Asus f2je laptopa windows 8.1 yükleyebilecek var mı?

Bu konuyu okuyanlar

ayhkcr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar; asus f2je laptopum var. Şu an orijinal windows 8 yüklü. Mağazadan 8.1e yükseltemiyorum. Gerek dvd den gerekse usb den de kurulum olmuyor. Bios son sürüm yüklü. Güncellemelerin hepsi tamam. Biraz araştırdım, biosta secure boot ayarının değişmesi gerekiyormuş. Ancak biosta öyle bir seçenek yok. Asus servisini aradım cihaz eski model olduğu için biosa yapacak bir şey dediler. Cihaz core 2 duo 2.0, 2gb ram, 512 ekran kartı var. Bu cihaza nasıl windows 8.1 yüklerim.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
windows 8 lisansın orjinal mi?

ayhkcr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
orijinal

- - - Mesaj Güncellendi - - -

dreamspark.com/ dan üniversite öğrencileri için verilen lisanslardan

Konuyu bilen yok. Galiba çözümsüz.

ayhkcr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Microsoft kullanıcı hesabı ile giriyorum

Mağazadan yükleme tamamlanınca bilgisayar yeniden başlıyor. Fakat güncelleme başarılı olmadı, önceki sürüme geri yüklendi şeklinde uyarı veriyor.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
8'den 8.1'e geçişte ben de sorun yaşadım. Sorunun nedeni users dizinini C'den D'ye taşımış olmamdı. Çıkan hata koduyla bulup, sorunu düzeltip, geçişi sonrasında tamamladım.

Şimdi senin sorununun ne olduğunu bu yazdıklarınla bilebilmemiz mümkün değil. Güncelleme başarılı olamadı yazınca bir hata kodu alman lazım. O hata kodunu Internet'te aratıp ve/veya burada paylaşabilir misin.

Secure Boot aktif olmasa bile 8.1'i yükleyebilmen gerekir.

Teşekkürler,

ayhkcr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun mağazadan güncelleme yapamamamda bitmiyor. Sıfırdan temiz format atmak için Harddiski başka bir bilgisayarda komple biçimlendirdim. Win 8.1 iso yu usb ye rufus programı ile dvd ye power iso programı ile yazdırdım. Ama ne usb nede dvd boot olmuyor. aynı usb ve dvd ile başka bilgisayarlara format atılıyor. Ne yaptımsa format başlamıyor. Asus servisi çare olamadı. Cihaz eski desteğimiz yok diyorlar.

ayhkcr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/create-reset-refresh-media adresinden Microsoft'un kendi programını kullanarak flaş bellek ile 8.1 medyası hazırladım. Ancak cihaz yine boot olmadı. Usb den başlıyor fakat Windows logosunda 1-2 dakika bekledikten sonra cihaz kendini kapatıyor. Hazırladığım usb ile başka bir bilgisayara sorunsuz format attım. Son olarak Windows 8.1 sevdasından vazgeçip win 7 kurdum. Yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler.