Asus B450 Anakartlar 4400MHz Bellekler İçin Güncelleme Aldı

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben direkt hazıra kondum :

1575631076988.png

bunu yükledim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanman gerekli olan bios ,AGESA Pinnacle PI 1006 'sahip bios.Combo P1 olan bios,tavsiye edilmiyor. İşlemcin ,1 ve 2. nesil ryzen ise. :)
Dediğin bios modeli şu sitede linkli buldum :)

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Ben direkt hazıra kondum :

Ekli dosyayı görüntüle 82768

bunu yükledim.

Dediğin bios modeli şu sitede linkli buldum :)

Evet. :)

Bunu üst konu yapmakta fayda var.

Bi de ,anakart tablosu . :)

11.PNG

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Evet. :)

Bunu üst konu yapmakta fayda var.

Bi de ,anakart tablosu . :)

Ekli dosyayı görüntüle 82770
B450 Gaming Plus'ın High-End klasmanında olması gerçekten çok ilginç. Geçen kuzenime bilgisayar topladık. 3700X+B450 Gaming Plus Max ve 5700XT ana bileşenler. Gerçekten stok soğutucuya rağmen sistem öyle aman aman ısınmıyor. Yük altında 70 derece civarında seyrediyor. Tabi kasa içine aldığımız fanların ve iki egzoz fanın da etkisi vardır bu durumda illaki.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Anakartı dediğin
PinnaclePi
1.0.0.6
versiyon bios ile değiştiremedim, geçmiş versiyona geri dönülemez diyor :)

Bu sayfanın yönergelerini izliyorum, tam sonuç kısmına modlu biosu basmaya gelince benim bilgisayarda hata alıyorum :( ? Çözemedim bi türlü. Çoğu kişide çalışan şey sadece çok az kişide benimki gibi hata vermiş ve kimse açıklamada bulunmamış bunun üzerine... Ben yine de konuyu okuyanlar yararlanabilir diye kaynak olarak buraya atıyorum. Kesinlikle çok zor bir konu, tehlikeli bir konu, onun için herkes sorumluğuna göre yapsın.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
FLASH bellek ile yapıyorsun değilmi.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
sa konuyla alakalı değil arkadaşlar da bişey sorcam r7 2700x ile uyacak normal orta yollu bi anakart hangisidir? Bende b450 m pro vdh plus var kimi olur diyor kimi olmaz diyor kafam karıştı

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Taş gibi olur olmazı kim dedi gider döveriz.

Spesiyalite

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Evet fiyat yönünden fazla giren bir artış yokmuş pardon. ama b450 chipsetinde kullanılan soketler performansı kısılarak veriliyormuş bunu öğrendik. Ve şu VRM olayına neden hala bu kadar üste çıkartıyorsunuz anlamıyorum MSI Max anakartlar 4133mhz sunarken Asus 4400mhz hız sunabiliyor Asus burda daha iyi parça kullanıyor demek oluyor bu. Kendim 3600 kullanıyorum en küçük işlemde bile 4.2ghz da çalışan bir işlemci bunun overclok rekoru 4.3ghz sadece 1mhz çıkıyor bunun için MSI alsam ne olucak Asus'da yapamayacak mıyım ben bu değeri benim gözümde her zaman asus daha iyi bios üzerindeki ayarlardan tut satış sonrası desteğe kadar tabi sizin bildiğiniz başka bişey varsa geliştirilmeye açık bir yorum.
Tamamen katılıyorum. Ben Asus'dan farklı bir Anakart kullanmam. VRM olayı bu forumda çok fazla abartılarak seçim için tek kıstas olarak gösteriliyor. Benim için de Bios kalitesi ve Asus ismi çok daha önemli mesela. TUF 450'nin VRM soğutmaları çok küçük, giriş seviyesinde diye yerden yere vuruluyor; aynı kart overclock edilmiş 3700x'i bile stabil sıcaklık değerlerinde çalıştırabiliyor. Belli ki o devreler, kart ile kullanılacak hedef işlemcilere yeterli geldiği için tercih edilmiş. Ama gel gelelim ki bırakın 3600 3700'ü, 1600 için bile önerilmiyor forumda. Neden?
Ayrıca 2010 senesinde Asus yerine MSI tercih etmemle ilgili travmatik bir anım var :)

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Tamamen katılıyorum. Ben Asus'dan farklı bir Anakart kullanmam. VRM olayı bu forumda çok fazla abartılarak seçim için tek kıstas olarak gösteriliyor. Benim için de Bios kalitesi ve Asus ismi çok daha önemli mesela. TUF 450'nin VRM soğutmaları çok küçük, giriş seviyesinde diye yerden yere vuruluyor; aynı kart overclock edilmiş 3700x'i bile stabil sıcaklık değerlerinde çalıştırabiliyor. Belli ki o devreler, kart ile kullanılacak hedef işlemcilere yeterli geldiği için tercih edilmiş. Ama gel gelelim ki bırakın 3600 3700'ü, 1600 için bile önerilmiyor forumda. Neden?
Ayrıca 2010 senesinde Asus yerine MSI tercih etmemle ilgili travmatik bir anım var :)
Ben de asus tercih ederdim, msi anakart almıştım bi sorun yaşamadım ama asus ve doğulu üreticiler daha özgün ve güzel özellikler sunabiliyor, abd li şirketler kısıtlamalarla ürünlerini satıyolar sankim...

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemciler biraz ısındımı ,hemen konu açılır. Anakartları da aynı şekilde , düşünmekde yarar,çok.

a.PNG