Askere 6 gün kala sevgilim terketti.

Bu konuyu okuyanlar

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar sevgilim askere 6 gün kala terketti. 15 Aralıkta askere gideceğim. Sizce neyin nesi bu? Askerde delirmemi istiyor acaba? Nasıl.bir durum anlamadım. Sizce akıllı, mantıklı bir insan askere gidecek birine bunu yapar mı? Sizce ne yapmalıyım? Ciddi yorumlar bekliyorum.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
bos-ver_617060.jpg

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
çok büyük geçmiş olsun

M

Murat Burç

SDN Okuru
Senden vazgeçmiş çoktan. Belli etmemiş. Askerde soğuk davranıp bırakmayı planlıyormuş fakat dayanamayıp söyleyivermiş üstüne bir de ileride ne bileyim askerden gelince sorun çıkarmasın şimdi söyleyeyim de kurtulayım diye hemen söyleyeyim diye düşünmüş olabilir.
Uzun lafın kısası ondan sana hayır gelmez.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Senden vazgeçmiş çoktan. Belli etmemiş. Askerde soğuk davranıp bırakmayı planlıyormuş fakat dayanamayıp söyleyivermiş üstüne bir de ileride ne bileyim askerden gelince sorun çıkarmasın şimdi söyleyeyim de kurtulayım diye hemen söyleyeyim diye düşünmüş olabilir.
Uzun lafın kısası ondan sana hayır gelmez.

Bende senin gibi düşündüm. Ama söylediğimde kabul etmedi ve inandırıcı gelmedi. 5 yıl geçmişimiz vardı. Sence bir insan bunu cahillikten yapabilir mi ya da düşüncesizlikten? Çünkü askere gidiyorum 30-40-50 kişilik belki 100 kişilik koğuşta, soğuk yatakta, dört duvar arasında sürekli iletişimi olmayan bir yere gidiyorum. Tatile gitmiyorum. Bir insan harbiden bu kadar acımasız olabilir mi?
--- Gönderi Güncellendi ---
çok büyük geçmiş olsun

Teşekkür ederim kardeşim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende senin gibi düşündüm. Ama söylediğimde kabul etmedi ve inandırıcı gelmedi. 5 yıl geçmişimiz vardı. Sence bir insan bunu cahillikten yapabilir mi ya da düşüncesizlikten? Çünkü askere gidiyorum 30-40-50 kişilik belki 100 kişilik koğuşta, soğuk yatakta, dört duvar arasında sürekli iletişimi olmayan bir yere gidiyorum. Tatile gitmiyorum. Bir insan harbiden bu kadar acımasız olabilir mi?
Anne'nin karnını deşip tam gelişmemiş bebekle futbol oynadığı, insan yiyenlerin olduğu, insanları yağlı kazığa oturtanların olduğu, zenginin fakir diye fakiri aşağılayıp eziyet ettiğinden başlayıp aynı anda iki erkeği aynı anda idare edenlerin olduğu aldatmayı basit bir olay olarak görenlerin olduğu, aile dağıtmayı basitleştirenlerin olduğu çok anormal ve psikopat bir ortamda olduğumuz şu dünyada ben bu hayatta namümkün bir şey göremiyorum.
Çok mu anormal şeylerden bahsettim bilmiyorum ama dediğim gibi imkansız olanaksız bir şey bence yok.
Evet insanlar acımaz hem de bundan çok daha acımasız. Ha öyle süper hayat tecrübesi olan biri olarak söylemiyorum onu da belirteyim öyle konuşuyorum işte.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Ne diyim o zaman canı sağolsun o zaman. O beni düşünmezken ben onu bu konumda bile düşünüyorum. Sonuçta asker ocağı... Şehit düşmekte var. İnşallah sonradan pişman olmaz. İnşallah bende kafayı yemem.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne diyim o zaman canı sağolsun o zaman. O beni düşünmezken ben onu bu konumda bile düşünüyorum. Sonuçta asker ocağı... Şehit düşmekte var. İnşallah sonradan pişman olmaz. İnşallah bende kafayı yemem.
Hayırlısı olsun. Hayırlı teskereler diliyorum size. Allah kolaylık versin.

