Asus N55SF-1349v hakkında yorumlarınız ...

Bu konuyu okuyanlar

cyln05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Marka:Asus
Ürün Kodu:N55SF-S1349V
İşlemci Markası:Intel
İşlemci Tipi:Intel Core i7
İşlemci Hızı:2.2 Ghz
İşlemci Cache:6 MB
Ekran Boyutu:15.6
Ekran Tipi:Full HD
Ekran Çözünürlüğü:1920x1080
Ekran Kartı:Nvidia
Ekran Kartı Belleği:2 GB
Grafik İşlemcisi:Nvidia GeForce GT 555M
HDMI:Var
Sistem Belleği:4GB
Bellek Tipi:1333 MHZ DDR3
Max Bellek:8 GB
Disk Kapasitesi:750GB
Disk Hızı:5400 RPM
Optik Sürücü:DVD Yazıcı (Super Multi)
Modem:Yok
Ethernet:Gigabit LAN
Wireless:802.11b/g/n
Bluetooth:Bluetooth 3.0
FireWire:Yok
Seri Port:Yok
Usb Portu:2 USB 2.0 + 2 USB 3.0
Video Portu:15 pinli VGA video konnektörü
Klavye:Numerik Q TR
Hoparlör:Var
Kart Okuyucu:3-in-1 card reader
Kamera:Var
Parmak İzi Okuyucu:Yok
Touchpad:Var
İşletim Sistemi (Yazılım):Windows 7 Home Premium
Paket İçeriği:Notebook
Pil Teknolojisi:6 Hücreli lityum-iyon
Ağırlık:2.7Kg
Garanti Süresi:24 Ay Resmi Asus Servisi

Bu notebook almayı düşünüyorum fikirlerinizi alabilir miyim?

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
biraz daha açıklama yapsaydın daha iyi olurdu.
Bilgisayarda ne yapmayı planlıyorsun oyun mu yoksa diğer uygulamalar mı?
Bilgisayarın fiyatı ne kadar? (senin alacağın mağazadaki fiyat)

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bende N55SF-V1234 modeli var. Bu modelle herşeyi aynı sadece harddiski farklı (benimki Hibrid ssd+hdd).
Şu anda piyasada olup oynayamayacağın oyun yok. Ben PES 12, NFS yi en yüksek ayarlarında denedim, hiç takılmadan oynayabiliyor. Çözünürlüğü mükemmel. Tam yüklü window 7 ortalama 20 sn de açılıyor. Bataryası ortalama 4 saat civarında gidiyor.
En kötü özelliği ise klavyesi. Sırf klavyesinden dolayı aldığıma bin pişman oldum. Girişleri (USB, ethernet) çok gevşek, sallandığında bağlantı kesilebiliyor. Üst parlak kısım parmak izlerini hemen belli ediyor, çok çabuk kirleniyor. Adaptörü çok büyük, power kablosu ise 75 cm (10 tl ye 180 cm olan bir tane alabilirsin). 4 Gb ram var bunu 8 gb yapmak istersen 50 tl ram ücreti. Toplam 8 GB ram kapasitesi yazıyor ama ben çeşitli programlarla baktım 8 + 8 = 16 GB görünüyor.
Daha bilgi lazımsa sorarsanız cevap verebilirim.

Not: Biraz daha bekle ekran kartı upgrade edilmiş olarak aynısının SL modelleri geliyor.

cyln05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biraz daha açıklama yapsaydın daha iyi olurdu.
Bilgisayarda ne yapmayı planlıyorsun oyun mu yoksa diğer uygulamalar mı?
Bilgisayarın fiyatı ne kadar? (senin alacağın mağazadaki fiyat)

Her açıdan sıkıntı çıkartmadan kullanmak istiyorum açıkçası yani oyunda oynayabileyim diğer uygulamalarıda kullanayım. Şuanki fiyatı 2300 TL. civarında tabi bu 12 ay taksitli fiyatı

--- Mesaj Güncellendi ---

Çok teşekkürler ama bütçem 2000 TL. civarı Sl modellirnde fiyat yüksek olur mu acaba ?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
ASUS N55SF ile MSI GE620DX arasında kaldım, 1-2 hafta hep araştırdım, teknoloji marketlere gidip inceledim. Özellik olarak her şeyleri aynıydı. Tek fark MSI'da 7200 rpm disk vardı. ASUS N55SF nin tasarımı hoşuma gitmediği için almaktan vazgeçtim. Klavye tasarımı kötü olmuş bence, chiclet klavye olmuş olsa şu an ASUS kullanıyordum diyebilirim. Sonuç olarak MSI aldım, eğer eşdeğer modelleri de düşünürsen MSI modellerine de bak derim. GT555 in üst sürümü olan GT635M ekran kartı var yeni MSI'larda. MSI'nin fiyatı 2100 lira civarlarında.

keyboard.jpg

Şu multimedya tuşları çok gereksiz, klavyenin en üst köşesine yerleştirilebilir. FN tuşunu gereksiz kılmış bence. Control tuşu sol en altta olan bir notebook kullandıysan, bu klavyeye alışman biraz zaman alacaktır :) Ayrıca bilgisayar başında bir şeyler yemek istersen klavye araya ekmek kırıntısı falan kaçırmaya çok müsait, girerse zor çıkarırsın. Tuşlar sök-tak cinsten galiba. Şimdilik avantaj olarak görünebilir ama 1-2 yıl içerisinde alt tırnakları kırılabilir. Benim eski notebookumda öyle olmuştu.

Bunların dışında ASUS iyi marka, alacağın modelin özellikleri de gayet iyi. Tüm oyun ve uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırırsın. Isınma sorunu pek olmaz, servis sorunu pek olmaz. Ben çok takıntılı olduğum için ASUS alamadım, klavyesi sorun değil diyorsan şiddetle tavsiye ederim.

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Her açıdan sıkıntı çıkartmadan kullanmak istiyorum açıkçası yani oyunda oynayabileyim diğer uygulamalarıda kullanayım. Şuanki fiyatı 2300 TL. civarında tabi bu 12 ay taksitli fiyatı

işlemci ve ekran kartının performanları iyi ama harddiskin hızı düşük, 2300 tl biraz fazla ama asus'lar sağlam bilgisayarlardır, şu anda piyasadaki bütün oyunları sıkıntısız oynatır. 2000 tl bütçeni biraz esnetebilirsen monster notebok'lara bi bak derim.

KadirSenkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Alabiliyorsanız mutlaka bunu alın. Fiyat/performans olarak çok iyi. Bu fiyata bundan iyisi yoktur.

cyln05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alabiliyorsanız mutlaka bunu alın. Fiyat/performans olarak çok iyi. Bu fiyata bundan iyisi yoktur.

İlgin için çok teşekkür ederim fakat ekran çözünürlüğü ve ekran kartı N55SF'nin altında eğer yanılmıyorsam ekran kartları sırlamasında AMD Radeon HD 6770M 54. sırada ; NVIDIA GeForce GT 555M ise 50. sırada asusta çözünürlük 1900x1080 hp'de ise 1366x768

--- Mesaj Güncellendi ---

işlemci ve ekran kartının performanları iyi ama harddiskin hızı düşük, 2300 tl biraz fazla ama asus'lar sağlam bilgisayarlardır, şu anda piyasadaki bütün oyunları sıkıntısız oynatır. 2000 tl bütçeni biraz esnetebilirsen monster notebok'lara bi bak derim.
Hdd 5400 RPM ile 7200 RPM arasında çok farkedilebilecek bir hız farkı yok sanırım ama sizin dediğiniz gibi birde monsterleri değerlendiricem

columbiaa_7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
n 55 serisi aşırı ısınıyor ve elektrik kaçağı sorunu var 2 defa servise gitti en sonunda iade ettim

KadirSenkaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlgin için çok teşekkür ederim fakat ekran çözünürlüğü ve ekran kartı N55SF'nin altında eğer yanılmıyorsam ekran kartları sırlamasında AMD Radeon HD 6770M 54. sırada ; NVIDIA GeForce GT 555M ise 50. sırada asusta çözünürlük 1900x1080 hp'de ise 1366x768
HD6770M, GT550M'den biraz daha iyi. Listeden bakabilirsin.
Ayrıca HP'nin RAM'i 6 GB. İşlemciler aynı. Asus'un avantajı ekran ve USB 3.0 yuvalarının bulunması. Aslında tekrar bakarsak Asus daha iyi gözüküyor. Yalnız PCdepo'dan alacaksanız fiyat o yüzden düşük. Diğer yerlerde 150-200 lira daha pahalı. Karar sizin.

Son mesajlar