Aşkın Gözyaşları Serisi

Bu konuyu okuyanlar

aylinseher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

Aşkın Gözyaşları serisinin tamamını okudum, en beğendiğim tebrizli şems oldu :) Muhteşem bir kitap, hatta bazı yerlerinde özellikle son bölümünde göz yaşlarımı gerçekten tutamadım. Size Mevlana ve Şems'in hayat hikayelerini nasıl birbirlerine kavuştuklarını ve ne zorluklar ne güzellikler yaşadığını anlatan, bazen hüzünlendirip bazen ders veren, Mevlana'nın hayatını gördükçe düşüncelerini okudukça ve Şems'e olan bağını hissettikçe elinizden bırakmak istemiyeceğiniz bir kitap. Gönlünde güzel şeylere yer olan herkesin okumasını isterim ;)
images

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence dişe dokunur bir kitap değil.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Listeme aldım. Kesinlikle okuyacağım.

Uzun süredir, İskender Hocamı takip ediyorum. Eğer bu tarz konulara ve divan edebiyatına ilginiz varsa İskender Pala'nın da eserlerini kaçırmayın derim. Eski eserleri okuyucu için biraz ağır olabilir ancak yıllar geçtikçe ve günümüze gelindikçe daha anlaşılır seviyelere geliyor.

aylinseher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kaç sayfa bu kitap?
240 sayfa, her kelimesi dolu dolu ;)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Listeme aldım. Kesinlikle okuyacağım.

Uzun süredir, İskender Hocamı takip ediyorum. Eğer bu tarz konulara ve divan edebiyatına ilginiz varsa İskender Pala'nın da eserlerini kaçırmayın derim. Eski eserleri okuyucu için biraz ağır olabilir ancak yıllar geçtikçe ve günümüze gelindikçe daha anlaşılır seviyelere geliyor.
Teşekkür ederm araştırıcam ;)

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bende okumustum gerçekten çok değerli bi kitap her kelimesi kelime olmaktan çok daha fazlası kitabın.

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
240 sayfa, her kelimesi dolu dolu ;)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Teşekkür ederm araştırıcam ;)

OD ve EFSANE ile başlamanızı tavsiye ederim. OD ile Yunus Emre'nin (ki yer yer Mevlana'ya da yer verilmekte), EFSANE ile Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatına yolculuk yapılmakta. inşAllah okuma fırsatınız olur ve umarım beğenirsiniz kitapları.

aylinseher

Asistan
Reaksiyon puanı
0
OD ve EFSANE ile başlamanızı tavsiye ederim. OD ile Yunus Emre'nin (ki yer yer Mevlana'ya da yer verilmekte), EFSANE ile Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatına yolculuk yapılmakta. inşAllah okuma fırsatınız olur ve umarım beğenirsiniz kitapları.
inşallah,okuduktan sonra buradan tekrar yazıcam :)

Son mesajlar