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Daha iyi, aglama artik. Daha güzel ve daha iyi kizlar bitmis olamaz degil mi.
hicbir kimse vazgecilmez degildir demek oluyor ki sende ondan vazgecebilirsin .
Öneml olan sensin sen varsan hersey var son yoksan hicbirsey yok,
intikam vs ile zaman harcama zaman en degerli seydir ki degmeyecek seyler icin zaman harcamak ahmakliktir,
Zaten iyi yada kötü onunla evlenmedigine sükret. yoksa bir de nafaka öderdin zavallica ve yillarca,

BilisimMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam bir sorumsuzluk örneğidir. Murat Burç arkadaşıma katılıyorum. Kız senin askere gideceğini bildiği halde en başta söylemediyse bunu ve çok kısa bir zaman kala bunu dile getirmişse kız gerçekten seni önemsemiyordur. Başına bir şey gelse dahi seni önemsemez bu kız. Onun için boşver. Ne olursa olsun askere gidecek biri için yapılmaması bir davranıştır. Gerekirse kız yine idare etmeliydi. Bana çok acımasızca geldi. Askerde neler neler oluyor bir ton dert varken. İletişim yok, bir ton erkeğin arasında farklı bir ses duymak ister insan, özler, hasret kalır. Benim bir arkdaşımın başına gelmişti. Bir şey olmaz diye gitti. Orda yanlız kalınca delirdi hasretten. İnsan bu, orda zaten yanlız olacaksın bide bu kız seni yanlız bırakmış. Böyle insanlar için emin ol üzmeye değmez. Eden bulur kardeşim emin ol. Sen rahat rahat yap askerliğini kafanada takma. Demekki değmeyecek biriymiş. Kafan rahat olsun askerde,olmalıda yoksa işin içinden çıkmazsın. Allah yardımcın olsun. Hayırlı teskereler diliyorum.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Daha iyi, aglama artik. Daha güzel ve daha iyi kizlar bitmis olamaz degil mi.
hicbir kimse vazgecilmez degildir demek oluyor ki sende ondan vazgecebilirsin .
Öneml olan sensin sen varsan hersey var son yoksan hicbirsey yok,
intikam vs ile zaman harcama zaman en degerli seydir ki degmeyecek seyler icin zaman harcamak ahmakliktir,
Zaten iyi yada kötü onunla evlenmedigine sükret. yoksa bir de nafaka öderdin zavallica ve yillarca,

Öyle bir düşüncem yok şükür. Diyecek laf bulamıyorum sadece. İnsanlarda akıl tutulması var ona şaşırıyorum. Tatile gitmiyorum ki. Çok kolaymış gibi görüyor askerliği, zaman geçirmeyi. Bir şey olmaz araştırdım ben kötü.yorum okumadım hiç diyip çekti gitti. Bu kadar vurdum duymaz bir kız işte. Bemde kızardım ederdim ama la böyle bir durumda ben kesinlikle yapmazdım böyle bir şey. Cahilin önde gideniymiş, cahilliğine veriyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Tam bir sorumsuzluk örneğidir. Murat Burç arkadaşıma katılıyorum. Kız senin askere gideceğini bildiği halde en başta söylemediyse bunu ve çok kısa bir zaman kala bunu dile getirmişse kız gerçekten seni önemsemiyordur. Başına bir şey gelse dahi seni önemsemez bu kız. Onun için boşver. Ne olursa olsun askere gidecek biri için yapılmaması bir davranıştır. Gerekirse kız yine idare etmeliydi. Bana çok acımasızca geldi. Askerde neler neler oluyor bir ton dert varken. İletişim yok, bir ton erkeğin arasında farklı bir ses duymak ister insan, özler, hasret kalır. Benim bir arkdaşımın başına gelmişti. Bir şey olmaz diye gitti. Orda yanlız kalınca delirdi hasretten. İnsan bu, orda zaten yanlız olacaksın bide bu kız seni yanlız bırakmış. Böyle insanlar için emin ol üzmeye değmez. Eden bulur kardeşim emin ol. Sen rahat rahat yap askerliğini kafanada takma. Demekki değmeyecek biriymiş. Kafan rahat olsun askerde,olmalıda yoksa işin içinden çıkmazsın. Allah yardımcın olsun. Hayırlı teskereler diliyorum.

Bir erkek bunları düşenebiliyor ama bir kız düşünemiyor. Günümüz kızlarında ciddi bir problem var bundan emin oldum. Verecekleri kararların sonuçlarını bence düşünemiyorla, düşünme sorunu var insanlarda. Ama Allah'a bıraktım ben. En iyisini o bilir.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
İyi taraftan bak askerde özleyeceğin kişi sayısı azalacak...

Revanty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar sevgilim askere 6 gün kala terketti. 15 Aralıkta askere gideceğim. Sizce neyin nesi bu? Askerde delirmemi istiyor acaba? Nasıl.bir durum anlamadım. Sizce akıllı, mantıklı bir insan askere gidecek birine bunu yapar mı? Sizce ne yapmalıyım? Ciddi yorumlar bekliyorum.
Geçmiş olsun hocam

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Bence askerliğini birkaç ay daha uzatmalısın.bu kafayla askerlik yapılmaz.hem kendine, hem arkadaşlarına, komutanlarına zarar verebilirsin.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
En içten hislerimle yazıyorum inşallah Allah şehit olmayı nasip eder. Mederatör konuyu kapatabilir.

