Asus Laptop Klavye Çalışmıyor [Su Döküldü]

Bu konuyu okuyanlar

srhnygt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Bugün rüzgar yüzünden leptopun üzerine su döküldü hemen kapatıp saç kurutma makinesi ile kurutup beklettim ilk açmaya çalıştığımda asus logosu gözüktüğünde tıık sesi verip kapanıyordu 6saat sonra bekletip açtım ama klavyede güç düğmesi dışında hiçbir düğme çalışmıyordu (az önce).Şuan tekrardan bekletiyorum şarjını çıkarttım tamamen kapalı.
Sorum, klavye düzelir mi yoksa kalıcı bir hasar var mıdır yoksa nasıl düzelir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

+Bilgisayar açılma sorunu (10-15 kez deniyorum ancak öyle) ve klavye dışında düzgün çalışıyor

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Klavye değişmesi lazım muhtemelen.

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Asus servise biz de gönderdik. Yurtta arkadaş soda döktü. Çalışıyor makina ancak home tuşu basılı kalıyor bazen. Servis sadece klavyeyi değiştirmedi. Anakart da değişmesi gerekiyormuş. 2 sene önce 2.500₺ civarı aldığı laptopa 4700₺ civarı onarım ücreti çıkardılar. İçini açınca sodanın tortulaştığını gördük. Anakart klavye filan hep yapış yapıştı. Contact cleaner bile fayda etmeti kazımak gerekti.
Velhasılı kelâm, siz su dökmüşsünüz muhtemelen biz kadar sorun yaşamazsınız ancak servis bizde dediğim gibi sadece klavyeyi değiştirmedi. Bu olay 3 ay önce filan oldu.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Asus servise biz de gönderdik. Yurtta arkadaş soda döktü. Çalışıyor makina ancak home tuşu basılı kalıyor bazen. Servis sadece klavyeyi değiştirmedi. Anakart da değişmesi gerekiyormuş. 2 sene önce 2.500₺ civarı aldığı laptopa 4700₺ civarı onarım ücreti çıkardılar. İçini açınca sodanın tortulaştığını gördük. Anakart klavye filan hep yapış yapıştı. Contact cleaner bile fayda etmeti kazımak gerekti.
Velhasılı kelâm, siz su dökmüşsünüz muhtemelen biz kadar sorun yaşamazsınız ancak servis bizde dediğim gibi sadece klavyeyi değiştirmedi. Bu olay 3 ay önce filan oldu.
Selülozik tiner ile deneseydiniz. Kesin çözüm o.

srhnygt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar leptop tamamen kurudu ancak şimdi hiç açılmıyor ve power tuşu algılamıyor.Şarj kablosunu çıkartıp takıyorum ancak öyle açılıyor ama asus yazısı gözükür gözükmez kapanıyor ve sanki elektiriğin kesilme sesi gibi ses çıkartıyor kapanırken. Ama ilk gün çalışıyordu. ne yapmalıyım?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Arkadaşlar leptop tamamen kurudu ancak şimdi hiç açılmıyor ve power tuşu algılamıyor.Şarj kablosunu çıkartıp takıyorum ancak öyle açılıyor ama asus yazısı gözükür gözükmez kapanıyor ve sanki elektiriğin kesilme sesi gibi ses çıkartıyor kapanırken. Ama ilk gün çalışıyordu. ne yapmalıyım?
Biryerlere sıvı ulaşmış olmalı. İçini açmak şart olmuş.

srhnygt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biryerlere sıvı ulaşmış olmalı. İçini açmak şart olmuş.
Açtım baktım kuru idi sonra kapattım.
Demek ki tamamen kuru değilmiş anladığıma göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

İçini açtım uzaktan soğuk hava tuttum ancak şimdi sadece güç dügmesi yanıyor asus logosu bile gelmiyor direkt ses vermeden kapanıyor?

Son düzenleme: