Askerlik tecili nasıl ayarlayabilirim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Bepob

Profesör
Şuan lise mi okuyorsun veya üniversite mi ? ve kaçıncı sınıfsın

Bepob

Profesör
Önlisans 2.yıl ama uzadı.:(
Şimdi ön lisans ise bittiği zaman 2 sene daha tecil gözüküyor otomatikmen eskiden kendin tecil ettirirdin şimdi otomatik oluyor senin bu seneyle birlikte tahminen 2 sene tecilin olur en fazla tahmini olarak. Eğer ki kısa dönem istiyorsan + tecil hakkı için dgs ye gir aöf açıktan bir şey tuttur 2022 ye kadar uzar

Wazzie

Üyecik
Bildiğim kadarıyla son değişiklik ile aktif öğrencilik hayatın devam ettiği müddetçe tecil ediyorlar. 29 yaşına gelindiğinde hala öğrenciyseniz okulunuz dondurulup askerliğe çağrılıyorsunuz.

Normal şartlarda Üniversiteyi bitirip ilişiğiniz kesildiğinde 2 yıl daha tecil hakkınız olur bunun yanında staj doktora yüksek lisans gibi programlara dahil olunduğunda yaş sınırı 35 e çıkar yine yaş 35 olduğunda henüz eğitim sürecini doldurmadığınızda yine askerlik görevine çağırılıyorsunuz.
Mesela ben staj yapıyorum ve tecil ettirdim 35 e kadar sorun yok. Mesela staj 1.5 senede bitti ve ben 25 yaşındayım 35 e kadar hakkım oluyor mu

Şimdi ön lisans ise bittiği zaman 2 sene daha tecil gözüküyor otomatikmen eskiden kendin tecil ettirirdin şimdi otomatik oluyor senin bu seneyle birlikte tahminen 2 sene tecilin olur en fazla tahmini olarak. Eğer ki kısa dönem istiyorsan + tecil hakkı için dgs ye gir aöf açıktan bir şey tuttur 2022 ye kadar uzar
Sağol zaten o mevzuları biliyorum ama artık 2+2 bitirdiğin zaman 4 yerine geçiyor yavaş yavaş.:)

Bepob

Profesör
Sağol zaten o mevzuları biliyorum ama artık 2+2 bitirdiğin zaman 4 yerine geçiyor yavaş yavaş.:)
Yanlış anlama sonra herkes bu konuda farklı bir şeyler söyler ben yerinde teyit ettim.Dgs yapacağın zaman +2 seneden fazla verir

29 yaşına kadar üniversite okumak şartı ile askerliğini tecil ettirebilirsin fakat aktif öğrencilik hayatın bittikten sonra her yıl kendin tecil ettiriyorsun. 30 yaşından gün aldığın an yoklama kaçağı olarak gözükürsün ve çevirmelerde durdurulursun.

zamanı geldiğinde her ülkesini seven kişi askerliğini yapmalı. bedelli yapanlar ve askerliği boştan yere uzatanlar vatanını sevmeyenlerdir. her türk vatandaşı asker ocağının kokusunu azda olsa almalı bence

Snickers

Profesör
Ya da 3 yıl sanırım yurt dışın da çalışıyorsun 1000$ dolara bedelli oluyorsun temizinden ben de universteyi uzattığım da böyle bir sorunla karşılaşmadım.Otomatik okul uzatmıştı.Karabük Safranbolu MYO. ;)

Aedon

Profesör
Ben de bedelli bekleyenlerdenim :D
Cikmazsa 29a kadar yolu var ondan sonrasi Allah kerim :D

stat counter