Arkaşımın babası oğlunun en yakın kız arkadaşının annesiyle evlenecek...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Merhaba Arkadaşlar,

Bu başlığı açmamın sebebi arkadaşım bu konu hakkında benden yardım istemesidir fakat ben ne diyeceğimi bilemedim, durum tam olarak şu bizim bi arkadaş ortamımız var. Bu ortamda içlerinden bana daha samimi, daha yakın, daha sevecen davranan kardeşim dediğim bir kız var ismi aylin, ( sözlümün en yakın arkadaşı ) bu kardeşim gibi dediğim kız benim herşeyimi bilir bende onun herşeyini bilirim, oturup geçmişten vs bahsettik baya bir birimizi baya iyi tanıyoruz, benim çocukluğumuun iyi günüde kötü günüde birlikte geçirdiğim kardeşim gibi dediğim bir arkadaşım var ismi çağatay. Aylin Çağataya'da geçmişiyle ilgili her şeyi anlattı, Aylinin babası sahip oldukları evi satıp 4 kızını ve 1 oğlunu sokağa atmış ve kendisi başka bir kadınla evlenerek muğlaya taşınmış. Anneside çocuklarını büyültmek için elinden gelen herşeyi yapmış, ( para karşılığı genel evde çalışmış vs... ) Annesinin yaptığını pek yadırgamıyorum çünkü zorunda kalmış. 4 kız ve 1 erkek çocuğunuz varsa eğer elinizden gelen herşeyi yaparsınız, annesinide tanıyorum çok iyi bir kadının bana ve çağataya karşı hiç bir yanlışı yok bizi sever sürekli akşam yemeğine çağırır bazen orda kalırız vs vs... Aylinin annesiyle Çağatay'ın babası 1 aydır görüşüyorlarmış. Çağatayın babası eşini kaybettiği için 5 yıldır yalnız yaşıyıp 2 tane erkek çocuğa hem annelik hem babalık yapmıştı, abisi evlenip farklı eve taşındı, baba-oğul bir birlerine bakmışlardı. Dün akşam Aylinin evindeydik, çağatay ve benim sözlümde yanımdaydı ve sohbete daldık Çağatayın babası, çağataya evlenmek istediğini, evlenmeyi düşündüğünü söylemiş yalnız kadının ismini vermemiş. Çağatayda doğal olarak muhabbet içerisinde ( Aylinde yanında ) " babam evlenirse eğer şuanda oturduğumuz evi o kadına vermesini istemiyorum o evde benim annemin hatıraları var falan filan " diye muhabbet devam etti taaa ki... Aylin, Çağatay'a " benim annem, senin babanla görüşüyor " diyene kadar, nolduğunu anlamadık şaşırdık çocuk bana ben çocuğa bakıyorum... Çağatay Aylinin annesinin geçmişini biliyor, Çağatay'ın baba-oğul kurulu bir düzenleri var bana sorduğu soru, " Aytaç bak sen benim kardeşim gibisin yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmedi, çocukluğumuz birlikte geçti en kötü ve en güzel günlerimiz birlikte geçti şimdi, ben Aylin'in annesinin geçmişini biliyorum, bana karşı hiç bir zararı olmadı bana iyi davranıyor ama babamla görüşüyormuş ve babamla ya ilerde evlenirseler? daha hiç bir şey belli değil ama ya böyle bir durum olursa? aklım çok karışık bana bir akıl ver ben ne yapacağım, ben Aylin'in annesinin geçmişini babama nasıl söylerim? Ben o kadınla görüşmesini istemediğimi söylesem babam üzülecek çünkü konuştuğu kadınla çok mutlu olduğunu bana söyledi ve bende çok mutlu olduğumu söyledim ama şuanki durum çok farklı kadının bana karşı hiç bir zararı yok ama hadi diyelim ki evlendiler bir zaman sonra, kadın geçmişini geride bıraksada, geçmişinden birisi ya çıkıp gelirde bu durumu anlatırsa babam o zaman ne yapar üzüntüden,kahrından ölür. Bende o adamı öldürürüm aile darma dağın olur... Bana bir akıl ver ben ne yapacağım "...

Evet arkadaşlar biraz uzun bir yazı oldu yalnız ben bu çocuğa ne derim, nasıl birşey söylerim hiç bilmiyorum şuanda benim beynim bile donmuşken, çağatay'ın durumu nasıldır acaba... Fikri olanlar lütfen yazsın...

Teşekkürler.

Son düzenleme:

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Sonuç: Arkadaşının babası oğlunun en yakın kız arkadaşının babası olup, arkadaşının en yakın kız arkadaşı da onun kız kardeşi olacak :D

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Sonuç: Arkadaşının babası oğlunun en yakın kız arkadaşının babası olup, arkadaşının en yakın kız arkadaşı da onun kız kardeşi olacak :D

Bunu yazmasaydınız sonuç olarak bunun olacağını bilmicektim, teşekkürler :):)

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Kardeşim valla tribe girdim. Bundan dizi bile olur bak :) ama şaka bir yana zor bir durum ben olsam heralde pedere söylerdim ilerde bi terslik olsa anlattın hanımefendiyle arkadaşının babası arasında aldatma vs olsa biri birini vurur öldürür sonuçları ağır olur. Şuan mutlu olabilir ama sonuçta evlendiği kadın değil birşey değil kolay vazgeçilebilir. Zor bir durum ama ben olsam Pedere söylerdim gidip

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Kardeşim valla tribe girdim. Bundan dizi bile olur bak :) ama şaka bir yana zor bir durum ben olsam heralde pedere söylerdim ilerde bi terslik olsa anlattın hanımefendiyle arkadaşının babası arasında aldatma vs olsa biri birini vurur öldürür sonuçları ağır olur. Şuan mutlu olabilir ama sonuçta evlendiği kadın değil birşey değil kolay vazgeçilebilir. Zor bir durum ama ben olsam Pedere söylerdim gidip

Bende söylemesi taraftarındayım, ne kadar birbirlerini iyi tanırsalarda sonuçta evlilik başka bir boyut olabilir ama çağatay çok büyük bir ikilemde kaldı şuanda aynı durumu ben yaşasam ben napardım bilmiyorum aynı onun gibi...

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşım Çağatay'a, Aylin'e " babasının bu durumu öğrenmesi gerektiği, öğrenmediği takdirde çok büyük bir haksızlık olacağını ileride babasının bu durumu öğrendiğinde kaldıramayıp sonuçların daha ağır ve daha kötü olabileceğini " anlatmasını söyledim, oda Aylin'le konuştu Aylin'de annesiyle konuştu hemen olmıcak, daha sonra sonuçlarının ağır olup pişman olunup üzülüneceğine şimdilik biraz üzünülmesi ve bitmesi daha mantıklı, yalnız çok kısa süre içerisinde bu durum biticek. Her iki taraf içinde iyi olacağını düşünüyorum, yorum yapan arkadaşlara teşekkürler. İyi Forumlar, konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...