Aşk nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Aşk, uzak olanı yakın hissetmektir özüne hasret etmektir.

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Aşk kalbin içindeki siyah küçük bir pıhtıdır ve o dağılınca her yanın aşk olur. Ve gönül kimi severse aşk onda güzeldir. Yapan tanımını yapmış zaten.

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Bana göre aşk ateşten gömlek giymektir...! Yanacağını bile bile sevmektir...! Gelmeyeceğini bile bile beklemektir...! Onun icin çektiği acıyı bile sevmektir...!

Aşk bakmak degil görmektir...! Aşk onun yüzünü değil yüreğini sevmektir...! Her sözüne bi anlam yüklemektir...!

Aşk saygıdır...! Aşk güvenmektir...!

Aşk tarif edilemeyecek bir duygudur...! Yüreğe dokunabilen tek histir...!

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Bana göre aşk ateşten gömlek giymektir...! Yanacağını bile bile sevmektir...! Gelmeyeceğini bile bile beklemektir...! Onun icin çektiği acıyı bile sevmektir...!

Aşk bakmak degil görmektir...! Aşk onun yüzünü değil yüreğini sevmektir...! Her sözüne bi anlam yüklemektir...!

Aşk saygıdır...! Aşk güvenmektir...!

Aşk tarif edilemeyecek bir duygudur...! Yüreğe dokunabilen tek histir...!

İnsanın dört bir yanı aşk'ın büyüsünde :)

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Sadece manevi anlamda duyulan bağlılık hissi, yalnızca sol tarafa duyulan ilgidir. Ben bu duygu biçimine ''Aşk''tan ziyade ''Sevgi'' adını veriyorum. Aşk'ın bilimsel devamlılık süresi 2 yılı geçmez sonrasında yerini Sevgi alır... eğer şanslıysanız bu şekilde yolunuza devam edersiniz fakat bu sevginin'de sonsuz olacağı anlamına gelmez, bu tamamen iki kişi arasındaki çekim yasalarına bağlıdır. Manen yaşanan bu his en başta kalben ve ruhsaldır, birinci sırada bedenen yaşandığı asla görülmez. Beden daima ikinci sıradadır, bedeni ve cinsel tatmini birinci sıraya koyarsanız sizinde takdirinizdir bunun adı ne aşk ne de sevgi olur. :)

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Aşık olan insan kendi kontrolünü kaybeder

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Karşılıksız olduğu zaman kişiyi tüketen lanet bir duygudur karşılıklı olanı nasıl bilemem tabi zira hiç olmadı.

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Çünkü kalbinle düşünmeye başlarsın aşk lanet değildir birine yok etme gücü verip bunu kullanmayacağı konusunda güvenmektir :)

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Evet! Sorum tam olarak başlıktakiyle ayni...!

Sizce aşk nedir?

Aşkın tanımı size göre nasıldır?
Ask tamamlanmaktir ,ona ait hissetmektir.Onunla nefes aldigini hissetmek ,kendi benligine varmaktir.Yeniden var olmaktir.Hissetmek ,yasamak onu her hucrende ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aşk karşıdaki insana özgürce sevebilme duygusudur. Egolardan sıyrılıp karşıdakini olduğu gibi kabul edip sevebilme sanatıdır.
Internet degilde kendi kalbinden geceni yazsan daha makbul olurdu?

Son düzenleme:

msesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Malesef aşk maşk hikaye. Dış güzelliginiz var ise size herkes aşık olur. Üstüne bir de paraniz varsa size taparlar. Bukadar basit.

Acı ama gerçek.

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Malesef aşk maşk hikaye. Dış güzelliginiz var ise size herkes aşık olur. Üstüne bir de paraniz varsa size taparlar. Bukadar basit.

