Artık Smile'ın da Kendi Altyapısı Var

Bu konuyu okuyanlar

Frostban3

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Daha önce tüm altyapı hizmetlerini Türk Telekom'dan alan smile adsl, bundan böyle, adsl hizmetini kendi altyapısı üzerinden abonelerine sunacak.

Daha önce diğer tüm servis sağlayıcılar gibi altyapı hizmetlerini Türk Telekom'dan sağlayan smile adsl, kesintisiz adsl hizmetini sunmak ve kendi kalite kontrolünü ve hedeflediği yüksek standartlarda hizmet seviyesini en iyi şekilde sağlayabilmek için, şimdi de 1 milyon dolara varan yatırımla kendi altyapı sistemini oluşturdu.

Türk tüketicilerine daha önce; kullanıcılarına sayısız avantaj sağlayan CRM sistemi, ücretsiz modem, limitsiz ya da çok avantajlı paketlerle internet erişimi, telefonda yüzde 95'e varan oranlarda ucuza konuşma, internetteki tehlikelere karşı kapsamlı güvenlik paketi gibi katma değerli hizmetler sunan smile adsl, tüketicilerine daha yeni teknolojilerin sunulması vizyonuna kendi altyapı sistemini de ekleyerek telekom alanında önemli bir yatırıma imza atmış oldu. Böylece müşteri memnuniyeti esasına dayanan smile adsl, kalite kontrol sistemlerini kendi teknolojisiyle denetleyebilecek, abonelerine özel olarak geliştirdiği projeleri kendi altyapısıyla hayata geçirebilecek.

:: Altyapının bağımsızlaşması kullanıcılara yarar mı?

Bilgi için: smile adsl
SDN - http://shiftdelete.net

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Oh be artık rekabet başlar..:D

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
evt artık çok güzel oldu :D TTnet köşeye sıkışır inş

cristiano34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TürkTelekom'a rakip olacak firma Smile değildir 1 milyon dolarlık altyapı ile bırak Türkiye'yi 2 il arası hızlı internet sağlayamaz.TürkTelekom'a rakip olacak tek firma SuperOnline(Tellcom)'dur.Çünkü neredeyse kendi altyapı sistemini bitirmek üzere(QuikNet ile fiber internet) şu anda bazı büyükşehirlerde sitelerde(başakşehir, bahçeşehir, beylikdüzü gibi) hizmeti başladı zaten.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Evet smile rakip olamaz bence de.

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Bu şekilde giderek rekabet artar. Bu iyiye gider.

cristiano34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rekabet artar artmasına da TürkTelekom dışındakiler(Tellcom ve uydu hariç) tamamen TürkTelekom altyapısını kullanıyor fiyat düşürüyorlar fiyat düşürürken maliyeti de düşürmeleri lazım ki firma kar etsin maliyet düşünce hız ve hizmet kalitesi düşüyor.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Smile da kimmiş, sahte gülümsemeden başka hiç bir şey ifade etmiyor bana!

Mirach

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her şeyden öte TTnet e alternatif olması çok güzel. Rahmi Koç da bu işe adım attı. Şimdi sıra ttnet abonelerini azaltmakta yahut azaltmakla tehdit etmekte. Gerisini jem yılmaz söyler reklamlarda.
;)

moongod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 milyon dolara ne kurmus yahu parami 1 milyon dolar altyapi icin..

Halen TT nin yurtdisi cikislarini kullanacaklar, ayrica TT nin santralleri ve kablolari ile vericekler hizmeti, peki nedir altyapi?

Ben mi yanlis anliyorum yoksa?

afterdinner

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1 milyon dolara ne kurmus yahu parami 1 milyon dolar altyapi icin..

Halen TT nin yurtdisi cikislarini kullanacaklar, ayrica TT nin santralleri ve kablolari ile vericekler hizmeti, peki nedir altyapi?

Ben mi yanlis anliyorum yoksa?

Tam lafı ağzımdan aldın. Altyapı derken hangi altyapı? Smile gelip evime kablo döşemedi. :wassat: Kablolar TT'un santraller TT'un. Belki yurt dışına biraz yedekleme yaptılarsa uydudan falan odur ancak o paraya yapılacak olan şey.

