Asus mu Samsung mu?

Bu konuyu okuyanlar

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tasarım programlarını çalıştırabilecek bir bilgisayarı istiyordum. Asus M50VN ile yeni çıkan Samsung Chronos’un arasında kaldım. Kafam karıştı biraz.

Asus, ıntel Core 2 Duo 2.53 Ghz işlemcili, 4GB Ram, 15,4” ekran ve 500 GB hard diskli. Chronos’un da Intel Core i7-2675QM işlemcisi, 8 GB Ram’i olacakmış. Ekran kartı da 1 GB DDR5 bellekli HD6750 (AMD). 750 GB depolama alanı sunuyormuş.

Chronos: http://www.bimeks.com.tr/urun/120681/samsung-np700z5a-s03tr.aspx
Asus: http://www.notebook.gen.tr/asus-notebook-f4/asus-m50vn-serisi-laptop-lar-m50vn253bd-t5825.html

Chronos teknik özellikleriyle daha iyi görünüyor. Tasarımı da çok şık. Klavye aydınlatması, şekli şemali süper. Oyun bilgisayarı olarak da kullanılıyormuş. Alsam mı, karar veremedim. Samsung’un teknik servisinin mükemmel işlediğini duydum. Asus veSamsung kullanıcıları bu konuda da yorum yaparsa sevinirim.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
ASUS her zaman iyidir ama senin temel amacın tasarım programlarını çalıştırmak olduğuna göre öncelikle ekran kartı ve ekran çözünürlüğü senin için ön planda olmalı bunları karşılaştırman gerek...

Böyle baktığımızda Samsung Ekran kartı ve ram olarak senin yapacağın işlemlerde ASUS'un o modelinden daha önde...

Bir de şu var neden ASUS'un o modeli?
Eğer sen Samsung için vereceğin parayı gözden çıkarmış isen ASUS için neden o parayı gözden çıkarmayasın?

Ekran kartı Samsung'dan çok daha iyi olan
Ekran çözünürlüğü Samsung'dan çok daha iyi olan
Ram, İşlemci ve Hard Disk aynı olan bir cihazı tercih etmez misin?

http://www.vatanbilgisayar.com/Note...gt555m---w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57288

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ASUS her zaman iyidir ama senin temel amacın tasarım programlarını çalıştırmak olduğuna göre öncelikle ekran kartı ve ekran çözünürlüğü senin için ön planda olmalı bunları karşılaştırman gerek...

Böyle baktığımızda Samsung Ekran kartı ve ram olarak senin yapacağın işlemlerde ASUS'un o modelinden daha önde...

Bir de şu var neden ASUS'un o modeli?
Eğer sen Samsung için vereceğin parayı gözden çıkarmış isen ASUS için neden o parayı gözden çıkarmayasın?

Ekran kartı Samsung'dan çok daha iyi olan
Ekran çözünürlüğü Samsung'dan çok daha iyi olan
Ram, İşlemci ve Hard Disk aynı olan bir cihazı tercih etmez misin?

http://www.vatanbilgisayar.com/Note...gt555m---w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57288

Asus'un bu modelini fakültedeki asistanlardan biri önerdi. Samsung'u da başka bir arkadaşım. Spesifik olarak gidip bu olsun diye seçmedim yani. Peki senin tavsiye ettiğin modelle kıyaslarsan hangisini seçersin?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Şöyle karşılaştıralım

ASUS N55SF-S1194V
SAMSUNG NP700Z5A-S03TR
FİYAT
Asus: 2.741 TL (vatan bilgisayar)
Samsung: 2706 TL

İşlemci
Asus: Intel® Core™ i7 2.2 GHz
Samsung: Intel® Core™ i7 2,2 GHz

Ram
Asus: 8GB
Samsung: 8GB

Hard Disk
Asus: 750GB
Samsung: 750GB

Ekran Kartı (TASARIM GRAFİK PROGRAMLARI VE OYUNLARDA EN ÖNEMLİ ETKEN)
Asus: NVIDIA GT555M 2GB
Samsung: AMD Radeon™ HD6750M 1GB

İki ekran kartını karşılaştırırsan ASUS'ta kullanılan ekran kartının Samsung'da kullanılandan çok daha iyi olduğunu görürsün.

Ekran Boyu
Asus: 15.6"
Samsung: 15.6"

Ekran Çözünürlüğü
Asus: 1920 x 1080
Samsung: 1600 x 900

Optik Sürücü
Asus: Blu-Ray
Samsung: DVD±RW, DVD±RW DL

Bu tabloya bakıldığında her şekilde ASUS daha önde duruyor bunun yanı sıra ASUS dünyada en az arıza yapan notebook markası...

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle karşılaştıralım

ASUS N55SF-S1194V
SAMSUNG NP700Z5A-S03TR
FİYAT
Asus: 2.741 TL (vatan bilgisayar)
Samsung: 2706 TL

İşlemci
Asus: Intel® Core™ i7 2.2 GHz
Samsung: Intel® Core™ i7 2,2 GHz

Ram
Asus: 8GB
Samsung: 8GB

Hard Disk
Asus: 750GB
Samsung: 750GB

Ekran Kartı (TASARIM GRAFİK PROGRAMLARI VE OYUNLARDA EN ÖNEMLİ ETKEN)
Asus: NVIDIA GT555M 2GB
Samsung: AMD Radeon™ HD6750M 1GB

İki ekran kartını karşılaştırırsan ASUS'ta kullanılan ekran kartının Samsung'da kullanılandan çok daha iyi olduğunu görürsün.

Ekran Boyu
Asus: 15.6"
Samsung: 15.6"

Ekran Çözünürlüğü
Asus: 1920 x 1080
Samsung: 1600 x 900

Optik Sürücü
Asus: Blu-Ray
Samsung: DVD±RW, DVD±RW DL

Bu tabloya bakıldığında her şekilde ASUS daha önde duruyor bunun yanı sıra ASUS dünyada en az arıza yapan notebook markası...

Güzel demişsin de Asus'dan şikayet eden sayısı daha çok. Sadece şikiayetvar.com'da bile görebilirsin bu farkı. Asus için 559 şikayet, Samsung için 185.
http://www.sikayetvar.com/kategori/bilgisayar

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Güzel demişsin de Asus'dan şikayet eden sayısı daha çok. Sadece şikiayetvar.com'da bile görebilirsin bu farkı. Asus için 559 şikayet, Samsung için 185.
sadece şikayetlere bakmak insanı yanıltır, mesela asus'un şikayet oranı samsung'un yaklaşık 2.5 katı, eğer asus samsung'un sattığından 3 kat fazla bilgisayar satıyorsa o zaman asus daha sağlam bilgisayar olur. Benim ev arkadaşım asus kullanıyor, diğer arkadaşım karanlıkta yerdeki bilgisayarı görmeyip üstüne bastı (bilgisayara basan arkadaşım yaklaşıl 75 kg) bilgisayara hiçbirşey olmadı, ekranı bile çatlamadı. samsung'u bilmiyorum ama asus çok sağlam, üstüne basmak suretiyle test edildi onaylandı.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338

Güzel demişsin de Türkiye'de ne kadar ASUS satılıyor ne kadar Samsung satılıyor? Türkiye'de kaç yıldır ASUS laptop satılmış kaç yıldır Samsung Laptop Satılıyor...

ASUS konusunda en az arıza yapan Notebook Markası diye ben değil araştırmalar söylüyor...

http://shiftdelete.net/en-dayanikli-dizustu-bilgisayar-hangisi-16181.html

Yine Şikayet sitelerinde şikayet yapanların sadece söyledikleri değil kim oldukları da önemli! O yüzden ben internet ortamındaki şikayetlere pek güvenmiyorum...
Zira bizim forumda olmuştu ASUS notebook almış vatandaş kart okuyucu yerinde kart okuyucuya toz girmemesi için SD kart şeklinde plastik bir parça olur...
Adam sayfalarca onun tantanasını yaptı niye oraya plastik taktılar da hafıza kartı takmadılar diye!

Bir bilgisayara virüs girmesi marka ile ilgili değil yazılım ve kullanıcı ile ilgiliyken ben bu forumda sayısız kez yazılım sorunlarından dolayı Marka'dan şikayet edenleri gördüm!

Bu şuna benziyor Yeni bir araba alıyor adam arabanın teybine bozuk bir kaset koyuyor sonra o bozuk kasetten bozuk ses çıkınca Araba'dan şikayet ediyor!

