Askerlik tecili nasıl ayarlayabilirim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Arkadaşlar 2018'de benim tecil bitecek fakat okulu hala bitiremedim bu durumda ne olacak,bilen varsa ve cevaplarsa çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
Not:Öğrenciliğim hala devam ediyor.

Fragger

Front-end Developer | [email protected]
Arkadaşlar 2018'de benim tecil bitecek fakat okulu hala bitiremedim bu durumda ne olacak,bilen varsa ve cevaplarsa çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
Not:Öğrenciliğim hala devam ediyor.
Öğrenciliğin devam ediyormuş zaten bu durumda normalde okul kendisi uzatması gerekiyor eğer uzatmıyorsa, öğrenci belgesiyle en yakın askerlik şubesine giderek tecili uzatabilirsin

_X_

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir!
Öğrenciliğin devam ediyormuş zaten bu durumda normalde okul kendisi uzatması gerekiyor eğer uzatmıyorsa, öğrenci belgesiyle en yakın askerlik şubesine giderek tecili uzatabilirsin
Arkadaşımızın aynen dediği gibidir.
Öğrenci belgesiyle gidip aktif öğrencilik durumunu bildiriyorsun akabinde tecil ettiriyorsun.

Peki ne kadar uzatıyorlar acaba herkese çok teşekkür ederim.:)

_X_

Peki ne kadar uzatıyorlar acaba herkese çok teşekkür ederim.:)
Bildiğim kadarıyla son değişiklik ile aktif öğrencilik hayatın devam ettiği müddetçe tecil ediyorlar. 29 yaşına gelindiğinde hala öğrenciyseniz okulunuz dondurulup askerliğe çağrılıyorsunuz.

Normal şartlarda Üniversiteyi bitirip ilişiğiniz kesildiğinde 2 yıl daha tecil hakkınız olur bunun yanında staj doktora yüksek lisans gibi programlara dahil olunduğunda yaş sınırı 35 e çıkar yine yaş 35 olduğunda henüz eğitim sürecini doldurmadığınızda yine askerlik görevine çağırılıyorsunuz.

Son düzenleme:
@_X_ ve @Ben Kenobi (Luk usta) çok sağolun ben de çıkmazda kaldım bir an için.:)

_X_

okul devam ederse tecil uzar. sıkıntı olmaz.
Yaş sınırına takılıyor ;)
Tabi eskisi gibi sıkı olan bir durum olmayışından ötürü kaçak halde devam edebilir.
Böyle bir durumda yakalanması halinde ailesiyle vedalaştırılıp kışlaya götürülür,
Bi süre bitkisel hayat yaşar ki az şahit olmadım böylesi sahnelere.

Yaş sınırına takılıyor ;)
Tabi eskisi gibi sıkı olan bir durum olmayışından ötürü kaçak halde devam edebilir.
Böyle bir durumda yakalanması halinde ailesiyle vedalaştırılıp kışlaya götürülür,
Bi süre bitkisel hayat yaşar ki az şahit olmadım böylesi sahnelere.
arkadaşı bir yüksek lisansa başlatalım :D

GodCo

Üyecik
Arkadaşlar bende 19 yaşındayım lise Geçen sene bitti ygs için 1 sene bekledim üniversiteye gidecem ve şubatta 20 yaşındayım benim ne yapmam gerekli gidip tecilmi edim yoksa üniversiteye gidince oto uzar mı?

mzafa

Asistan
üniversite bittikten sonra, 2 yıl kendiliğinden tecil oluyor, ancak o 2 yıldan sonra halen gitmek istemiyorsan yüksek lisans yapman gerekiyor, tabi bu yaş 29' a kadar geçerli, 29'dan sonra ne yapsan boş, göklerden gelen bir kararla nur topu gibi bir askersin :D
--- Gönderi Güncellendi ---
üniversite bittikten sonra, 2 yıl kendiliğinden tecil oluyor, ancak o 2 yıldan sonra halen gitmek istemiyorsan yüksek lisans yapman gerekiyor, tabi bu yaş 29' a kadar geçerli, 29'dan sonra ne yapsan boş, göklerden gelen bir kararla nur topu gibi bir askersin :D

_X_

Arkadaşlar bende 19 yaşındayım lise Geçen sene bitti ygs için 1 sene bekledim üniversiteye gidecem ve şubatta 20 yaşındayım benim ne yapmam gerekli gidip tecilmi edim yoksa üniversiteye gidince oto uzar mı?
Mezuniyet yılından sonra 3 yıl tecilli olursun. Bunu diploman ile şubeye gidip halledersin.
Üniversiteye geçişinde süreniz bitmiş ise kayıt işlemleri sonrası öğrenci belgesi alarak şubeye gidip durumunuzu güncellersiniz..

Okul otomatik tecil eder lakin 94 ve öncesi kanunu olması gerekiyor ve seninde o kanuna tabi olman gerekiyor yoksa sen belge alıp kendin gidip halledeceksin okulu ara sor en garantili yanı öyle olur zaten kayıt esnasında askerlikle ilgili belgelerde gerekenler söyleniyor.:)

stat counter