Herkese teşekkür ederim cevapları için.

sacramentun

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Askerliğimi bitireli 13 yıl oldu. Şindi senin yaşadığın ve yazdığın mesajları okuyup, kendi yaşadıklarım ile kıyasladım da, gerçekten o günlere gülüyorum şuan...

Gerçekten aptalmışız,safmışız o zamanlar. Ben askere giderken, sevgilimden ayrıldığım da, başkasıyla evlenmişti... hemde zaman kaybetmeden.. bu psikoloji ile yaptım ve bitirdim ben askerliğimi...

İşin en acı tarafı da ne biliyor musun güzel kardeşim ?

Askerden geldiğimde, kendime yeni bir hayat ve düzen kurup,herşeyi yoluna koyduğumda bir gece ansızın telefonuma gelen çocuk fotoğrafı ve nasıl yakışıklı mı amcası ? Sorusunun ardından, senin gibi BEŞİKTAŞ'lı, tribün adamı oğluşum amcası diye gelen mesaj... son satırında ise ; ..... uyandı (eşi) kendine iyi bak diyişi...

31 yaşındayım, hayatta herşeyi yaşadım gördüm. Dibin dibini gördüm, 0'a inip, 100'e de çıktım. Kavgalar,dövüşler, karakol ifadeleri,kısacası her bi b**u yaşadım, gördüm. Yaşadığım hiç bir şey bunun kadar koymadı...

Ailemden yaşamını yitirenler oldu, bu kadar ağlamadım. Adaletini sevdiğim dünyasında ömrünü tükettiğin, mücadele verdiğin, hayal kurduğun, gelecek planları yaptığın insan kadar başka bir varlık sana darbe vuramaz.

Parayla dans eden bir insanım, ilk iş hayatı tecrübemde batışımı verdiğim zamanlar bile bana bu kadar koymamıştı...

Haa askerlikten korkma,nasıl bitiririm diye düşünme, ben delirmediysem, sen hiç delirmezsin.. Asker'de body'inden tut,koğuş arkadaşların,dedelerin,bölük arkadaşların,tabur arkadaşların senin birer ailen,arkadaşın,dostun,sevdiğin oluyor.

Eğer iyi bir arkadaşlık kurarsan,atlatamayacağın hiç bir psikoloji yok askerlikte..

Yaşadığın duruma gelince de; iyi ki askere gitmeden önce yaşamış ve görmüşsün. Ya evlendikten sonra yaşadaydın bu durumu ? Sana değer vermeyenleri,sana layık olmayanları, hayatından uzak tutmasını bileceksin. İnsan bazen dibi görmeli ki, doğruyu yapabilsin. Bırak kendi pisliğinde boğulsun, seni hak etmemiş. Yüce rabb'im seni daha iyileri ve güzelleri ile karşılaştırsın. Emin ol zamanı geldiğinde, sana yaptığı ve yaşattığı şey/şeyler için pişman olacak. Kapına dahi gelecek..

Bak bana halâ mesaj atar,arar. Yalvarıyor bana gel beni kurtar,boşanmak istiyorum diye. Tek bir mesajına dahi cevap vermiyorum, aradığında açmıyorum. Hayatı'nın en güzel dersini yaşıyor şuan...

O yüzden ömrünün değerini bil,hayatın kıymetini bil. Dolu dolu yaşa hayatını.. Hayat uzun gibi görünsede, zaman ve yaşam kısa... 10 saniye sonra bu hayattan kopup gidedebiliriz.

Bu yüzden senin bu hayatta ki en büyük zenginliğin başta ailen ve sonra sensin. Herşeyini,yaşantını buna göre idame ettireceksin. Değerli ve önemli olan ailen ve sensin sonra hayat ve geçen zaman unutma...

Şimdiden hayırlı tezkereler.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567

Merhaba,

demek ki bunu kaldırabilecek yapıdasınız ki başınıza gelmiş. Demek ki daha güçlü ve sağlam olmanız gerekiyor ki bağzı sorunları yaşamanız ve atlatmanız gerekiyor.. Demek ki.. vs .vs.

Bir düşünün bakalım, neler eksik hayatınızda, ilişkilerinizde ve yine bir düşünün bakalım haddinden fazla mı değer veriyorsunuz..

Saygılarımla