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Asus iyidir ben i5li modelini kullanıyorum :)

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece şikayetlere bakmak insanı yanıltır, mesela asus'un şikayet oranı samsung'un yaklaşık 2.5 katı, eğer asus samsung'un sattığından 3 kat fazla bilgisayar satıyorsa o zaman asus daha sağlam bilgisayar olur. Benim ev arkadaşım asus kullanıyor, diğer arkadaşım karanlıkta yerdeki bilgisayarı görmeyip üstüne bastı (bilgisayara basan arkadaşım yaklaşıl 75 kg) bilgisayara hiçbirşey olmadı, ekranı bile çatlamadı. samsung'u bilmiyorum ama asus çok sağlam, üstüne basmak suretiyle test edildi onaylandı.

Asus'un 3 kat daha fazla çıktığına dair bilginin kaynağı nedir?

--- Mesaj Güncellendi ---

Asus iyidir ben i5li modelini kullanıyorum :)

Asus'a kötü demedim abi zaten, ben de şu an Asus kullanıyorum. O konuda bir sıkıntı yok. Ben sadece iki model arasında karşılaştırma yapıyorum. ;)

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Asus'un 3 kat daha fazla çıktığına dair bilginin kaynağı nedir?

Ben asus'un 3 kat fazla sattığnı söylemiyorum, mesajımı daha dikkatli okumanı öneririm, benim anlatmak istediğim sadece şikayet oranlarına bakarak markaları iyi veya kötü olarak ayıramayız. Atıyorum asus 2000 bilgisayar sattı ve 100 tanesi sorunlu çıktı ve şikayet geldi, aynı dönemde samsung 500 tane sattı ve 50 tanesinden şikayet geldi, bu durumda asus daha sağlam marka olur, anlatabiliyormuyum? Eğer gerçekci rakamlar istersen Elbruz46'nın verdiği linke bi bak, araştırmada samsung yok ama yinede diğerlerine göre asus'un ne kadar sağlam olduğu konusunda fikir verir.

http://shiftdelete.net/en-dayanikli-dizustu-bilgisayar-hangisi-en-dayanikli-marka_16181-s2.html

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
2010 yilinin en az problemli laptoplari Asusundu, bunun icinde odul bile almisti. Ben Asus uyunleri cok severim ama Samsung'u alirdim.
En iyi TV'ler samsung, galaxy s2 falan samsung urunleri lider olmaya aday. Bide arkadasimin samsung laptobu var 4 yildir problem yasamadi.

Sonrunsuz laptop yoktur, sansli kulanici vardir. ;)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
2010 yilinin en az problemli laptoplari Asusundu, bunun icinde odul bile almisti. Ben Asus uyunleri cok severim ama Samsung'u alirdim.
En iyi TV'ler samsung, galaxy s2 falan samsung urunleri lider olmaya aday. Bide arkadasimin samsung laptobu var 4 yildir problem yasamadi.

Sonrunsuz laptop yoktur, sansli kulanici vardir. ;)

Arkadaş laptop almak istiyorsa ve uzun zamandan beri ASUS kullandığı için yeni bir macera arıyorsa SAMSUNG alsın...

Ama arkadaş öncelikle Tasarım Programlarından bahsetmiş... Sonra "Oyun bilgisayarı" kelimesini kullanmış...

ASUS ile SAMSUNG eşit olsa tamam seçsin SAMSUNG'u...

Ama mesele MARKA dan öte İhtiyaç ise ASUS'un EKRAN KARTI ve EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ Arkadaş'ın bahsettiği SAMSUNG'dan çok daha iyi...

Eğer Bahsi geçen ASUS'tan daha iyi özelliklere ya da eşit özelliklere sahip bir SAMSUNG varsa gitsin onu alsın...

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben asus'un 3 kat fazla sattığnı söylemiyorum, mesajımı daha dikkatli okumanı öneririm, benim anlatmak istediğim sadece şikayet oranlarına bakarak markaları iyi veya kötü olarak ayıramayız. Atıyorum asus 2000 bilgisayar sattı ve 100 tanesi sorunlu çıktı ve şikayet geldi, aynı dönemde samsung 500 tane sattı ve 50 tanesinden şikayet geldi, bu durumda asus daha sağlam marka olur, anlatabiliyormuyum? Eğer gerçekci rakamlar istersen Elbruz46'nın verdiği linke bi bak, araştırmada samsung yok ama yinede diğerlerine göre asus'un ne kadar sağlam olduğu konusunda fikir verir.

http://shiftdelete.net/en-dayanikli-dizustu-bilgisayar-hangisi-en-dayanikli-marka_16181-s2.html

Bu konuda bir iddiam yok zaten. Asus'sa da kötü diyecek olsam seçeneklerimin arasına koymazdım. Ben sadece satış sonrası hizmet için araştırmaları okudum, şikayet sitelerine baktım. Sizin gibi ben bazı kaynaklardan aldığım bilgileri paylaştım. Kötü demedim yani. Benim mesajıma da bakarsak anlayacaksın. Böyle demişsin ama böyle de bir şey var demişim sadece.

