Askerlik tecili hakkında yardıma ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

fatihsl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forumda yeniyim Öncelikle herkese merhaba.
Askerlikle ilgili bir problemim var
2002de muayeneye girip tecil hakkından yararlandım. 2005 te eğitim fakültesini kazanıp kayıt yaptırdım ve şu an mezun olacak durumdayım.
Kayıt olurken üniversite "hizmete özel" diye bir belge düzenleyip askerlik şubesine teslim etmem gerektiğini söyledi ve gidip bıraktım. Şubeden bir daha herhangi bir tebliğat vb gönderilmedi.
Bu dönem üniversite bitiyor ancak büyük olasılıkla atanamayacağım. Bir sene daha kpss ye hazırlanmam gerekiyor. Bu durumda tekrar bir tecil hakkı tanınıyor mu? Ne yapmam gerek lütfen bana yol gösterin.
Güzel günler dilerim.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Üniversite öğrenimi boyunca zaten direkt tecillisin. Fakat üniversite bittikten sonra 2 yıl tecil hakkın daha var. Biter bitmez diploma ile birlikte askerlik şubesine gidersen tecilini 2 yıl daha uzatırsın.

caglaraa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 yıllık fakülte mezunlarına yeni (geçen sene) çıkan yasayla 2 yıl tecil hakkı tanınıyor. Bizzat ben de yararlandım bu yasadan. Diplomanı al ve kayıtlı bulunduğun askerlik şubesine git. Orda zaten senin bilgilerin var. Dilekçe yazıp tecil hakkını kullanmaya başlayabilirsin.

Umarım "iş bulma sıkıntısından" bir an önce kurtulursun! Umarım kimse bu sıkıntıyı yaşamaz!

fatihsl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim. Yanlış anlamadıysam üniversitenin verdiği o belge ikinci tecil olarak sayılmıyor o zaman. Peki kpss sonucunu beklemeden, mezun olur olmaz mı yapmam gerekiyor tecil için başvuruyu?

teşekkür ederim caglaraa, umarım iş bulma sıkıntısı yaşanmadığı günleri görebiliriz :)

fatihsl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benzer durumda olanlar için kanun değişkliğini ekledim:
kanund.jpg

http://www.asal.msb.gov.tr/

bu durumda seçim yapmak çok zor;
askerlik süresi değişmeden gitmek? <-> ertelemek?

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
çıkışla birilikte askerlik şubeye başvur iki sene tecil ederler.

fatihsl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Durum onu gösteriyor.
Sanırım yüksek lisans için de şansımı deneyeceğim (ALES gayet iyi geçti :) ama mülakat engeli var tabi) için mezun olur olmaz soluğu şube de alacağım

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
hafta sonu mu girdin:)

hangi üniversitede , hangi bölümdesin? Mülakat olmayan okllar var iyi araştır

fatihsl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet hafta sonu
sözel sonlara doğru biraz zorladı ama iyiydi. o aşamaya gelebilirsem araştıracağım artık.

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
arkadaşlar benimde şöyle bir sorunum var, üniversite okuyorum 2 yıllık hala daha üniversiteyi bitiremedim, okula başladığımdan itibaren hep techilliyim biri çıkıp sen kaçaksın diye bir teblikat gelmedi aslında techil süresi 3 yıldır, ben bu süreyi açtım 4 oldu techil hakkım bir nevi kaçak sayılıyorum teblikat gelmemeside düşündürücü, bu ay askerliğe başvuracağım zaten okulu bitiremedim yaş da geçiyor 25 olduk biraz utanç bir durum kendi kendime kızıyorum.:angry:

şuan kaçakmı sayılıyorum arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim.