Askerlikle ilgili GATA'nın yazdıgı kodlar ?

Bu konuyu okuyanlar

laziberepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle selamın aleyküm askerı subeye gıttıkten sonra gataya sevk ıstedım gozum ıcın heyet karsısına cıkaracaklardı ancak benım red karsılıgım ile bı kagıt verıp subeye yolladılar kagıtta yazanlar sunlar ;
KARAR : VO:0,3/TAM A/5 F-1'UYAR. ASKERLİĞE ELVERİŞLİDİR.KOMANDO OLAMAZ
bana bu fotografta ne yazdıgını söyleyebilirmisiniz bilgisi olan karar ne anlama gelıyor ?
ve acemi birlikte tekrar sevk ıstıyebılırmıyım göz durumum o tarihten itibaren görme açısında gerilemiş durumda.
gece körlüğüm odaklanamama durumu sag gözumle hıc görememekteyım sol gözle bakıyorum dunyaya
sag gözumle 1 metre önumdeki arabanın plakasını dahı okuyamıyorum sol gözumu kapatmıs oldugum halde.
Çürük raporu alabılme durumum varmı ? var ise nasıl alabılırım tavsiyeleriniz nelerdir askerlık yapmak ıstemeyen bırısı degılım kesinlikle heleki böyle bir zamanda... ancak sol gözümede birsey olursa benım hayatım bitti demektir sag gözum ıcın yapabılecek hıc bır amelıyat yok su anda.
ve bu çuruk raporu ıcın hastaneye acemı bırlıktemı sevk ıstemelıyım yoksa usta bırlıktemı bılgılendırırsenız sevinirim.
değerli yorumlarınız ıcın tesekkur edıyorum allaha emanet.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Hocam A/5 dediği kısımda askerlik yapmaya elverişsiz bir durum olmadığını söylüyor. Oradaki 5 ise büyük bir ihtimal gözünüzle ilgili sorunu temsil ediyor.

laziberepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyvAllah üstad göz gezdirdim .
sen git paşa paşa yap .
bende o yondeyım kararımı degıstırmeyı dusunmuyorum fakat biraz derin düşününce insanın kafası karısıyor ustad
Hocam A/5 dediği kısımda askerlik yapmaya elverişsiz bir durum olmadığını söylüyor. Oradaki 5 ise büyük bir ihtimal gözünüzle ilgili sorunu temsil ediyor.
silah tutamıyacagım askerde ne anladım o askerlıkten nöbette tutturmayacaklar tırıvırı işlere kosturacaklar diye düşünüyorum sizcede öyle degılmi ?

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Eğer kafanızda askerlik yapmak varsa bir an önce gidin hocam. Ne görev verecekleri önemli değil. Şuanki durumunuzu bilmiyorum ama ileride işe girmeye kalkarsınız veya evlilik gibi bir olay olur ondan sonra gitmesi çok daha zor olur. Eğer durumunuz varsa uzatarak bedelli beklenebilir. Yaş ilerledikçe askerlik yapması zor olur.

laziberepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer kafanızda askerlik yapmak varsa bir an önce gidin hocam. Ne görev verecekleri önemli değil. Şuanki durumunuzu bilmiyorum ama ileride işe girmeye kalkarsınız veya evlilik gibi bir olay olur ondan sonra gitmesi çok daha zor olur. Eğer durumunuz varsa uzatarak bedelli beklenebilir. Yaş ilerledikçe askerlik yapması zor olur.
su an tam yasıma göre gidiyorum 95/4 kasım ayı gibi acemı bırlıgıme teslım olucam galıba b gitmezsem eger.
hayırlısı ıle o zaman sulusu beklemekteyım teşekkür ederim..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
elektrik,elektronik eml mezunu isen elektrikçi olursun yada muhabere kademede takılırsın kömür olmuş sahra telefonu tamir edersin.

laziberepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elektrik,elektronik eml mezunu isen elektrikçi olursun yada muhabere kademede takılırsın kömür olmuş sahra telefonu tamir edersin.
malesef hocam orta okul terk o zamandan beri calısıyorum yaptıgım iş Güvenlık görevlisi- şoför - bilgisayar teknik - diplomam yok .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Belli olduktan sonra erteletme gibi bir imkan var mı ?
diplomam yok hocam orta 2 terk :/

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Allah kolaylık versin hocam. Askerlik zor. Askerlerin içinde büyüdüm o ortamı iyi bilirim.

laziberepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah kolaylık versin hocam. Askerlik zor. Askerlerin içinde büyüdüm o ortamı iyi bilirim.
EyvAllah allah razı olsun her işin bi zorlugu vardır ama askerlık bambaşka birşey farkındalık içerisindeyim 365 gün yat kalk koş otur kalk aynı adamlar piskolojik açıdan etkıler etkilemez gidenlerin hepsi etkilendıgını söyluyor gittiğimde fazla kasmamaya gayret gösterıcem sonuçta bu askerlık vatan borcu ödenmesi gerekıyor ve gidip seve seve ödüyeceğiz öyle yada böyle . de biraz zorluyacak gibi :hammer:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
malesef hocam orta okul terk o zamandan beri calısıyorum yaptıgım iş Güvenlık görevlisi- şoför - bilgisayar teknik - diplomam yok .

diplomam yok hocam orta 2 terk :/

bilgisayardan anlıyorsan ms-word,exel biliyorsan yazıcı olursun sen muhabere kademe var talep ederseler atla lehim yapmayı öğren takıl öyle.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Doğu ve güneydoğuda yapmazsan fazla etkilemez hocam. Sakin bir yerde yaparsan misal nevşehir, uşak gibi rahat edersin.

laziberepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayardan anlıyorsan ms-word,exel biliyorsan yazıcı olursun sen muhabere kademe var talep ederseler atla lehim yapmayı öğren takıl öyle.
bilgisayarda world exel vb sıkıntısız anlıyorum teknik sorunları no problem. lehim de yapılır yazıcılık dedıgımız muhabet iyimidir veya şoförlük olabılırmı kütük artvin- ikamet istanbul ehlıyet var

Doğu ve güneydoğuda yapmazsan fazla etkilemez hocam. Sakin bir yerde yaparsan misal nevşehir, uşak gibi rahat edersin.
valla hocam cok ıstıyorumkı doguda yapmayı ama rabbim buna izin vermedi gözümden dolayı
ondan ötürü olacaksa herkez gibi sakin bir yerde olmasını ıstıyorum bende. inşALLAH bakalım sulus yerımız neresı olucak.

Son mesajlar