ASUS EEEPC 1005HA hakkındaki düşüncüleriniz...

Bu konuyu okuyanlar

6.burhan

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
752 TL:eek:hmy:

O fiyata dizüstü bilgisayar alabilirsin.

TaXa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok araştırarak aldım bu eee pc 1005ha yı.Yaklaşık bir ay oldu alalı ve gayet memnunum arkadaşım.Pil ömrü 8 saat yazıyor ben 6 saati gördüm tabi kullanma şekline göre de değişiyor. Hafiflik netbooklar için büyük avantaj, tabi fazla grafiksel performans beklememelisin. Walla oyun oynamayı bıraktım bu yüzden oyun yüklemedim ama eski oyunları çalıştıracağını düşünüyorum. Zaten oyun için tasarlanan bir dizüstü değil. 2gb ram çok farkediyor. Arkdaşımda 1001ha modeli var 1gb ramli, xp isletim sistemli ama internette gezinirken takılmalar yaşanabiliyor. Windows 7 nin de wistadan pek farkı yok ama hatırladığım kadarıyla atom işlemciyle performans açısından daha iyi sonuç veriyor. Alırken dikkat ettiğim konuların başında klavye geliyordu. Asusta diğer markalara göre genel olarak daha büyük tuş takımları var alıştıktan sonra rahatlıkla 10 parmak yazabiliyorsun. Ekrana da alışıyorsun 2-3 güne, film izlerken falan da bir sıkıntı yaşamıyorum. Artık 15' laptoplar bile aşırı büyük ve hantal gözüküyor. Aklına takılan başka konular varsa yardımcı olabilirim.

Saygılarımla..