Asus n53s ssd ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Darin

Üyecik
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Notebooka bir ssd takmak istiyorum. Ama neredeyse sıfır bilgim var. Model Asus N53S 8 sene oldu alalı. Amacım bilgisayarımı hızlandırmak. Ssd bu konuda baya faydası olacağını düşünüyorum. Sorularım
1) laptop um hangi hızları destekler ssd olarak . Götürdüğüm bir servis bana " Wd green series 480 gb 540 a 465 hız " maksimum bunu destekleyebilecegini söyledi. Girişi uymaz dedi. Bu doğru mu ? Yoksa ben 1500 civari okuma yazma takmayı düşünüyordum.

2) Wd green iyi bir ürün müzere ?

3) Hdd yine CD rom slot una sabitletmem nasıl bir fikir ?

4) recovery de kullandığım orijinal Windows 7 mi nasıl ssd de kullanırım. Win7 başka yere kurulduğunda s/n kabul olmuyor dedi ama deneyeceğiz dedi.

5) önerileriniz açığım . Bütçe 700 800 e kadar çıkar.

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Moderatör
1500 civarı okuma yazma alamazsınız çünkü takacağınız SSD NVME M.2 portundan değil normal Sata portundan takılacak. Tavsiyem CD-ROM sürücüsünü çıkarın ve oraya aparat ile HDD'yi takın sonra HDD yuvasına da SSD'yi takarsınız. Bu ürünü önerebilirim.

Darin

Üyecik
1500 civarı okuma yazma alamazsınız çünkü takacağınız SSD NVME M.2 portundan değil normal Sata portundan takılacak. Tavsiyem CD-ROM sürücüsünü çıkarın ve oraya aparat ile HDD'yi takın sonra HDD yuvasına da SSD'yi takarsınız. Bu ürünü önerebilirim.

Teşekkür ederim değerli tavsiyeleriniz için aydınlatıcı oldu

stat counter