Askerlik tecili nasıl ayarlayabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Arkadaşlar 2018'de benim tecil bitecek fakat okulu hala bitiremedim bu durumda ne olacak,bilen varsa ve cevaplarsa çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
Not:Öğrenciliğim hala devam ediyor.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Arkadaşlar 2018'de benim tecil bitecek fakat okulu hala bitiremedim bu durumda ne olacak,bilen varsa ve cevaplarsa çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
Not:Öğrenciliğim hala devam ediyor.

Öğrenciliğin devam ediyormuş zaten bu durumda normalde okul kendisi uzatması gerekiyor eğer uzatmıyorsa, öğrenci belgesiyle en yakın askerlik şubesine giderek tecili uzatabilirsin

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
Öğrenciliğin aktifse okul uzatır.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Öğrenciliğin devam ediyormuş zaten bu durumda normalde okul kendisi uzatması gerekiyor eğer uzatmıyorsa, öğrenci belgesiyle en yakın askerlik şubesine giderek tecili uzatabilirsin

Arkadaşımızın aynen dediği gibidir.
Öğrenci belgesiyle gidip aktif öğrencilik durumunu bildiriyorsun akabinde tecil ettiriyorsun.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Peki ne kadar uzatıyorlar acaba herkese çok teşekkür ederim.:)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
27 ya da 28 yaşına kadar sanırım, emin değilim

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Peki ne kadar uzatıyorlar acaba herkese çok teşekkür ederim.:)

Bildiğim kadarıyla son değişiklik ile aktif öğrencilik hayatın devam ettiği müddetçe tecil ediyorlar. 29 yaşına gelindiğinde hala öğrenciyseniz okulunuz dondurulup askerliğe çağrılıyorsunuz.

Normal şartlarda Üniversiteyi bitirip ilişiğiniz kesildiğinde 2 yıl daha tecil hakkınız olur bunun yanında staj doktora yüksek lisans gibi programlara dahil olunduğunda yaş sınırı 35 e çıkar yine yaş 35 olduğunda henüz eğitim sürecini doldurmadığınızda yine askerlik görevine çağırılıyorsunuz.

Son düzenleme:

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
@_X_ ve @Ben Kenobi (Luk usta) çok sağolun ben de çıkmazda kaldım bir an için.:)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
okul devam ederse tecil uzar. sıkıntı olmaz.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
okul devam ederse tecil uzar. sıkıntı olmaz.
Yaş sınırına takılıyor ;)
Tabi eskisi gibi sıkı olan bir durum olmayışından ötürü kaçak halde devam edebilir.
Böyle bir durumda yakalanması halinde ailesiyle vedalaştırılıp kışlaya götürülür,
Bi süre bitkisel hayat yaşar ki az şahit olmadım böylesi sahnelere.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Yaş sınırına takılıyor ;)
Tabi eskisi gibi sıkı olan bir durum olmayışından ötürü kaçak halde devam edebilir.
Böyle bir durumda yakalanması halinde ailesiyle vedalaştırılıp kışlaya götürülür,
Bi süre bitkisel hayat yaşar ki az şahit olmadım böylesi sahnelere.
arkadaşı bir yüksek lisansa başlatalım :D

GodCo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bende 19 yaşındayım lise Geçen sene bitti ygs için 1 sene bekledim üniversiteye gidecem ve şubatta 20 yaşındayım benim ne yapmam gerekli gidip tecilmi edim yoksa üniversiteye gidince oto uzar mı?

