ASROCK Fatal1ty 990FX Professional & GIGABYTE GA-990FXA-UD5 Sizce Hangisi ?

Bu konuyu okuyanlar

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar;

Elimde ASROCK Fatal1ty 990FX Professional ve GIGABYTE GA-990FXA-UD5 Anakartlar var sizce hangisini kullanmalıyım, Hangisi daha iyi ve uzun ömürlüdür?

Sistemin Geri Kalanı :

AMD FX8150 İşlemci
16 Gb Corsair Vengeance DDR-3 1600 Ram
256 Gb Corsair Force SSD
1Tb WD HDD
ASUS 7950 Directcu II 3Gb 38-Bit Ekran kartı
Xigmatek 750 Watt 80+ Gold PSU

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
asrock tabiki. üst sınıf bir anakart.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
İkisi de birbirine yakın kartlar ama bende aralarında tercih yapacak olsam asrock derdim. Ayrıca, buradaki karşılaştırmaya bakabilirsin.

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fiyat farkının farkındayım ama uzun ömürlülük bu konuda benim için önemli. ASRock 'a ne kadar güvenebilirim karar veremedim. :S

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Uzun ömürlü olmasından neyi kast ettiğini anlayamadım. Sonuçta asrock asus ve gigabyte'dan sonra dünyada en büyük 3. üretici konumunda. Örneğin sen eğer kalkıp aşırı derecede overlock yaparak donanıma sürekli fazladan yük bindirirsen, hangi marka olursa olsun ömrü kısalacaktır. Onun dışında gigabyte veya asus veya asrock diye fazladan kafa patlatmana gerek yok.

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Uzun ömürlü olmasından neyi kast ettiğini anlayamadım. Sonuçta asrock asus ve gigabyte'dan sonra dünyada en büyük 3. üretici konumunda. Örneğin sen eğer kalkıp aşırı derecede overlock yaparak donanıma sürekli fazladan yük bindirirsen, hangi marka olursa olsun ömrü kısalacaktır. Onun dışında gigabyte veya asus veya asrock diye fazladan kafa patlatmana gerek yok.

Eyvallah saolasın seçimimi ASRock 'tan yana kullanacağım diğer anakartı da arıza durumları için saklarım artık :)