Asus M5A97 EVO R2.0 Anakart

Bu konuyu okuyanlar

EleGante

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim anakart mevcut

İşlemcim : amd-fx8350

Ram : 8x2 toplam 16gb (1333 Mhz ) nedense görev yöneticisinde 667 mhz gösteriyor

ekran kartı : nvidia gtx 770 2 gb

destekleyen ram mhz 2133, 1866, 1600 emın degılım bununla alakalı bılıgısı olup yazarsa sevınırım

ram mhz degıstırsem fayda gorurmuyum yada yenı nesıl anakart alsam daha mı ıyı

Yenı anakart ( işlemci de değitirmem gerek tabi ) aldım diyelim ekran kartı iş yapar mı bellı sure daha hemen sıfırdan toplamak sıkıntılı bu zaman da ondan parca parca almak ıstıyorum varsa tavsiyeler yazarsanız sevinirim

Bu arada sistemi 2014 yılında topladım o yıldan beri ultra ayarlarda herhangi bir oyun oynamadım oynamak istesemde sanki istenilen performansı veremeyecek gibi hissettim hep

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ramlerin mhz si görev yöneticisinde yarı yarıya gözükür,yani merak etme ramlerin zaten 1333mhz de çalışıyor.Ram mhz sini artırmakla uğraşmana gerek yok,tamam performansa bir tık artısı olur ama gereksiz bir işlem olur.Onları geliştirene kadar para biriktirip iyi bir sisteme geçmek en sağlıklısı olur.Anakartın normal şartlarda 1866mhz ye kadar ram destekliyor ama tutupta 2133mhz takarsan anakarta o.c yapman gerekir.

Ekran kartın kötü bir kart değil.Daha açıklayıcı olacaksa şunu söyleyebilirim,GTX 770=GTX 1050 Tİ.Yani şu an bütün oyunları medium-High-Ultra da oynatabilecek bir kart,ayarlar oyundan oyuna değişir,mesela GTA 5 te ayarları kökleyebilirken Assasins Creed Oddysey de ancak medium ayarlarda oynayabilirsin.Yeni bir ekran kartı alana kadar bu kartla rahatça idare edebilirsin,açamayacağı oyun yok.

EleGante

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ramlerin mhz si görev yöneticisinde yarı yarıya gözükür,yani merak etme ramlerin zaten 1333mhz de çalışıyor.Ram mhz sini artırmakla uğraşmana gerek yok,tamam performansa bir tık artısı olur ama gereksiz bir işlem olur.Onları geliştirene kadar para biriktirip iyi bir sisteme geçmek en sağlıklısı olur.Anakartın normal şartlarda 1866mhz ye kadar ram destekliyor ama tutupta 2133mhz takarsan anakarta o.c yapman gerekir.

Ekran kartın kötü bir kart değil.Daha açıklayıcı olacaksa şunu söyleyebilirim,GTX 770=GTX 1050 Tİ.Yani şu an bütün oyunları medium-High-Ultra da oynatabilecek bir kart,ayarlar oyundan oyuna değişir,mesela GTA 5 te ayarları kökleyebilirken Assasins Creed Oddysey de ancak medium ayarlarda oynayabilirsin.Yeni bir ekran kartı alana kadar bu kartla rahatça idare edebilirsin,açamayacağı oyun yok.

Eyv kral yardımcı oldun düşüncelere

2.000 - 4.000 arası ekran kartı haric harcıya bileceğim miktar var bu nakite anakart ve işlemci +Ram tavsiyelerin varmı 8 çekirdekten aşağı düsmek istemiyorum max 5.000 düşüne bilirim

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Eyv kral yardımcı oldun düşüncelere

2.000 - 4.000 arası ekran kartı haric harcıya bileceğim miktar var bu nakite anakart ve işlemci +Ram tavsiyelerin varmı 8 çekirdekten aşağı düsmek istemiyorum max 5.000 düşüne bilirim
Bunları alınca güzel bir kasa ve PSU da gerek,kasa sıcaklık konusunda önemli bir etken.
Elindeki PSU çok kötü değilse şimdilik elindekiyle idare edebilirsin,aynı şekilde belki kasayı da erteleyebilirsin ama ekran kartı eklendiğinde kasa ve PSU yu da düzgün bir şeyler alman önemli.

Screenshot_2019-10-31-19-15-33-767_com.android.chrome.jpg

EleGante

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunları alınca güzel bir kasa ve PSU da gerek,kasa sıcaklık konusunda önemli bir etken.
Elindeki PSU çok kötü değilse şimdilik elindekiyle idare edebilirsin,aynı şekilde belki kasayı da erteleyebilirsin ama ekran kartı eklendiğinde kasa ve PSU yu da düzgün bir şeyler alman önemli.

Ekli dosyayı görüntüle 81007

Kral elimdeki PSU 750 w Yeter bana
Öneri için uğraştırdım seni eyv sağolasın
ram olarak 3600 mhz dusunuyorum
ryzen 3700x - 3800x sence 400 500 lıra fark vermek deger mı bılemedım
Msı Mpg x570 gaming pro nasıl olur

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135

Ekli dosyayı görüntüle 81007
Asus X570 anakart ekstrem bir indirim olmadığı sürece tercih edilmesi taraftarı değilim.
MSI kısmında B450-Max veya X570 serisi tercih edilebilir.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Rami o kadar artırmanın bir manası yok açıkçası,arada o kadar fark yok.3000 alsan yeter.
YouTube dan test videolarını izleyebilirsin,3700 ile 3800 arasında o kadarda fark yok,ben olsam 3700x alır yoluma bakardım.
Anakart da oldukça iyi bir anakart,alınabilir tabi ki.

EleGante

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus X570 anakart ekstrem bir indirim olmadığı sürece tercih edilmesi taraftarı değilim.
MSI kısmında B450-Max veya X570 serisi tercih edilebilir.
Aynen serilerine bakmamıstım mantıklı bır yaklasım ıcın tesekkurler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rami o kadar artırmanın bir manası yok açıkçası,arada o kadar fark yok.3000 alsan yeter.
YouTube dan test videolarını izleyebilirsin,3700 ile 3800 arasında o kadarda fark yok,ben olsam 3700x alır yoluma bakardım.
Anakart da oldukça iyi bir anakart,alınabilir tabi ki.
kral eyv sağolasın cok yardımcı oldun teşekkür ederim