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Sonuç olarak türk telekom şmana gelmedikçe bizim işimiz işşş

marko16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu ne bekliyordunuzki tt ömrünü verdiği işi bir başkasının 3-5 senede yapmasınımı smail yada süperonline bir altyapı yapmışlardır doğrudur yaparlarda ama neyi..?
anca kendi kullandıkları bina içi sistem altyapısını bunun dışında ben türkiye genelinde bir altyapıları olduğunu sanmıyorum
ttnet kimselere altın yumurtlayan tavuğu kestirtmez
rakip deneyimli ve eşit şartlarda ise rakip olur ttnet kadar altyapısı güçlü bir telekominikasyon şirketi daha varmı türkiyede. ne yazıkki yok o halde daha çok bekleriz rekabet olsun indirim olsun diye

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
TürkTelekom'a rakip olacak firma Smile değildir 1 milyon dolarlık altyapı ile bırak Türkiye'yi 2 il arası hızlı internet sağlayamaz.TürkTelekom'a rakip olacak tek firma SuperOnline(Tellcom)'dur.Çünkü neredeyse kendi altyapı sistemini bitirmek üzere(QuikNet ile fiber internet) şu anda bazı büyükşehirlerde sitelerde(başakşehir, bahçeşehir, beylikdüzü gibi) hizmeti başladı zaten.

katılıyorum :)

Haberde fazlasıyla reklam koyuyor, çok abartılmış :turned: :whistling:

cristiano34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu ne bekliyordunuzki tt ömrünü verdiği işi bir başkasının 3-5 senede yapmasınımı smail yada süperonline bir altyapı yapmışlardır doğrudur yaparlarda ama neyi..?
anca kendi kullandıkları bina içi sistem altyapısını bunun dışında ben türkiye genelinde bir altyapıları olduğunu sanmıyorum
ttnet kimselere altın yumurtlayan tavuğu kestirtmez
rakip deneyimli ve eşit şartlarda ise rakip olur ttnet kadar altyapısı güçlü bir telekominikasyon şirketi daha varmı türkiyede. ne yazıkki yok o halde daha çok bekleriz rekabet olsun indirim olsun diye

Doğrudur TTnet ömrünü vermiştir ama halen daha fiberoptik kabloyla hizmet vermiyor.Fiberoptik kabloyla hizmet veren(bireysellere) Tellcom'dur.TTnet daha geç başladı fiberoptiğe onlar da (TTnet) şu an altyapı çalışmaları sürüyor tüm illerde.Tellcom 1-2 yıl içinde sadece kendi altyapısını kullanarak hizmet verecek.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Fiber optik kabloyla hizmet kısıtlı veriliyor.
Tellcom
10 Mbps, 20 Mbps ve 100 Mbps bağlantılarını sağladığını iddia ediyor. Hemde Uygun fiyata.

Ayrıca niobe firmasının sitesinden alıntı, Hizmetin 24saat içinde başlayacağını iddia ediyor.

10 Soruda VDSL2 (NiobeVdsl)

1- Vdsl2 hizmetini ne zaman kullanabilirim? Hemen. Eğer telefon hattınızın bulunduğu santralde VDSL2 portu varsa internetiniz 24 saat içinde açılır.

2- Vdsl2 hizmetini nasıl başlatabilirim? Aşağıdaki formu doldurun, müşteri temsilcimiz size ulaşıp açılış işlemlerini başlatacaktır.

3- Vdsl2 hizmeti için neler gerekir? Üzerinde ADSL hizmeti olmayan bir telefon hattı ve Vdsl2 modem.

4- Aynı hattı telefon hizmetleri için kullanabilir miyim? Kullanabilirsiniz.

5- Vdsl2 modemi nereden alabilirim? Wireless Vdsl2 modemleri Niobeweb den 249 TL karşılığında alabilirsiniz.

6- Aylık ödemelerim ne kadar olacak? 16Mbit Vdsl2 aylık 129 TL, 32Mbit Vdsl2 aylık 169 TL. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

7- Vdsl2 limitli midir? Hayır. İnternet bağlantısında download veya upload limiti yoktur.

8- Faturalarım nasıl gelecek ve ödemeleri nereye yapacağım? Faturalarınız Niobeweb tarafından gönderilecektir. Ödemelerinizi ister kredi kartı, ister banka havalesi ile yapabilirsiniz.

9- Santralim VDSL2 hizmetlerini destekliyor mu? [email protected] adresine alankodu ile birlikte telefon numaranızı bildirin ya da aşağıdaki formu doldurun test edelim.

10- Şimdi Hızlı İnternet istiyorum ne yapmalıyım? Aşağıdaki formu doldurun. Hızlı internet istiyorum tuşuna basın. Sonrasını bize bırakın.