Asus n61jv açılış hızı

Bu konuyu okuyanlar

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar yaklaık 1 ay önce aldımğım Asus n61jv notebook açılış süresi gerçekten katır gibi Sizce neden böyle yavaş açılıyor. Sırf denemek için 3 kez format attım yinede sorun çözülmedi i5 430m,3gb ddr3 1066 mhz ram mevcut işletim sistemi win7 ultimate x64
Ortalama açılış süresi 1.45 sn sonra kullanılabilir hala geliyor.
isterseniz video ekliyebilirim, bu arada en çok windows başlatılıyor 'da bekliyor ordaki pencere döne döne döne anca birleşiyo :s

misken

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Driverları update etmeyi denedin mi ?

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
biosa kadar hepsi güncel, tek tek kontrol ettim acaba benim elimde bulunan işletim sistemi ile ilgili bir sorun olurmu?

misken

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Klasik olacak ama CPU-RAM-Disk üçlüsü açılış için önemli etkendir.

---------- Post added at 00:16 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

XP ile denedin mi ?

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yok xp ile denemedim, ama öyle görünüyorki denemekte fayda var. ancak hafta sonu format atabilirim orasıda var :) tabi farklı bi çözüm çıkmassa

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar yaklaık 1 ay önce aldımğım Asus n61jv notebook açılış süresi gerçekten katır gibi Sizce neden böyle yavaş açılıyor. Sırf denemek için 3 kez format attım yinede sorun çözülmedi i5 430m,3gb ddr3 1066 mhz ram mevcut işletim sistemi win7 ultimate x64
Ortalama açılış süresi 1.45 sn sonra kullanılabilir hala geliyor.
isterseniz video ekliyebilirim, bu arada en çok windows başlatılıyor 'da bekliyor ordaki pencere döne döne döne anca birleşiyo :s

Ortalama açılış süresi 1.45 sn benmi yanlış anladım

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@soner23 evet hocam yanlış duymadın walla çok ilginç bi yanımdada masaüstü war 2 yıl önce topladım öyle ahım şahım bir makinada değik fakat 27 sn de msn geliyo hala anlam vermiş değilim, hadi pc açılıyo sonrasında saat simgesinin oraad bulunan simgelerin oturup kullanılabilir hale gelmeside bir hayli sürüyor toplamda sanki p3 miüş gibi i5 açlş hzm 1.45 :(

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
İlk aldığınızda üstündeki işletim sistemi neydi o zaman açılış süresi ne kadardı birde bu alet 1.45 sn demi 1.45 dk demi açılıyor

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ilk geldiğinde win7 home pre 64 bit vardı ondada baya yavaş açılıyordu hatta onda asus yazısındada yaklaşık 10 sn rahat bekliyodu
evet 1dk 45 sn
elimdeki ultimate dvd sinde x86 da var mecburen onu denicem öncelikle sonrasında xp de denicem anlamadığım işletim sistemimi uyum sağlamıyor nedir 64 bit

---------- Post added at 00:38 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

[video=youtube;ED9Y60OqCw8]http://www.youtube.com/watch?v=ED9Y60OqCw8[/video]
arkadaşlar isterseniz birde videoya göz atın :)

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Ek diller ve etki alanı lazım değil ise windows 7 home premium 32 bit kurun

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
mecburen denicez artık, önce bi ultimate x86 denicem olmassa dediğiniz gibi home ' a bakcam

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Ben de ASus m51va var.
1dk 9sn de msn geldi.(Şu an denedim :) )
win7 x64 ultimate kurulu..
2yıllık laptop.. Senin makine hayli daha erken açılması gerek..
Sürekli format atmandan yola çıkarak BOOT ayarlarını 1.sini hard-disk olarak ayarladın mı?
Yani Formattan sonra tekrar eski haline getirdin mi ?

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben de ASus m51va var.
1dk 9sn de msn geldi.(Şu an denedim :) )
win7 x64 ultimate kurulu..
2yıllık laptop.. Senin makine hayli daha erken açılması gerek..
Sürekli format atmandan yola çıkarak BOOT ayarlarını 1.sini hard-disk olarak ayarladın mı?
Yani Formattan sonra tekrar eski haline getirdin mi ?

evet hocam bios ayarlarını direk safe setting yaptım startup managerden gereksiz herşeyi sildim dahası dedğim gibi diğer 2.5 yıllık masaüstüm 27 sn de gelio :D

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Beyler bu arada bende "windows starting" yazısı çıktıktan itibaren masaüstünü görene kadar 25 sn geçiyor sizinkiler ne durumda merak ettim sımdı :D

Bunu da dene bakalım bi faydası olcak mı; :)
1. Başlat düğmesine tıkla ve arama satırına “ msconfig ” yazarak enter ‘a bas. Yada çıkan simgeye tıkla.
2. Karşına Sistem Yapılandırması gelecektir.
3. Sistem Yapılandırmasında üstteki menülerden “ Önyükleme ” yazısına tıkla. Buradanda Gelişmiş Seçenekler ‘e tıkla.
4. Burada önyükleme bilgileri bulunmaktadır. İşlemcinin özelliğine göre işlemci sayını arttırabilirsin. Çift çekirdekli işlemcin var ise 2, dört çekirdekli işlemcin var ise 4 ‘ü seç. Böylece açılış sırasında işlemcini tam performansıyla kullanabilirsin.
5. Önce Tamam de, sonra uygula de ve daha sonra tamam ‘a bas.
6. En son olarak da bilgisayarını baştan başlat.

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hocam önce 4 çekirdek yaptım açtım kapadım süre 1dk36sn oldu sonra 2 çekirdek yaptım süre yine aynı oldu ve 4 çekirdek oradan kayboldu yaklaşık 10 sn daha hızlı açılıyo :)

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Evet ama hala çok bence iyisi mi sen bi x86 dene derim vaktin varsa :) bi terslik olduğu aşikar..

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Evet ama hala çok bence iyisi mi sen bi x86 dene derim vaktin varsa :) bi terslik olduğu aşikar..

mantıklı :) hafta sonunu bekliyemicem hemen x86 ya geçiyorum fifa 11'ide yeni kurmuştum ama neyse :D
teşekkürler arkadaşlar formattan sonra görüşmek üzere :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Formatta bölümlemeyi nasıl yapıyorsunuz ?
Bütün bölümleri sildikten sonra tekrar bölümleme yapıyorsunuz değil mi ?

redoano

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşım msconfig yazdıktan sonra önyükleme bölümünden zaman aşımını 30 snden 3 saniyeye indir. Ben de Asus G Series kullanıyorum ve aynı sıkıntı bende de vardı. Fancystart programından kaynaklanıyor heralde.

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşım msconfig yazdıktan sonra önyükleme bölümünden zaman aşımını 30 snden 3 saniyeye indir. Ben de Asus G Series kullanıyorum ve aynı sıkıntı bende de vardı. Fancystart programından kaynaklanıyor heralde.

Evet arkadaşlar ne yaptıysam baş edemedim bu sorunla msconfig ayarlarını dediğiniz gibi yaptım formatı dediğiniz gibi düzgün şekilde bölümleyerek attım başlangıç programlarının hepsini kapadım fakat windwos7 x86 home pre ultimate dahil hepsini denedim olmuyor.
birde xp yükleyim dedim onda açılışı görmüyorum bile tak diye geliyor fakat xpde kullanmak istemiyorum :) son yapılacak şey garantiye göndermek galiba