AŞIRI DERECEDE FPS SORUNU

Bu konuyu okuyanlar

sahinemiir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk olarak sistemimi yazıyım:
-GTX750Tİ
-i3 4160 3.60 ghz
-4 gb ram

Sorunlarım:
İlk olarak GtaV,Rust,H1Z1 de aşırı drop sorunu var rust la h1z1 i anlıyorum ramim yetmediğinden olabilir ama gta v neden sistemim ultrada kaldırabilecekken tüm ayarlarda aynı drop sorunu yaşıyorum.Oyunda binalar bile çok geç yükleniyor.Her ne olduysa yaptım nvidia ayarlarından performansa getirsem bile aynı donma sorunu fps düşüşü yaşadım.İkinci olarak En fazla 4 gb ram istenen oyunlarda bile fps sorunu yaşıyorum.Batman Arkham:City de mesela şehirde süzülmek çok zor fps yüzünden donmalar falan oluyor ve sinrimi bozuyor.Kapalı alanlarda ise donma sorunu azalıyor ama düşüş hala yaşanıyor.Bioshock:İnfinite,Borderlands 2 dede fps düşüş sıkıntım var.Battlefield 3 de ilk yüklediğim zamanlarda yoktu ama bir süre sonra başladı drop sorunu ara sıra giriyor drop ve sinir bozuyor.CS:GO'da ara menüler bazen aşırı uzun sürüyor bazen hıpızlı.Oyunlara ilk girince aşırı donma ve fps sorunu oluyor.CS:GO'da donma sorunu sadece oyuna ilk girdiğimde ooluyor 1 dakak sonra falan düzeliyor ama diğerlerinde bu sıkıntı hep var ve buna yardım aradım 5-6 ay boyunca umarım buradan doğru cevap çıkar.Bu arada yazdığım tüm oyunlar aynı sistemle internette izlediğim testlerde sorunsuz çalışıyor hatta battlefield 1 bile ufakdan drop sorunuyla sıkıntısız çalışıyor testlerde ama neden bende böyle.

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Oncelikle 750ti gta5 i ultrada kaldirsa mucize olur. Driverlari komple kaldirip kurmayi dene.

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
4 ram daha eklemen lazım en az, fps drobu o yüzden yaşıyosun geç yüklenmede yetersiz bellekten tahminen. Aynı sorunları bende yaşamıştım 4 ram'li pc kullanırken. 8 ramde drop sorunun ortadan kalkar, gecikmeler de baya bi azalır ayrıca ufakda olsa fps inde düzelme olur. Gta ve h1z1 sistemle birlikte en az 6-7 ram harcayan oyunlar. Hatta h1z1 de optimizasyon sorunu olduğu için uzun süre oyunda kalırsan 8 rami bile zorlayabiliyor aç kapa yapmazsan oyunu.

sahinemiir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4 ram daha eklemen lazım en az, fps drobu o yüzden yaşıyosun geç yüklenmede yetersiz bellekten tahminen. Aynı sorunları bende yaşamıştım 4 ram'li pc kullanırken. 8 ramde drop sorunun ortadan kalkar, gecikmeler de baya bi azalır ayrıca ufakda olsa fps inde düzelme olur. Gta ve h1z1 sistemle birlikte en az 6-7 ram harcayan oyunlar. Hatta h1z1 de optimizasyon sorunu olduğu için uzun süre oyunda kalırsan 8 rami bile zorlayabiliyor aç kapa yapmazsan oyunu.
teşekkürler almayı planlıyorum rami

sahinemiir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benzer özelliklerdeki ram'i alma konusuna dikkat et hatta alabiliyorsan sendeki ram in aynısını al bence. Rica ederim :)
bendeki rami bulmak zor :D casper sağolsun.
--- Gönderi Güncellendi ---
Benzer özelliklerdeki ram'i alma konusuna dikkat et hatta alabiliyorsan sendeki ram in aynısını al bence. Rica ederim :)
ram markasını kasayı açmadan öğrenebilme ihtimalim varmı

sahinemiir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler bios güncellemedim uzun süredir ondan olabilirmi bi ihtimali varmı.?

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Bütün güncellemeleri kontrol edip driver booster ile yapabilirsiniz. Googlede var. Bios sonra pc temizliği eğer bilginiz var isede termal macun yenilemesi bu kadar. Raminizde bu arada çok yetersiz yazdığınız oyunlara göre en az 8 yapman gerekir.

megadolan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
dakak ne + casper ile bir şey beklemek?

sahinemiir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dakak ne + casper ile bir şey beklemek?
1-Bilgisayar casper olabilir fakat bu sistem testelerde çalıştırabiliyor dediğim oyunları. 2-Bunu da anlamıyormusun yani yanlış yazmışım ''dakka''.
Sorunum var gereksiz yorum yapmana gerek yok.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bütün güncellemeleri kontrol edip driver booster ile yapabilirsiniz. Googlede var. Bios sonra pc temizliği eğer bilginiz var isede termal macun yenilemesi bu kadar. Raminizde bu arada çok yetersiz yazdığınız oyunlara göre en az 8 yapman gerekir.
Bu konuyu iyi biliyorsan sorunumu sana daha ayrıntılı anlatmak istiyorum veya bu işten iyi anlayan biri varsa yazsın çünkü acilen çözmem gerek bunu.Bu sistemim aynısı testlerde Gta V i sorunsuz çalıştırıyor yani ama bende fps yi 1 saniye 60 görüyorum bi anda 2-3 sonra yine 60 falan işte aşırı drop yiyorum her oyunda artık her oyunda olmaya başladı ram dan olmayabileceğini düşünüyorum harddiskden olabilirmi diye baktım ama hiç bi uygulmada hata göremedim harddiskde belki kendi cahilliğimden anlamamışımdır.