Bilgi için teşekkür ederim. BU link de seçim yapmam konusunda faydalı olacaktır. ;)

hostagedown

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda bir iddiam yok zaten. Asus'sa da kötü diyecek olsam seçeneklerimin arasına koymazdım. Ben sadece satış sonrası hizmet için araştırmaları okudum, şikayet sitelerine baktım. Sizin gibi ben bazı kaynaklardan aldığım bilgileri paylaştım. Kötü demedim yani. Benim mesajıma da bakarsak anlayacaksın. Böyle demişsin ama böyle de bir şey var demişim sadece.

Bilgi için teşekkür ederim. BU link de seçim yapmam konusunda faydalı olacaktır. ;)

Prunus, öncelikel senin ihtiyaçlarını çok ciddi şekilde önem sırasına alman lazım. Konuyu baştan sona okudum, çok net şekilde iki marka var, Asus ve Samsung.

Şahsi tavsiyem Samsung! çeşitli zamanlarda bolca asus kullanmış ve ful memnuniyet yaşamış biri olarak Asusa da gönlük kayıyor ama Samsung dememin bazı nedenleri var. Ekran kartı , işlemci konularına girmeyeceğim nitekim istediğin her donanımı sunabilecek ve dönem dönem kampanyalar yapabilecek potansiyel var sektörde.

Şayet satış sonrası desteğe, inanılmaz kasılmış bir tasarıma, markanın genel duruşuna itibar etmek istiyosan Samsung'u seç, 3 adet ürününü kullanıyorum(telefon, tv, önceden laptop) kesinlikle çok çok başarılı bir marka. Chronos serisi demişsin, bence yaptıkları en güzel cihaz.

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Prunus, öncelikel senin ihtiyaçlarını çok ciddi şekilde önem sırasına alman lazım. Konuyu baştan sona okudum, çok net şekilde iki marka var, Asus ve Samsung.

Şahsi tavsiyem Samsung! çeşitli zamanlarda bolca asus kullanmış ve ful memnuniyet yaşamış biri olarak Asusa da gönlük kayıyor ama Samsung dememin bazı nedenleri var. Ekran kartı , işlemci konularına girmeyeceğim nitekim istediğin her donanımı sunabilecek ve dönem dönem kampanyalar yapabilecek potansiyel var sektörde.

Şayet satış sonrası desteğe, inanılmaz kasılmış bir tasarıma, markanın genel duruşuna itibar etmek istiyosan Samsung'u seç, 3 adet ürününü kullanıyorum(telefon, tv, önceden laptop) kesinlikle çok çok başarılı bir marka. Chronos serisi demişsin, bence yaptıkları en güzel cihaz.

Chronos'u denedim cidden süper. Ve evet servise çok önem veriyorum. Samsung'un servisini de çok övüyorlar. Beni de en çok bu celbediyor açıkçası.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
samsung daha şık asus çok tipsiz olmuş bence samsungu al

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Dağılın beyler MONSTER burada :)

Tasarım ve oyun ağırlıklı diyorsan yani eğlence istasyonu Monster alacaksın.

Q72P150HM07.jpg

Tabi biraz geç oldu ama olsun :)

http://www.monsternotebook.com.tr/

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Sen sadece tipine kafayı takmışsın anlaşılan özellikleri her türlü Samsung'dan daha iyi olduğu halde ASUS'u bir türlü gözün görmediğine göre.

Samsung sana hayırlı olsun umarım uzun yıllar arıza vermeden kullanırsın :)

[h=2]Samsung NP700Z5A[/h]
Samsung-NP700Z5A-S01US-Notebook-With-8GB-RAM-Capacity.jpg

Asus N55SF

asus-n55sf-reviews-specs-price-and-video-review.jpg

ASUS_N55SFS1349V_I72670_4GB_750GB_156_2GB_W7PRE(3).JPG

N55sf-sonicmaster-3.jpg

erayk.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence samsung daha uygun özellik açısından :)

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen sadece tipine kafayı takmışsın anlaşılan özellikleri her türlü Samsung'dan daha iyi olduğu halde ASUS'u bir türlü gözün görmediğine göre.

Samsung sana hayırlı olsun umarım uzun yıllar arıza vermeden kullanırsın :)

Samsung NP700Z5A

Samsung-NP700Z5A-S01US-Notebook-With-8GB-RAM-Capacity.jpg

Asus N55SF

asus-n55sf-reviews-specs-price-and-video-review.jpg

ASUS_N55SFS1349V_I72670_4GB_750GB_156_2GB_W7PRE%283%29.JPG

N55sf-sonicmaster-3.jpg

Aslında bakarsan tek derdim tipi değil. Samsung'un sunduğu farklı özellikleri de var. ExpressCache, fast start, yüksek ekran nit değeri gibi gibi...

--- Mesaj Güncellendi ---

bence samsung daha uygun özellik açısından :)

Bana da öyle geliyor da kafamı karıştıran fikirler geliyor. :))

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
main-visual_.jpg

img-Nike-01.jpg

Hızlı başlatma için FastStart

Anında açılır. Ekranı açtığınızda ya da güç düğmesine bastığınızda 2,1 saniye* içinde çalışmaya başlar. Yenilikçi hibrid uyku modu hızlı başlangıç ile kararlı bir uyku modunu birleştirir, bu sayede bilgisayarın açılması için
30 - 60 saniye beklemek zorunda kalmazsınız.

* Kronometre temel alınmıştır.
ExpressCache™ ile daha hızlı hareket edin

Yenilikçi ExpressCache™* teknolojisi, ultra hızlı bir HDD şeklinde çalışır, ana kart üzerinde 8GB’lık flash bellek sağlar. Akıllı, otomatik ön belleğe alma özelliği, önyüklemeyi %45 daha kısa sürede gerçekleştirir ve verilerinizin güvenliğini ve bütünlüğünü hala korurken, Internet Explorer’ı ve sık kullanılan uygulamaları 2 katı hızlı başlatır.

* Fabrika seçeneği.
* Hız, yapılandırmaya, kullanılan uygulamalara ve kablosuz ayarlarına bağlı olarak değişir.
* Yalnızca ExpressCache™’a sahip modeller için geçerlidir.
* Kronometre temel alınmıştır.
  • img-Nike-02_.jpg
  • img-Nike-03_.jpg
  • img-Nike-04_.jpg
img-Nike-05_.jpg

img-Nike-06.jpg

ico_corei7.jpg
En yeni Intel® Core™ işlemci

Yeni nesil dört çekirdekli Intel® Core™ işlemci* en talepkar uygulamalar ve multimedya içeriklere sahip ağır çoklu görevlerde bile sınıfının en iyi performansını sunar. Akıllı Turbo Boost teknolojisini kullanarak, işlemci gücünü en çok ihtiyaç duyulan yere tahsis eder. Böylece, yanıt için çok daha az bekleyerek, web gezintisinin, Microsoft Office görevlerinin ve müzik veya video dönüştürmenin keyfine daha hızlı varabilirsiniz.

* Özellikler modele bağlı olarak değişebilir.

ico_amd.jpg
Mükemmel AMD Radeon grafikler

Güçlü ve güç tasarruflu AMD Radeon HD6750M hibrid grafik kartı istisnai yüksek tanımlı video ve oyun deneyimini stereoskopik 3D olarak sağlar. Gelişmiş görüntü işleme özelliği, DirectX® 11 Evolved teknolojisini kullanarak çarpıcı görüntüler, gerçeğe uygun görsel efektler ve en pürüzsüz video kayıttan yürütmeleri meydana getirir. Birden fazla güç tüketen uygulamayı da eşzamanlı olarak mükemmel hız ve çok az çaba ile çalıştırabilirsiniz.

