Arkadaşlar Sony Xperia P Suya düşürdüm acil yardım!

Bu konuyu okuyanlar

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ilk önce olayı anlatıcam sonra sizi dinlicem, antalya konyaaltında bi suya girelim dedik arkadaşlarla telefonları su geçirmeyen bi poşete koyup şemsiyenin altına koyduk birden fırtına çıktı dalga aldı poşeti götürdü herneyse son anda yakaladım herkez çıkardı telefonunu poşette doğru hatırlıyorsam nokia, htc, sony vardı digerleri bataryayı çıkarıp kuruttu çalıştı bende çıkartamıyorum ellemeden güneşin karşısına koydum kamera nın içi ön kameranın içi su doluydu bu sular yok olunca kurumuştur dedim bastım çalışmadı ama telefonu elime aldığımda telefon kapandı yani ben kapanma ekranını gördüm herneyse ilk anlar hiç bişey olmuyodu şimdi şarja takınca şarj ışığı yanıyor ama görüntü filan yok çalışmıyor su tuzlu su arkadaşlar napacağımı bilmiyorum telefonu alalı 2 ay oldu peder öldürcek beni lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyo bir bardak su mu içeyim yoksa yapılacak birşey varmı :(

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yekpare kasanın kötülüğüde kardeşim şuan çoğu telefon böyle napacağımı bilmiyorum, saç kurutma makinası kullanmadım ama pirinç dolu kavanoza koymayı düşündüm iş işten geçmiştir diye koymuyorum napacağımı bilmiyorum nolur yardım edin :(

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Yekpare kasanın kötülüğüde kardeşim şuan çoğu telefon böyle napacağımı bilmiyorum, saç kurutma makinası kullanmadım ama pirinç dolu kavanoza koymayı düşündüm iş işten geçmiştir diye koymuyorum napacağımı bilmiyorum nolur yardım edin :(

telefonu kapat pirinc dolu bir kabın içine koy 2 gün bekle . sonra çalışmaz ise servise yyollla bu biraz masraflı olabilir. serviste birşey yapamazsa artık telefon mefta oldu diyebilirsin. senin adınada üzüldüm:(

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.5 gün oldu bence pirinç bi faydası olmaz diye düşünüyorum, içi 400 liraya degişiyormuş o parayı verecek durumum yok servisinede güvenmiyorum yani kısaca üstüne su içip yeni telefon ara kendine diyosunuz :(

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
1.5 gün oldu bence pirinç bi faydası olmaz diye düşünüyorum, içi 400 liraya degişiyormuş o parayı verecek durumum yok servisinede güvenmiyorum yani kısaca üstüne su içip yeni telefon ara kendine diyosunuz :(
üzüldüm ama dediklerimi iyi anlamışsın..dediğim gibi git servise göster bakarsın az bir masraflada kurtulabilirsin. artık gerisi sana kalmış.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servis giden telefon geri gelmiyormuş diye duydum servise yollarsam hiç gelmez bence burdakilerle telefon gelsede parçasını çalsak diye dolaşıyorlar en iyisi babamla konuşup yeni bir telefon almak 2 gün sabredeyim şu pirinçten çıkartayım telefonu bakalım çalışır inş çalışmazsada yapılcak bişey yok sağlık olsun :(

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Servis giden telefon geri gelmiyormuş diye duydum servise yollarsam hiç gelmez bence burdakilerle telefon gelsede parçasını çalsak diye dolaşıyorlar en iyisi babamla konuşup yeni bir telefon almak 2 gün sabredeyim şu pirinçten çıkartayım telefonu bakalım çalışır inş çalışmazsada yapılcak bişey yok sağlık olsun :(
1.5 gün sonra prince koymuşsan pek faydası olacagı kanaatınde değilim. yinede beklesin princte. ondan sonra babanla konuş ama önce sen yinede beni dinle çevrende bu işlerden anlayan servislere bir göstert telefonu . bakarsın senin yararına olur.. ben daha önce Nokia e65 telefonu bu yüzden kırmıştım:)

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Serviste ne yapacakları hakkında bilgin varmı peki? arkadaş samsung galaksi ace yi düşürdü mik le hoparlör degiştirdiler çalıştı

EXCELLENTT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde xperia ion cihazım vardı kardeş sıvı teması aynen ilk önce kurutmaya çalıştım telefonun ekranın yarısının ışığı çöküyordu kurutmaya devam edince düzeldı bu seferde dokunmatiği çalışmıyordu ensonunda gittim teknik servise verdim 100tl yaptırdım şuan 1 ay olucak nerdeyse hiçbi sıkıntı yok allaha şükür bence sende tekbik servise götür acilen

Pounc3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun kardeşim inş telefonu düzeltebilirsin :(

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim telefon ithalatçı garantili bu yüzdende ucuza almıştım zaten şikayetvar dan baktım giden telefon bir daha gelmiyormuş bu tehlikeyi göze alamam babam bilmiyor şuan telefonu fiziki olarak görüyo sorun yok çalışıp çalışmadığını bilmio ne yapacağımı bilmiyorum pirinçin içine koydum bakalım hayırlısı olsun yoksa telefonsuz kalcaz yeni telefon alcak durumda degilim :(

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Kardeşim telefon ithalatçı garantili bu yüzdende ucuza almıştım zaten şikayetvar dan baktım giden telefon bir daha gelmiyormuş bu tehlikeyi göze alamam babam bilmiyor şuan telefonu fiziki olarak görüyo sorun yok çalışıp çalışmadığını bilmio ne yapacağımı bilmiyorum pirinçin içine koydum bakalım hayırlısı olsun yoksa telefonsuz kalcaz yeni telefon alcak durumda degilim :(
En İyi Yalan Bile En kötü Doğrudan daha kötüdür. abini dinlersen git babanla konuş . korkma belki biraz kızar ama sen onun evladısın. sana kıyamaz. sen git doğru bir şekilde anlat. gerisinide allaha havale et:)

EXCELLENTT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğim gibi bi servise ver arkadaşin falan varsa tanidik . Ama her önüne gelenede pek güvenme parçalarini sökebilirler

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
direk kapatıp önce normal suyla durulayıp pirinç içine koysaydın 2-3 gün hiçbirşey olmazdı ama geç kalmışsın yapcak bişey yok bu saatten sonra.

EXCELLENTT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu arada bende iona jb yüklemek istiyorum ama avcemiyim bu işlerde banada yardimci olurmusunuz ?

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan kime sorduysam aynısını söyledi tuzlu suyun elektirik geçirdiği için kısadevre yapabileceğini korkmadan saf bir suyla iyice durulayıp pirinçin içine koysaydın telefonun düzelirdi dediler ama artık çok geç oldu babamada ramazan ayında söylicem oruçlu olursam laf yapamaz orucu gider diye çok teşekkür ederim arkadaşlar :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benmde xperıa p telefonumla eşim denize girdi cıktıgında çalışmıyordu aradan 1 gün gecti servise gönderdik fakat servis aşırı sıvı teması var kontaklar sıvılı yazmış telefon şarj oluyor sesi var fakat ekran ışıgı yok alttaki tuş bordu çalışmıyor...beklesem düzelmez sanırım servis bile iade gönderdigine göre umut yok :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bana telefon ekranı lazım ekranım kırıldı su teması olan arkadaşlar atmayın bana verin :/