ASUS-DELL-MSI-ACER Zor Seçim..

Bu konuyu okuyanlar

zekeriya.ozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar sevgili dostlar.Amerika'dan alacağım bilgisayar hakkında çok kararsızım ve yardımınıza ihtiyacım var.Uzun araştırmalarım sonucunda 990-1000$ bütçe ile en mantılı oyuncu bilgisayarlarını buldum fakat birbirlerine çok benzerler.Daha önceden dizüstü bilgisayarlar açısından markaların öne çıkan özellikleri kronik sorunları vb. konularda hiç bir bilgim yok.Linkleri aşağıda paylaşıyorum kıymetli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler,iyi günler,iyi bayramlar.

MSI gtx1060 i7 8750u

ACER PREDATOR gtx1060 i7 8750u

ASUS ROG STRİX HERO II Şuan benim favorim bu (gtx1060 i7 8750u)

DELL G7 gtx1060 i7 8750u

LENOVO LEGİON Y545 gtx1650 i7 9750u

İlk 4 bilgisayarda yalnızca SSD,HDD oranları değişiklik gösteriyor.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
mümkünse ssd'siz olanları eleyin ekstra ssd takmaya niyetiniz yoksa.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
SSD siz olan yok hocam DELL G7 modelinde 128gb diğerlerinde 256gb+1HDD şeklinde.

Özellikler aynıysa gerisi senin zevkine kalıyor bence. Lenova modeli diğerlerinden tasarım olarak daha güzel gözüküyor ama ekran kartı açısından 1060 daha iyi bir kart. Msı da asus da dell de üzmez kullanıcısını. Bu arada acer içlerinden donanım olarak en iyisi gibi gözüküyor , harbiden zor seçim.

zekeriya.ozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Özellikler aynıysa gerisi senin zevkine kalıyor bence. Lenova modeli diğerlerinden tasarım olarak daha güzel gözüküyor ama ekran kartı açısından 1060 daha iyi bir kart. Msı da asus da dell de üzmez kullanıcısını. Bu arada acer içlerinden donanım olarak en iyisi gibi gözüküyor , harbiden zor seçim.
Şimdi şöyle bir durum var lenovo olan modelde işlemci 9750h oluyor(diğer modellerde hep 8750h), fakat ekran kartı dediğiniz gibi 1650 bu aslında seçimin en önemli noktalarından biri.Birde Acer'e donanım olarak neden iyi dediniz ben diğerlerinden bir fazlalığını göremedim birde Acer'e fazla yanaşma diyorlar. :)

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Şimdi şöyle bir durum var lenovo olan modelde işlemci 9750h oluyor(diğer modellerde hep 8750h), fakat ekran kartı dediğiniz gibi 1650 bu aslında seçimin en önemli noktalarından biri.Birde Acer'e donanım olarak neden iyi dediniz ben diğerlerinden bir fazlalığını göremedim birde Acer'e fazla yanaşma diyorlar. :)

Asus ve acer'ın ekranı 144hz ips ekran diğerlerinde belirtilmemiş sanırım bu da alırken düşünülmesi gereken şeylerden. Asus da güzel sanki bende bir asus kullanıcısıyım hiç üzmedi beni ?

zekeriya.ozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Asus ve acer'ın ekranı 144hz ips ekran diğerlerinde belirtilmemiş sanırım bu da alırken düşünülmesi gereken şeylerden. Asus da güzel sanki bende bir asus kullanıcısıyım hiç üzmedi beni ?
Benim gönlümde ASUS'dan yana gibi Lenovo'nun 9. nesil işlemcisi, daha yeni bir sistem olması ve hatta 100$ uygun olması düşündürüyor beni, fakat genede dediğim gibi ASUS hoşuma gitti sanırım ve 1-1 muadili olarak MSI var ve sanırım bu durumda da tasarıma bakmak gerekir.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Şu cihaza bir 8GB daha tak tadından yenmesin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu modelde de AMD işlemci ve 16GB bellek var.

zekeriya.ozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şu cihaza bir 8GB daha tak tadından yenmesin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu modelde de AMD işlemci ve 16GB bellek var.
Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim AMD işlemciden çok soğumuş durumdayım ayrıca 1100$.Ama şu msı 1660ti'lı model 50$ daha pahalı 30$ ram alsam 450 lira daha verip onu almak sanırım çok daha mantıklı.Bu konuda çok bilgili değilim bu modelde ram için slot var mı acaba siz özellikler kısmında görebiliyor musunuz?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim AMD işlemciden çok soğumuş durumdayım ayrıca 1100$.Ama şu msı 1660ti'lı model 50$ daha pahalı 30$ ram alsam 450 lira daha verip onu almak sanırım çok daha mantıklı.Bu konuda çok bilgili değilim bu modelde ram için slot var mı acaba siz özellikler kısmında görebiliyor musunuz?
Elbette var. Aynı değerlerde ram alıp takabilirsin.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Öncelikli olarak Dell M15 serisi, Sonrasında ise Gigabyte Aorus serisini tavsiye ederim.
Telefonlarda geri dönüşte bir miktar kdv indirimi gibi bir indirim yapıyorlar ama laptoplarda bu durum nasıl bende bilmiyorum. Bilen varsa aydınlatsın lütfen :)

zekeriya.ozel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikli olarak Dell M15 serisi, Sonrasında ise Gigabyte Aorus serisini tavsiye ederim.
Telefonlarda geri dönüşte bir miktar kdv indirimi gibi bir indirim yapıyorlar ama laptoplarda bu durum nasıl bende bilmiyorum. Bilen varsa aydınlatsın lütfen :)
Teşekkür ederim.inceleyeceğim, yok hocam aksine vergi alıyorlar ?