* Özellikler modele bağlı olarak değişebilir

img-Nike-07.jpg

SuperBright ekran

15,6" SuperBright LED ekran, normal dizüstü bilgisayarlara göre %36’ya kadar daha
parlak olan 300 nit parlaklıkla en keskin görüntüleri oluşturur. Böylece, açık
havada veya zor çevresel ışık şartlarında olsanız bile çarpıcı
resim kalitesinin ve metin okunaklılığının keyfini
çıkarabilir, gözlerinizi zorlamadan daha
uzun çalışabilirsiniz.

img-Nike-08.jpg
Yansımasız ekran

Yansımasız LED ekran, keskin ayrıntılar ve belirgin renklerle hassas ayarlı görüntülerin keyfini çıkarmanıza imkan verir, açık havada bile. Mat yüzeyi ayna etkisini ve ortam ışığı yansımasını azaltır, gözleriniz yorulmadan uzun süre kullanabilirsiniz.

img-Nike-09.jpg

Hafif ve ince tasarım, sadece 2,29 kg

Sadece 2,29 kg (5,05 lb) ağırlığıyla ve 23,95 mm (0,94”) kalınlığıyla, kompakt tasarımın yüksekliği 1”ten daha azdır, maksimum stil ve taşınabilirlik sağlar. Fakat sınıfının en ince ve en hafif notebook’larından biri olmasına rağmen, hala hareket halinde optimum performans için en kapsamlı işlevselliği
bünyesinde barındırır.

Hands on product Review

img-Nike-10.jpg

BatteryLife Plus – Yıpranmayı geciktiren pil teknolojisi

Samsung’un akıllı pil şarj etme özelliği yıpranmayı geciktirme teknolojisini kullanır, 1 500 şarja kadar orijinal kapasitesini %80 muhafaza eder. Bu da geleneksel bir pilden 5 kat daha fazla pil ömrü demektir. Yani, aniden gücünüzü kaybetmek veya bir yedek pil satın almak için endişelenmenize gerek yoktur, çünkü 3 yıl boyunca yeni gibi kalır.

Bilgiye Açılan Kapı

img-Nike-11.jpg

http://www.samsung.com/tr/consumer/...03TR/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

Yeni SAmsung laptopların batarya ömrü diğer markalara göre daha uzun. Ses ve ısınma yok denecek kadar az. Asus da iyi ama Samsung kullanmayan bilmez.

Servis kalitesi ve ağıda iyi. Benim i5 serisi var. 18 ay oldu. Çok aşırı kullandım ve batarya zayıfladı. Bataryasını bile garanti kapsamında hiç sorun çıkarmadan değiştirdiler. Acer, Asus benim bildiğim değiştirmiyor. Acer kesin değiştirmiyor.

Chronos İ7 serisi çok şu an ihtiyacım olsa olsa yine alırım Samsung...

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes övmeye servisinden başlıyor zaten. Benim için de çok önemli bu.

Peki performansından menun musun?

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Performası benim için iyi. Photosop, fire works hiç kasmadan kullanıyorum. Oyun sadece Generals, CNC3 oynuyorum, sorun olmadı. 18 aydır format, geri yükleme, recovery filan hiç yapmadım.

Bence en güzel özelliği 10-15 saatten fazla sürekli açık kalmadı, ama bu kadar saate kadar bile sessiz ve ısınma derdi asla yok. Bu chronostaki pil olayını da önemsiyorum, diğer markalarda bu yok sanırım. Pil bence önemli bir özellik. Şu kısa açılma konusunda fikrim yok. Benim PC de bu özellikler yok bişey diyemem.

Bende TV side var. Bursa da Samsung servis çok güzel çalışıyor. Başka yerleri bilmem. Çamaşır makinası eskisi orda bile Samsung düşünüyorum. Çeşit ve fiyatlar çok iyi.

prunus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Performası benim için iyi. Photosop, fire works hiç kasmadan kullanıyorum. Oyun sadece Generals, CNC3 oynuyorum, sorun olmadı. 18 aydır format, geri yükleme, recovery filan hiç yapmadım.

Bence en güzel özelliği 10-15 saatten fazla sürekli açık kalmadı, ama bu kadar saate kadar bile sessiz ve ısınma derdi asla yok. Bu chronostaki pil olayını da önemsiyorum, diğer markalarda bu yok sanırım. Pil bence önemli bir özellik. Şu kısa açılma konusunda fikrim yok. Benim PC de bu özellikler yok bişey diyemem.

Bende TV side var. Bursa da Samsung servis çok güzel çalışıyor. Başka yerleri bilmem. Çamaşır makinası eskisi orda bile Samsung düşünüyorum. Çeşit ve fiyatlar çok iyi.

Valla bilgi için sağol ya. Uzun süre açık kalması benim için de önemli. En çok dışarda kullanılıyorum çünkü.