Arkadaslar microsoft dan baska işletim sistemi tevsiye edebilir misiniz.

Bu konuyu okuyanlar

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
( tskler )arkadasım kubuntu yu da indiriyorum 100/50 gecti su an aslın da fazla bişi istemi yorum ki beni karsılıyorda sadece oyun oyun suz da yapamam en az pes olmak zorun da microsotftan çok sıkıl dım helede çook met etik leri xp açılısı beni bayıyor xp donma çok yapıyor vista her konu da daha ii xp den hızlı acıyor oyun da hızlı açıyor ve b.g seyler amcamın oğlu 64 bit xp kur dedi super dedi ta almanyadan gönderdi beyen medim mecburen vista kulanıyorum .ama kubuntu vey ubuntu kulanıcam kararlıyım

oyunlardan çok anlamam PES'in hangi sürümünü kastediyorsun bilmiyorum ama PES 2009'u kubuntunun iki önceki sürümünde bile çalıştırmışlar.Ki o günden bu yana wine'de Kubuntu da (ya da başka bir dağıtım farketmez) gelişti.sanırım oynayabilirsin.

YouTube - Kubuntu Hardy - Pes 2009 demo on Wine

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyunlardan çok anlamam PES'in hangi sürümünü kastediyorsun bilmiyorum ama PES 2009'u kubuntunun iki önceki sürümünde bile çalıştırmışlar.Ki o günden bu yana wine'de Kubuntu da (ya da başka bir dağıtım farketmez) gelişti.sanırım oynayabilirsin.

YouTube - Kubuntu Hardy - Pes 2009 demo on Wine
tsklr arkadasım ben de pes 09 oynuyorum ama biraz deyişik 3 dvd normalide olur seni de yordum ya tskler artık her seyi oyren dim saol un herkeze tskler
Kubuntu 9.4 de indirdim bunu kuracam galiba daha basit geldi ..
bu arda vidyo yu izler ken masa ustun deki hareketlilik gercek mi top gibi ceviriliyor

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
tsklr arkadasım ben de pes 09 oynuyorum ama biraz deyişik 3 dvd normalide olur seni de yordum ya tskler artık her seyi oyren dim saol un herkeze tskler
Kubuntu 9.4 de indirdim bunu kuracam galiba daha basit geldi ..
bu arda vidyo yu izler ken masa ustun deki hareketlilik gercek mi top gibi ceviriliyor

rica ederim yorgunluk ne demek.

masaüstüne gelince evet o gerçek.compiz fusion dedikleri 3boyutlu masüstü efektleri ve benim düşük özellikli laptopumda bile tüm efektler çalışıyor.
benim laptop:
pentium m 1.6 ghz işlemci
1 gb ddr 333 ram
128 mb intel 915 ekran kartı.

seninkinde uçar :)

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rica ederim yorgunluk ne demek.

masaüstüne gelince evet o gerçek.compiz fusion dedikleri 3boyutlu masüstü efektleri ve benim düşük özellikli laptopumda bile tüm efektler çalışıyor.
benim laptop:
pentium m 1.6 ghz işlemci
1 gb ddr 333 ram
128 mb intel 915 ekran kartı.

seninkinde uçar :)

HIM Güzel :thumbup:

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar kUbuntu yükledim de hardisklerimi bulamıyorum nasıl bulcam ve antivürüs eset kulanıyorum onu bula bilirmiyim ve kısa yol olarak masa üstüne istediklerimi nasıl atarım..
msn var müzzik çalar falan nasıl yapacam yaw ..

savruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim anlamadığım windows masaüstü denilen şeyi çıkarttı. arkada resim üstte simgeler. diğer işletim sistemleri neden farklı bir "ana menü"(böyle diyelim) yapmadı?

yani yeni bir tarz. masaüstünü değiştirerek önümüze sunuluyor hepsi

yani neden bir simgeye tıklanınca bir dikdörtgen çıkar?

neden diğer işletim sistemleri farklı değil?

o zaman hepsi windowsun kopyası sayılmaz mı?

masaüstü olayını ilk çıkaran microsoft değildir. Microsoft apple'dan sövüşlemiştir. ha bu sövüşlemeyi iyi mi kullanmıştır orası size kalmış

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
masaüstü olayını ilk çıkaran microsoft değildir. Microsoft apple'dan sövüşlemiştir. ha bu sövüşlemeyi iyi mi kullanmıştır orası size kalmış
genel olarak kopya orjinal kadar iyi değil sonuçta anlamsız mavi ekranla restartı kullanıcılarına öğretti... macosx ise daha sorunsuz tek sorun oyun az yada yok...

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
abbas00 için bi işletim sistemi yapılsın. pencereler üçgen açılsın. simgeler wallpaperın altında olsun. hatta wallpaper olmasın. şeffaf olsun monitörün içini görelim.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
zootechnist
3d dedin mi masa döndürme dedin mi olay budur küp müp yalan olur bunun yanında

Slokr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
bumptop güzel ama kafamı yoruyor bide ramim az olduğu için 80 mb civarında ram yemesinden sildim.

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Bu konu hala atışmalarla devam mı ediyor diger konu 14 sayfa hepsini okudum bununda aynı şekilde ve hala atışmalar devam ediyor..
Bari benimde katkım olsun..