Acı ama gerçek.
Erkekler dis gyzellige bakar,kadinlarda o yuzden makyaj yapar .Ki bu devirde ask zor..

msesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Erkekler dis gyzellige bakar,kadinlarda o yuzden makyaj yapar .Ki bu devirde ask zor..
Evet, bu erkeklerin genetik kodlamasında olan birşey. Erkeklerin elinde olan birşey değil. Doğuştan istem dışı olarak karşı cinsi güzel bulunca peşinden koşar, aksi taktirde ilgilenmez bile. Bunun üstüne birde yaşam kaygısı, modern kölelik eklenince hiç ilgilenmezler.

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Sadece manevi anlamda duyulan bağlılık hissi, yalnızca sol tarafa duyulan ilgidir. Ben bu duygu biçimine ''Aşk''tan ziyade ''Sevgi'' adını veriyorum. Aşk'ın bilimsel devamlılık süresi 2 yılı geçmez sonrasında yerini Sevgi alır... eğer şanslıysanız bu şekilde yolunuza devam edersiniz fakat bu sevginin'de sonsuz olacağı anlamına gelmez, bu tamamen iki kişi arasındaki çekim yasalarına bağlıdır. Manen yaşanan bu his en başta kalben ve ruhsaldır, birinci sırada bedenen yaşandığı asla görülmez. Beden daima ikinci sıradadır, bedeni ve cinsel tatmini birinci sıraya koyarsanız sizinde takdirinizdir bunun adı ne aşk ne de sevgi olur. :)
Ask bence tamamlanmaktir ,butun olmaktir.Onunla yeniden var olmaktir.Nefes aldigini hissetmektir.Tum ruhunla hissetmektir.

Evet! Sorum tam olarak başlıktakiyle ayni...!

Sizce aşk nedir?

Aşkın tanımı size göre nasıldır?
Ask tanimsizdir?

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Ask bence tamamlanmaktir ,butun olmaktir.Onunla yeniden var olmaktir.Nefes aldigini hissetmektir.Tum ruhunla hissetmektir.

Ask tanimsizdir?
Herzaman değil

Ask tanimsizdir?
Tanımsız olsa aşık olduğumuzu anlamazdık

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Ask tamamlanmaktir ,ona ait hissetmektir.Onunla nefes aldigini hissetmek ,kendi benligine varmaktir.Yeniden var olmaktir.Hissetmek ,yasamak onu her hucrende ?

Internet degilde kendi kalbinden geceni yazsan daha makbul olurdu?
O sözü beğendiğim için yazdım. :)
Kendi düşümcemde aynıydı.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Çirkinseniz aşk diye bir şey yoktur. Bu kadar basit. Aşk benim gibi çirkin insanlar için yaratılmaz, sadece güzel görünümlü insanlar içindir. Çok çalış, iyi bir kariyer edin aşkı elbet bulacaksın falan filan geç bunları. Eninde sonunda evrim teorisine çıkıyor olay. Bu hayatımda 2 kız beni reddetti ve ikisi de rastgele bir sebep verdi. Ama kalbimin derinliklerinde çok çirkin olduğumu biliyorum. İlkokuldayken sınıfımdaki her çocuğa sevimli bir çocuk denirdi, hiç kimsenin beni öyle çağırdığını hatırlamıyorum.

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Çirkinseniz aşk diye bir şey yoktur. Bu kadar basit. Aşk benim gibi çirkin insanlar için yaratılmaz, sadece güzel görünümlü insanlar içindir. Çok çalış, iyi bir kariyer edin aşkı elbet bulacaksın falan filan geç bunları. Eninde sonunda evrim teorisine çıkıyor olay. Bu hayatımda 2 kız beni reddetti ve ikisi de rastgele bir sebep verdi. Ama kalbimin derinliklerinde çok çirkin olduğumu biliyorum. İlkokuldayken sınıfımdaki her çocuğa sevimli bir çocuk denirdi, hiç kimsenin beni öyle çağırdığını hatırlamıyorum.
Insanlar boyle ya kusur ararlar ya tip.

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Kendi şahsım adına konuşayım;
Tek Aşk vardır oda Allah aşkı bana göre gerisi boş