Asus Laptopu prize takılı olmadan kullanamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

RebelKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba. ASUS UX303L modeli laptopum anakart üzerindeki entegreye giden yolda yanma olduğu için(bilgisayarcının demesine göre) şarj olmuyor. Öncesinde ekranın backlightı geberdiği için ekranı değiştirmek için vermiştim. Sonra laptopu aldım açacaktım açılmadı aynı yere tekrar gittim laptopu yapıp verdiğinde bataryası anakarta takılı değildi takıp şarj etmeye çalıştı ama şarj olmuyordu.Laptopun pilini aynı modeldeki arkadaşımın laptopunda denedik pilde sorun yok. Tek çarenin anakart değişimi olduğunu söylediler malum dolarda yüksek olduğundan dolayı yeni anakart almaya imkanım yetmiyor. Dışardan bulunabilecek hurda anakart ile (uyumluysa tabi) sorunun çözülebileceğini söylediler.Bir bilgisayarcıya daha götürdüm entegreye giden yollara bakacağız dediler ama çok düşük ihtimalde olsa anakartın susma durumu olabilir dediler. Bende onay verdim sonrasında yapmaya çalıştılar ama kendileri yapılabilecek gibi değil dediler ya böyle kullanmaya devam edersin yada yeni anakart alırsın dediler. İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorum acaba bildiğiniz bu sorunu kesin çözebilecek bir yer var mıdır? Laptop üniversitenin verdiği bir laptop ve kullanmak için prizli bir yere de gitmek istemiyorum, eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
tek çözüm gittigidiyor.com orada modelini arat anakart çıkabilir... ucuz varsa alırsın...