Normal Masaüstümde Xp kullanıyorum çünkü oyun merakım çok ve gayetde memnunum notebook umda Vista + Ubuntu olarak kullanıyorum acil işim oldugu zaman ubuntudan girip hallediyorum ubuntu kullanan birisi olarak professional kullanıyorum diyemem ama kendi çapımda hallediyorum sorunlarımı..Ayrıca Konsol olarak ps2 var ps3 geçen ay sattım hd tv alamadıgım için pek tatmin etmedi..ve oyunları aşırı pahalı geldi..

Geleyim düşünceme ilk başta oyundan girmek istiyorum konuya Pcde oyun oynamak ayrı bi zevkdir ps2 de oynamak çok farklı birşeydir bir strateji oyunlarını konsolda oynuyamazsınız yada Football Manager oyununu ama pc de rahatlıkla oynuyabilirsiniz.Aynı şekilde bir futbol oyununu eğerki joystick yoksa pc nize baglı konsolda oynamak daha zevklidir oyununa göre degişiyor benim seçimim pcde hertürlü donanımım var direksiyon+joystick vb..

Geleyim Win-Linux kapışmasına..

Windows benim için sadece oyun amaçlı ve alışagelmişlik olarak devam ediyor ubuntuya tamamen geçmeyi çok istedim tabii ki ama ne onunla ne onsuz oluyor tabiri devreye giriyor benim için.
Cod serisi yapımcıları linux a destek versin yada konami linux tabanında oyun yazsın o zaman kullanıcı boyutu tabiiki degişir destek ve kullanıcı durumu şu anda gündemde linux a geçmek isteyenlerin çoğu yeni birşeyler denemek için başlayıp kullanmaya devam eden veya win e geri dönüş yapan insanlar.
Kişi kendine göre seçim yapmalı xp kullanın veya ubuntu kullanın diye tabir söyleyemezsiniz çünkü herkezin kullanım alanı farklı benim babam haber okuyup nete göz gezdiren bir kullanıcı onun için win e para vermeye ne gerek var ? Ubuntu kullansada win kullansada aynı işi görebilir.Ben oyun oynuyan download yapan bir kullanıcıyım benim için şu anda ubuntu yetersiz gelebilir o yüzden tercihimde farklı olmalıdır..

Windows destekleri sayesinde şu anda bu yerlerde ilerde olaki destekler linux e çevrilirse win kullanan sadece taraftarları olacaktır benim görüşüm..
Linux Oyunlarımı çalıştırsın donanımda sorun çıkartmasın winde bogulmaya hiç taraftar degilim..

Benim görüşlerim bunlar unuttugum bir çok düşüncem olabilir.
Yazdıklarım herhangi (win-linux) ürünün taraftarı oldugum için degil sadece düşüncelerimden ibarettir.

sürçülisan ettiysem affolahttp://www.itusozluk.com/goster.php/s%FCr%E7%FClisan+ettiysek+affola

peace_86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deniyorum gün geçdik çe hayran kalıyorum herkez in denemesi ni tevsiye ediyorum ...

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Heyecan Arayanlara Pardus Diyorum :devil:

benim en çok kullandığım işletim sistemi Pardus gayet istikrarlı ve performanslı güncellemerinide tam yapıyorum vista gibi ahiret sorusu sormuyor ilk kurulduğunda hemde firewall kurmak gerekmiyor... av hiç gerekmiyor... ancak windows kullanılan ağa giriyorsan dosya paylaşımında bulunacaksan klamav kurmanızda fayda var...

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bazı mesajlarda belirtildiği gibi Linux hiçbir zaman masaüstünü Windows tan çalmamıştır. Bilgisayar yazılım teknolojisinin ve grafik kartlarının gelişiminin doğal bir sonucu olarak çeşitli masaüstleri ortaya çıkmıştır. İlk masaüstü örneklerini google dan araştırırsanız, microsoft tan çok daha önceleri de varolduğunu görürsünüz.
Linux ilk ortaya çıktığında her ne kadar sunucu işletim sistemi olarak kullanılıp biliniyor idiyse de, günümüzde masaüstü kullanımında windows 7'den bile ileri seviyelere ulaşmıştır. Tartışılabilir tek yanı her ne kadar açık kaynak emsallari olsa da, bazı endüstri standardı olarak bilinen yazılım paketlerinin ve oyunlarının eksikliğidir.

can çolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar yılar dır microsoft kulan mak dayım yorum larınıza bak tıyım de her yer de Linux g.b bilmediyim isletim siz temleri gorüyorüm ben de denemek isti yorum tavsiye edebilir misiniz ve link vere bilir misiniz fiyat larını da oyren sem ii olur elim de 3 tane microsot var açık çası denemek isti yorum.
sistem
4600 2.400
4000 ram
ati 1550

abicim mac kulan en güzeli
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaslar yılar dır microsoft kulan mak dayım yorum larınıza bak tıyım de her yer de Linux g.b bilmediyim isletim siz temleri gorüyorüm ben de denemek isti yorum tavsiye edebilir misiniz ve link vere bilir misiniz fiyat larını da oyren sem ii olur elim de 3 tane microsot var açık çası denemek isti yorum.
sistem
4600 2.400
4000 ram
ati 1550
Apple - Destek - İndirmeler gir abi indir kur en güzeli :)

Son mesajlar