Assassin's Creed Filmi Para Hedeflemiyor

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Assassin's Creed Filmi Para Hedeflemiyor

Uzun yıllardır devam eden meşhur oyun serisi Assassin's Creed, kısa bir süre sonra film olarak da sinemalarda olacak. Geliştirici Ubisoft ise hedeflerinin para kazanmak olmadığını söylüyor.

Son düzenleme:

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
zaten yeterince parayı oyun satarak kazandılar her nekadar düşüşe geçmiş olsalar bile yine de film den para kazanırlar dünya genelde iyi bir kitleye hitap ettiğini düşünüyorum

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Birak kendini tekrar eden yapısı olsa da ilk oyun ve Ezio'lu olanlar gerçekten güzeldi, 3 çöp, 4 ise AC serisi ile alakası olmasa da eğenceliydi. Sonraki oyunları 1er saat oynamadım bile, o kadar berbat. Artık ubisoft her yıl bi kaç tane AC oynu çıkarır oldu: yok rogue yok syndicate yanına da abur cubur AC india russia china bilmem ne... Artık bi bırakın şu turşunun suyunun suyunun suyunu çıkarmayı.
Film de zaten komple CGI, tutmayacağı belli olunca para için değilmiş, yav Ubi ve EA dediğin dini imanı paradır, çöp oyunlara hollywood yapımı gibi trailer çekip ön siparişte yarım yamalak oyunlara 180TL iteleyen ubisofttan bahsediyoruz. Parayı trailer yerine optimize edilmiş güzel oyunlar yapmaya harcasalar ya.

abcnet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1- Bu yıl sanıyorum yeni bir assassin oyunu çıkmıyor. Ubisoft sanırım Assassin serisine bu yıl ayıracağı bütçeyi önümüzdeki kışa goğru vizyona girecek olan film ile sınırlandırmış.
2- Film gişe başarısı beklememe düşüncesi;
a- Bu yıl oyun ve film ayrı kulvarlarda yarışmak yerine filme yoğunlaşıp oradan gelir elde etmenin peşinde olmanın ifadesi olabilir.
b- Assassin oyunlarını severler filmde oyun temasına bağlı kalınmasını istemişti. Senaryodan ve trailerlardan anladığım kadarıyla italyanın "İ" si yok(Bir "İ" harfi var ama o İSPANYA NIN "i" Sİ :) ) ROma'nın "R" si yok. başlı başına farklı bir konseptte... Buda demek oluyor ki azda olsa oyuncu kitlesinde OLUŞACAK bir hayal kırıklığını absorbe etmek için söylenmiş olabilir.
c- Filmi illaki ubisoft ufak çaplı bir ev ortamı yahut ona benzer bir yerde birkaç kişiye izletmiş yahut kendileri izlemişler VE PEK BEĞENMEYİNCE bu bağlamda film "tırt" olmasından mütevellit bu açıklmayı yapmış olabilirler.
d- Beklentileri ufak tutup potansiyel büyük başarıları "sürpriz olarak karşılamak isteyebilirler.

SONUÇ OLARAK; EFSANE OYUN SERİSİ "MAXPAYNE" i beyaz perdede görelim derken halüsinasyonlarla dolu rüya içinde debelenip duran bir "çöp" film tecrübesine tanık olduk... Bu sebepten topic başlığında geçen açıklamayı bu şekilde "kötümser" bir senaryo ile işledik, değerlendirdik.
UMUYORUM BEN VE BENİM GİBİ DÜŞÜNENLER YANILIR, UMUYORUM "Ezio-Altaîr" e değinilirde "ulan neymiş bu oyun" deyip tekrar eski assassinslerin özlemi depreşir. :)