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
üniversite bittikten sonra, 2 yıl kendiliğinden tecil oluyor, ancak o 2 yıldan sonra halen gitmek istemiyorsan yüksek lisans yapman gerekiyor, tabi bu yaş 29' a kadar geçerli, 29'dan sonra ne yapsan boş, göklerden gelen bir kararla nur topu gibi bir askersin :D
--- Gönderi Güncellendi ---
üniversite bittikten sonra, 2 yıl kendiliğinden tecil oluyor, ancak o 2 yıldan sonra halen gitmek istemiyorsan yüksek lisans yapman gerekiyor, tabi bu yaş 29' a kadar geçerli, 29'dan sonra ne yapsan boş, göklerden gelen bir kararla nur topu gibi bir askersin :D

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Arkadaşlar bende 19 yaşındayım lise Geçen sene bitti ygs için 1 sene bekledim üniversiteye gidecem ve şubatta 20 yaşındayım benim ne yapmam gerekli gidip tecilmi edim yoksa üniversiteye gidince oto uzar mı?

Mezuniyet yılından sonra 3 yıl tecilli olursun. Bunu diploman ile şubeye gidip halledersin.
Üniversiteye geçişinde süreniz bitmiş ise kayıt işlemleri sonrası öğrenci belgesi alarak şubeye gidip durumunuzu güncellersiniz..

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Okul otomatik tecil eder lakin 94 ve öncesi kanunu olması gerekiyor ve seninde o kanuna tabi olman gerekiyor yoksa sen belge alıp kendin gidip halledeceksin okulu ara sor en garantili yanı öyle olur zaten kayıt esnasında askerlikle ilgili belgelerde gerekenler söyleniyor.:)

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Şuan lise mi okuyorsun veya üniversite mi ? ve kaçıncı sınıfsın

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Önlisans 2.yıl ama uzadı.:(

Şimdi ön lisans ise bittiği zaman 2 sene daha tecil gözüküyor otomatikmen eskiden kendin tecil ettirirdin şimdi otomatik oluyor senin bu seneyle birlikte tahminen 2 sene tecilin olur en fazla tahmini olarak. Eğer ki kısa dönem istiyorsan + tecil hakkı için dgs ye gir aöf açıktan bir şey tuttur 2022 ye kadar uzar

Wazzie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bildiğim kadarıyla son değişiklik ile aktif öğrencilik hayatın devam ettiği müddetçe tecil ediyorlar. 29 yaşına gelindiğinde hala öğrenciyseniz okulunuz dondurulup askerliğe çağrılıyorsunuz.

Normal şartlarda Üniversiteyi bitirip ilişiğiniz kesildiğinde 2 yıl daha tecil hakkınız olur bunun yanında staj doktora yüksek lisans gibi programlara dahil olunduğunda yaş sınırı 35 e çıkar yine yaş 35 olduğunda henüz eğitim sürecini doldurmadığınızda yine askerlik görevine çağırılıyorsunuz.
Mesela ben staj yapıyorum ve tecil ettirdim 35 e kadar sorun yok. Mesela staj 1.5 senede bitti ve ben 25 yaşındayım 35 e kadar hakkım oluyor mu

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Şimdi ön lisans ise bittiği zaman 2 sene daha tecil gözüküyor otomatikmen eskiden kendin tecil ettirirdin şimdi otomatik oluyor senin bu seneyle birlikte tahminen 2 sene tecilin olur en fazla tahmini olarak. Eğer ki kısa dönem istiyorsan + tecil hakkı için dgs ye gir aöf açıktan bir şey tuttur 2022 ye kadar uzar
Sağol zaten o mevzuları biliyorum ama artık 2+2 bitirdiğin zaman 4 yerine geçiyor yavaş yavaş.:)

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Sağol zaten o mevzuları biliyorum ama artık 2+2 bitirdiğin zaman 4 yerine geçiyor yavaş yavaş.:)

Yanlış anlama sonra herkes bu konuda farklı bir şeyler söyler ben yerinde teyit ettim.Dgs yapacağın zaman +2 seneden fazla verir

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Yanlış anlama sonra herkes bu konuda farklı bir şeyler söyler ben yerinde teyit ettim.Dgs yapacağın zaman +2 seneden fazla verir
Ben de öyle biliyordum ama çevremde yaşandığı için söylüyorum.