Asus HD7950 Isı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

DangeRWoLL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi günler SDN okuyucuları.Ekran kartım çok ısınıyor.Öncelikle sistem özelliklerini yazayım.

Kasa:Zalman Z11 Plus
İşlemci:İntel İ5 3570k
Ram:GSKILL 8 2x4GB
HDD: WD 1Tb
Güç kaynağ:Corsair CX750W
Ekran kartı:Asus HD7950 3GB
Anakart:Asus P8Z77-V LE P

Sistemde overclock yoktur.Sistemi alalı 1 ay oldu kasanın içi temiz.Kasada 5 tane 3x12cm 2x8cm fan var.İlk aldığım 2 hafta boşta iken 50-55 derecelerde oyunda 70 dereceye çıkıyordu şimdi ise boşta iken 70 derecede çalışıyor oyunda fanların devirleri artıyor 70 den yukarı çıkmıyor.Boşta devirleri yükseltince çok ses oluyor rahatsız oluyorum.

mtw3y.png

Kasamın içinde çok kablo kalabalığıda yok ama sorunu anlayamadım.

mtwm2.jpg

Önerilerinizi, tavsiyelerinizi bekliyorum.

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Belki donanımsaldır.Aldıgın yere goturmeyı dene .
Ayrıcada oyun acınca ne kadar oluyo kart sıcaklıgı ? belkıde işlemcı fanın yetersız gelıyodur
İhtimaller...ihtimaller...ihtimaller... :D

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
En sıcak parçalardan biri olan PSUya haliyle çok yakın eğer kasa içinde düzgün bir hava sirkülasyonu yoksa o sıkıntı yapıyor olabilir. Ek olarak havalar da ısındı. Bunların hepsi etkiler. Teknik olarak de yeni güncellemeler geldi onları indir dene bak biraz ;) eğer tozlu yerdeyse 1 ayda da toz olur yine de kontrol et ;)

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
psu nun yanındakı fan slotuna kaç cm ise (12cm/14cm) bi fan al ve ekran kartlarının üstüne doğru üflet o zaman ısı değerlerine bir bak bakalım ne kadar fakedicek