik
FN tuşu açık mı peki? Yani FN tuşu ile diğer modlar tepkime veriyor mu? Birde yukarıdaki resimdeki gibi ok tuşlarında klavye ışık resmi var mı?
diğer modlar dediğine örnek olarak ses açma kapama sayılıyorsa evet, ses açıp kapayabiliyorum fn tuşuna basarak. ok tuşlarında klavye ışığı sembolüde mevcut

Fraxes

Üyecik
Bende de ASUS FX503VD DE4045 modeli var ve aynı sorunu yaşadım.Daha sonra ASUS Türkiye resmi sitesinden ATKPackage driverı indirerek sorunun çözüleceğini öğrendim.Denedim ve sorunsuz halledebildim.Driverı indirmek için https://icr-emea.asus.com/webchat/icr.html?rootTreeId=EMEA.ACTR.TR-TR&treeId=EMEA.ACTR.TR-TR.Notebook&tenantId=TR-TR&language=en-us&_ga=2.203373398.659429195.1547305573-1578352198.1547305573 adresine girdikten sonra üstte ürün modelini girip sağ tarafta kalan Sürücüler&Araçlar kısmına tıkladıktan sonra işletim sisteminizi seçip aşağıda kalan ATKPackage driverını indirebilirsiniz.Kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınız taktirde sorunun hallolması gerekiyor.(Ben ATKPackage_VER100057 driverını indirmişim).Umarım yararı olur :)

stat counter